Gizli Dünya Devleti dedikçe Erbakan’ı anmak-16

Şubat ayında Erbakan’ı anmak, anlamak, gereğini yapmak ve bunu sadece Şubat ayına münhasır kılmaksızın 12 aya yaymak yani Necmettin Erbakan Hoca gibi hep çalışmak.

İlk yazımızda ne dedik? -Adil Düzen dedikçe Erbakan’ı anmak…

Adil Düzen, Adil Ekonomik Düzen, Adil Dünya Düzeni demek TEDAVİ REÇETESİ demektir; yani çağımızda Sosyal Tufan seviyesine varan dinî-ilmî-iktisadî, idarî/siyasi sorunlarımızın tamamının tedavi reçetesidir.

***

Kitaptaki, “GİZLİ DÜNYA DEVLETİ DÜNYAYI NASIL YÖNETİYOR?” bölümü ile kaldığımız yerden devam ediyoruz…

“Esasen GİZLİ DÜNYA DEVLETİ, ABD federal rezerv vasıtasıyla istediği zaman, istedi kadar dolar basıp istedikleri yere verebilecek kontrol ve mekanizmayı ellerinde bulundurmaktadırlar. İşte bu yüzden KABBALA’ya bağlı SİYONİSTLER GDD vasıtasıyla yeşil kâğıt=dolara bilinen $ işaretini bu gaye ile vermişlerdir. Nitekim kitaptaki sayfa 179›da açıklandığı gibi bu işaretin yukarıdan aşağı (I) çizgisi Siyonist sembollere göre ‘dünya hâkimiyetini’ ifa etmektedir. (S) harfi ise yine Siyonistlerin inançlarına göre, ‘Kuyruğunu ısıran yılanı’ temsil etmektedir. Siyonist inançlara göre yılan kuyruğu ısırdığı zaman zafere ulaşılacaktır. 1988’de dolar ile altın arasındaki bağın tamamen koparılması ile 1988’de yılan kuyruğunu ısırdığı kabul edilmekte ve böylece dünya hâkimiyetine ulaşıldığına inanılmaktadır.

III. EKONOMİK KRİZLER VE BORSA DALGALANMALARI / Kitabın 3. bölümünde delilleriyle açıklandığı gibi GDD plânlı olan ekonomik krizleri çıkartmakta (1907, 1929 ekonomik krizleri ve diğerleri), böylece bütün insanlığı astronomik ölçüde sömürmektedir. Yine bölümde belirtildiği gibi GDD, dünya borsalarını kontrol altında tutmakta, periyodik olarak istediği zaman borsaları düşürüp hisse senetlerini toplamakta, sonra borsaları yükseltip bunları satmaktadır. Böylece borsa dalgalanmalarının hepsi GDD’ye milyarlarca dolar pompalayan bir emme-basma tulumba gibi çalışmaktadır. Dünya borsalarındaki plânlı manipülasyonlarla GDD her yıl takriben l trilyon dolara yakın parayı her ülkede insanlardan almakta, bütün dünyayı böylece sömürmekte ve kontrol etmektedir.

IV. ULUSLARARASI BANKALAR / Nihayetinde gerçekten uluslararası bankerler, özel kurumlar olarak çeşitli Avrupa merkez bankalarını ele geçirdiler. İngiltere Bankası, Fransa Bankası ve Almanya Bankası zannedildiğinin aksine o hükümetlerin özel mülkiyeti değil, devlet reisleri tarafından ödünç verilen kişisel monopollardır. Bu sistemin hizmetçilerinden İngiltere Midland Bankası’nın Genel Başkanı Reginald McKenna şöyle demektedir: ‘Paraları ve kredileri çıkaranlar ve dağıtanlar, hükümetlerin tedbirlerini yönlendirmekte ve halkların kaderini ellerinde tutmaktadırlar.’ London Financial Times tarafından 26.09.1912 tarihinde son derece dikkat çekici bir örnek sunuldu: ‘Beş büyük bankanın başında bulunan yarım düzine adam, kısa vadeli hazine bonolarını yenilemedikleri takdirde, bütün hükümetin finansman yapısı çökebilir. Uluslararası bankerler Avrupa merkez bankalarının her birine kontrol edici bir maşa yerleştirdiler. Dr. Quigley, İngiltere ve Fransa bankalarının sahibi olan uluslararası bankerlerin, bankaların teorik olarak kamulaştırıldıklarında bile güçlerini muhafaza ettiklerinden de bahsediyor. Başkan Jefferson, John Adams’a gönderdiği bir mektubunda: (...) Bankaların, ordulardan daha çok tehlikeli olduğuna inanıyorum’ diyordu. Başkan Jackson’un 1836 yılında Amerika Merkez Bankası’nı lağvetmesine rağmen, Avrupalı sermayedarlar ve bunların Amerikalı ajanları yine de Amerika’nın para sistemini kontrolleri altına almayı başardılar.” (DEVAMI VAR.)

***

Evet… Erbakan’ı anmaya devam ediyoruz ya; Necmettin Erbakan’ı bir de ADİL DÜNYA DÜZENİ dedikçe anmamız gerekmekte: Hocamızı ADİL DÜNYA DÜZENİ’ni gerçekleştirerek analım, anlayalım ve gereğini yapalım... Ve’s-SELAM/BARIŞ…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Reşat Nuri Erol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Adsiz - Rahmetli Erbakan hocami anmak ve anlamak. Diriyken sana hakkı anlatırken, dostu ve düşmanı öğretirken örnek ve misalleriyle ispatlarken,haykirirken anmadigin,anlamadığım insanı vefatından sonraniye anar ve anlarsın bende bunu anlamadim. Kur'an kabirde ölüler üzerine mi indiki,toplum Kur'an okumak için cenaze yada mevlüt bekliyor. Alimler öldükten sonra anlanmak için mi? Allah onları seçiyor. Erbakani anmayada anlamayada geç kaldik. Hatta yaşarken ankamadik utopyaci,hayalci dendi. Olurmu dendi söylediklerine fikirlerine. Dünya siyesetinin gercekleriyle uyuşmuyor çok gerici dendi. İspatlamak adına fikirlerini hayata geçirdi, geçici bir algı dendi. Ama ben şimdi anliyorumki herşey imtihan. Allah hakkı ancak ve ancak hak edene veriyor. Hocamın hakikatlerini anlamayan, hak etmeyen bir topluma Allah onu nasip etmiyor. Sanayisini kurmuş,ekonomisini düzlüğe çıkarmış,toplumsal ahlak projesiyle manevi kalkınmayı başlatmış,ilmi ,bilgiyi,akıl ve maneviyatla birleştirip hakça bir düzen (Adil Düzen ) bayrağını dalgalandirmis insanı Lideri anlamak için onun ölmesini ,hatta ölümünden sonra yıllar geçmesini ve aaaaa Hoca haklıymış biz anlamayamamisiz demek cehaletin taaaa kendisi. Birini sağken anmadiysak,anlamadiysak ölümü üzerine anladığınızı ve andigimizi soyluyorsak bu tam bir komedi. Hem kendimize hemde karşı tarafa sadakat sizliktir. Sağ iken anlayamadığımız Kur'an ve Sünnet öldükten sonra bizim ne işimize yarar. Onlarla amel etmediysek .Sağken tabi olup yolundan izinden gitmeyip,söylediklerini kulak arkası ettiğimiz Peygamberler öldükten sonra niye bize fayda sağlasın.Olmeden önce ölmek. Kaybetmeden önce anmak ve anlamak. Pismanliga varmadan yanlıştan dönmek. Geç kalmadan Adil düzeni kurmak, yanlışa düşmeden yeniden yine Refah' ta buluşmak dileğiyle

Selam ve dua ile

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 13 Mart 16:55


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Türkiye'de erken seçime gidilmeli mi?