Reklamı Kapat

Toplumu ifsat etmek

Bismillahirrahmanirrahim;
Alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Rezalet nedir, bilir misiniz? Rezalet; ATV’de yayınlanan bir programda, hiçbir inancın kabul etmeyeceği bir olayı ifşa edip yayınlamaktır. İktidara yakınlığı ile bilinen ve aynı çizgide olan televizyonların yayınladığı kimi diziler, zaten bu rezaleti destekleyen muhtevaya sahiptir. Programı yapan bayan, özrü kabahatinden büyük bir savunma yapmış. Siz, “iffet” ve “fesat” kelimelerini duydunuz mu? Kur’an’a itibar ediyor, muhtevasına vâkıf olmak için bir gayretin içinde misiniz? Hesap günü, ahiret, cennet ve cehennem konusundaki kanaatiniz nedir? Bakınız Allah Kur’an’da ne diyor: Bakara 11-12: “Onlara; ‘yeryüzünde fesat çıkarmayın› denildiği zaman, ‘Biz ancak ıslah edicileriz’ derler. Kesin olarak bilin ki, onlar ancak fesadı örgütleyip yürütenlerdir. Lâkin şuurları yok, farkında değillerdir, anlamazlar.” Bu ayetler üzerinde Müslümanların hakikaten düşünmesi gerekir. Kim bu fesatçılar? Kur’an’a göre bu fesatçılar, inkârcı Yahudiler, haçlı Batı ve bunların işbirlikçisi münafıklardır.

FESAT 

Fesat; bir şeyin dengesini ve fıtratı bozmaktır. Fesat; yiyecek ve içecekler için bozulma ve kokma, ameller için geçersiz ve hükümsüz olma, bunlardan başka gerek nefis gerekse bedende meydana gelen maddi ve manevi tahribat, toplumda ortaya çıkan kokuşma ve yozlaşma, dengeden ve haktan sapmadır. İfsat; bozmak, fesat çıkarmak, ifsat etmek, orta yoldan, dengeden, faydalı ve adil olmaktan çıkarmak, yozlaştırmak demektir. Fesat kelimesi, Kur’an’da genellikle; yeryüzünde fitne çıkarıp, insanların durumunu ve yaşama yollarını adil düzenden saptırıp, dünya ve ahiret saadetini zedelemek anlamında kullanılır. Müfsit; bozan, bozgunculuk yapan demektir. Fesadın esasını, varlık ve oluştaki dengeyi bozmak, bozgun ve yozlaşmaya sebep olmak oluşturur. Bu fesat; hem maddi hem de manevi alanda olur. 
İlk insan Hz. Âdem’in imanı kâinatın ilk yaratıldığı günlerdeki gibi tertemizdi. Daha sonra insanlar, şeytanın telkiniyle imana şirki bulaştırdılar. Allah’ın ayetlerini, emir ve yasaklarını hiçe sayarak nefislerini ilah edindiler. Saadeti sapıklıkta, haramlarda ve şehvette aradılar. Bu yüzden ilahi gazaba müstahak oldular, yok olup gittiler. Günümüz dünyasında da durum farklı değildir. Kendi zanlarını Allah’ın ayetlerinden üstün tutan inkârcılar, müşrikler ve münafıklar hayatı yaşanmaz hale getirdiler. O fiyakalı elbiselerinin içinde, kara gözlüklerinin gerisinde insanı kirletmek için hiçbir masraftan kaçınmayan bu hasta adamlara: “yeryüzünde fesat çıkarmayın” dediğinizde onlar; “biz iktidarda, televizyonlarda, eğitimde, ekonomide, ahlakta toplumu haktan uzaklaştırarak ıslah etmeye çalışıyoruz” derler. Fesadın en korkuncunu yaptıkları halde, dönüp de, “bizim hareketlerimiz yapıcıdır” diyenler, bu sözleri ile de büyük bir fesat yapıyorlar. Faiz, zina, kumar, yalan ve talan ile ıslah yapılamaz, ancak fesat yapılır. Niyet ve vicdanları her şeyi Allah için yapma samimiyetinden mahrum olanların, yaptıkları fesadı görememelerinin sebebi; hayır ve şer, iyilik ve kötülük, adalet ve zulüm, helal ve haram ölçülerinin bozuk olmasındandır. Kur’an’ı ve Sünnet’i değil, Batı müktesebatını ölçü edinenler toplumu ifsat etmekten başka bir şey yapamazlar.

FESAT YAPAN

Yeryüzünde fesat çıkaran düzenini ve huzuru bozan inkârcı, müşrik ve münafık olan insandır. Bu yüzden Yüce Allah’ın, yeryüzünde fesat çıkaran zalimleri, onlara musallat ettiği başka insanlarla durdurması sünnetullahtandır. İfsatçılar; hedeflerine varabilmek için hiçbir kural tanımazlar. Diğer insanların haklarına ve hürriyetlerine tecavüz ederler. Allah’a açıkça isyan, yeryüzünü fesada vermek olarak kabul edilmiştir. Çünkü İslam; bütün insanlığın saadeti için gönderilmiştir. İnsanlar; itikat ve düzen olarak İslam’ca yaşamayı terk ederlerse, o zaman fesat ortaya çıkar. İktidarlar faizci kapitalizmi yürütürlerse bu fesat olur. Materyalist eğitim, bir fesat eğitimidir. Televizyonlar AB destekli programlar yaptıkları için fesat yapıyorlar. Müminlerin fesadın her türlüsüne karşı uyanık olurlar. Milli Görüş; ifsada karşı uyanıklıktır.

FESAT OLAN ŞEYLER

Hak ve adalet sınırını aşmak, bozgunculuk çıkardığı halde adil kimselere bozgunculuk isnat etmek fesattır. İnsanları ve toplumu kutuplaştırıp bölmek fesattır. Çağımızda bilime karıştırılan yalanlar, insan itikadını ve yaşayışını saptıran şeyler fesattır. Çağlar boyu toplumlar içinde ahlakı fesada verip, toplumları çökerten münafık ve müşriklerin devrimizdeki ulaştıkları durum, dört ayaklıları bile utandıracak boyutlara gelmiştir. İffet ve namusun ayaklar altına alınması büyük bir fesattır. İsraf ve tüketimin teşvik edilmesi, üretimin engellenmesi toplumu mahvetmektedir. Ülkeler, aileler ve toplumlar, savurganlık ve faizci kapitalist düzenin zulmü yüzünden iflas etmiştir. İnsan ve toplumun, mal ve eşya yarışı içine sokulması bir fesattır. İnsanların inanç yapısını bozan ve huzurunu ciddi biçimde kaçıran faiz, haksız kazanç, haram lokma alışkanlığı önemli bir fesat yoludur. Filozof, düşünür, yazar ve çizerlerin, siyasetçilerin hakka batılı karıştırmaları da fesattır. Uydular, casus uçakları, bombalar, füzeler, cep telefonları, gizli kameralar, tele kulaklar bir fesat aracı olarak kullanılmaktadır. TV kanalları ve boyalı basın, sosyal medya zalim iktidar tarafından fesat için kullanılıyor. Avrupa Birliği, faizci kapitalist düzen, ABD ve İsrail ittifakı, fesat odaklarıdır.

MÜMİNLER

Müminler, ifsatçıların fesadına karşı tavır koymalı, bunlara karşı verilmesi gereken en güzel mücadeleyi yapmalıdır. İradeli tercihlerle ulaşılacak olan iman ve adil düzen yolunu bizlere saadet ve kurtuluş hedefi olarak gösteren Rabbimiz; mümin kullarına hakkı hayata hâkim kılma cihadını farz kılmıştır. Yeryüzünün ifsat edildiği, zulüm ve inkârcılığın alabildiğine azgınlaşıp materyalist kültür ve ahlakın yaygınlaştığı, itikat ve düzen olarak İslam’dan uzaklaşıldığı her dönemde, ıslahat çabalarının gerçekleştirilmesi müminlerden beklenilen temel görevdir. Müminlerden beklenilen, zorbalara uymaları veya boyun eğmeleri değil, ıslah edicilerden olmalarıdır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?