Reklamı Kapat

Milli Gazete, Milli Medya

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Bundan 51 yıl önce… 12 Ocak 1973 tarihinde yayın hayatına başlayan Milli Gazete; İslam’ın, şuurlu Müslümanlığın, mazlum coğrafyaların sesi olma vasfını yitirmeden bu günlere geldi. İnsanlık tarihi; hak ile batıl arasında geçen mücadelenin tarihidir. Dün peygamberler ile Nemrut’lar, Firavun’lar, Ebu Cehil’ler arasında geçen hak-batıl mücadelesi, günümüzde Milli Görüş ile ırkçı emperyalizm ve Batı medeniyeti arasında geçiyor. Bu mücadelede tarafların diğerine üstünlük sağlaması; 1-İnsan gücü, 2-Maddi güç, 3-Medya gücü iledir. Bu üç hususta iyi olan taraf, karşı tarafa üstün geliyor. Allah’ın sünneti böyle işliyor. Hakkın kapısını tutan ve batıla karşı çetin bir mücadele veren Milli Görüş’ün en etkin medya gücü Milli Gazete’dir. Milli Gazete’nin, “Hak geldi, batıl zail oldu” ayetini şiar edinerek çıkıyor olması, bunun en açık delilidir. En müessir güç, hiç şüphesiz siyasi güçtür. Bu gücün öneminden dolayı Milli Görüş mücadelesini kurulan partilerle yürütmüştür. Milli Nizam ile mücadelenin besmelesini çeken Milli Görüş; Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Fazilet Partisi ile çeşitli zaferler kazanmıştır. Milli Görüş, yeni zaferler için mücadeleyi şimdi Saadet Partisi ile yürütüyor. Saadete erenlere selam olsun… Bütün bu dönemlerde Milli Gazete, bir topçu kuvveti ve savunma hattı olarak görevini kusursuz bir şekilde yerine getirmiş ve getirmeye devam ediyor. Esasen Milli Gazete, Milli Görüş’e yönelik saldırılar karşısında, Ulubatlı Hasan ve Seyit Çavuş gibidir. Milli Gazete varlığı ile zalimler için korku, mazlumlar için de umuttur.

MİLLİ MİSYON

Milli Gazete 51 yıldır Milli Görüş hareketine mekteplik yapmış büyük bir okuldur. Hepimizin yetişmesinde, şuur sahibi olmasında büyük bir rol üslenmiştir. Bu bakımdan Milli Gazete’ye şükran borcumuz vardır. Milli Gazete, merkezden taşraya bir mektuptur. Bir yandan diğer gazetelerin yazmaktan ve ulaştırmaktan ısrarla kaçındığı Milli Görüş ile ilgili haberleri vatandaşlara ulaştırmaya çalışırken diğer taraftan Saadet Partimize yönelik karalama kampanyalarına, oluşturulan algılara, atılan iftiralara verilen cevapları kamuoyuna duyurmaktadır. Biz mazlum coğrafyalarda olup biteni Milli Gazete’den öğreniyoruz. Milli Gazete, hayatı ilgilendiren her konuda üzerine düşen görevi yaparken, bizler böyle bir gazeteye karşı görevimizi yapmakta acze düşüyoruz. Eğer Milli Gazete olması gereken bir tirajla çıkmıyorsa bu bizim gayretlerimizin eksikliğindendir. Zira Milli Gazete bizi yok etmeye çalışan çevrelere karşı mücadele vermektedir. Milli Gazete ayrıca fikrimizin kökleşmesi kitlelere ulaşması açısından da yararlı görevler ifa etmiştir ve etmektedir. Milli Gazete’nin davamızı ve camiamızı ilgilendiren haber ve bilgilere öncelik tanıyıp magazin gazeteciliği ile ilgilenmemesi, şuurunun göstergesidir. Milli Gazete, her zaman iftiralarla, yalan haberlerle etkisiz hale getirilmeye çalışılan Milli Görüş hareketinin elindeki taarruz aracıdır. Ticari bir kaygı duymadan, kıt imkânlarla diğer gazetelerden daha çok köşe yazısı, araştırma ve makaleye her sayısında yer vermiştir. Milli Gazete’nin üslendiği milli misyonu, muhalifler kadar idrak edip, daha güçlü bir Milli Gazete için üzerimize düşen görevi yapmazsak, taarruz gücümüzü kendi ellerimizle zayıflatmış oluruz. Bunun için her Milli Görüş mensubunun, teşkilatların, MİLKO’ların güçlü bir Milli Gazete için seferberlik ilan etmesi gerekir. Milli Gazete’nin girdiği eve, işyerine ve ocağa mikrop girmez.

BİZE DÜŞEN GÖREV

Şimdi hepimize düşen görev, güçlü bir Milli Gazete için kolları sıvamak, ilk etapta gazetenin tirajını 100 binin üzerine taşımaktır. Gazetelerin tirajı arttıkça kuşkusuz imkânları genişleyecek hem de genişleyen imkânlar doğrultusunda kalitesi ve etkisi de artacaktır. İşte o zaman daha güçlü ve istediğimiz nitelikte bir Milli Gazete görme imkânına sahip oluruz. 51 yıldır bir davayı eğip bükmeden savunan bu gazete, partimiz için iyi düşünürsek başka partilerin sahip olmadığı bir imkândır. Bu imkânı iyi değerlendirmek bizim görevimizdir. Bu görevi yapmanın ölçüsü, elbirliğiyle Milli Gazete okuma şuuru geliştirmek, abone sayısını artırmaktır. İnanmak, başarmaktır. Yapanlar yapıyor, yapmayanlar ise yerinde sayıyor.

DOĞRU HABER, ÜSTÜN FİKİR

Milli Gazete, doğru haberin, üstün fikrin tek adresidir. Milli Gazete; Milli Görüş’ün önde yürüyen “Önce Ahlâk ve Maneviyat” bayrağının dalgalandığı direktir. Milli Gazete, gece karanlığında yolunu arayanlar için kutup yıldızıdır. Milli Gazete, sisli ve dumanlı havalarda yolunu şaşıranları Milli Görüş’e götüren kılavuzdur. Milli Gazete, Milli Görüş yolunda olanlar için istikamet, kıbleyi gösteren pusuladır. Milli Gazete, batılın tuzak ve hilelerinden milletin kendisini koruduğu bir sığınaktır. Milli Gazete, hakkın batıl karşısında kükreyen gür sesidir. Milli Gazete; Peygamberimiz Mekke’yi fethettiği zaman Kâbe’yi tavaf ettiğinde Hacer’ül Esved’i selamladığı ve putları devirdiği ASA gibidir. Milli Gazete’nin, “Hak geldi, batıl zail oldu” şiarıyla çıkıyor olmasının anlamı budur. Erbakan Hoca’mız Milli Gazete ile ilgili olarak yaptığı bir konuşmada şunları söylüyor: “… 370 milletvekiliniz değil, 570 milletvekiliniz olsa dahi sizi destekleyen güçlü bir medyanız yoksa siz icraat yapamazsınız. İcraat yapmak için güçlü bir medya desteğine ihtiyaç vardır. İcraat için 370 milletvekili yetmez. Milli Gazete’nin tirajının da 370 bine çıkması gerekir. Başka türlü bu zulümlerden kurtulmak imkânı olmaz.” Bir Milli Görüşçünün üç temel görevi vardır. Bunlar; 1. Teşkilata üye olmak, 2. Davaya maddi katkıda bulunmak, düzenli olarak aidat ödemek, 3. Milli Gazete’ye abone olmak ve desteklemektir. Bu üç görevi birlikte yapmayan her Milli Görüşçü vebal altında kalır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Erdoğan tarafından 'yüzde 5' ek zamla duyurulan 10 bin TL'lik emekli maaşı sizce yeterli mi?