Beka donduruldu

Bugün yerel seçimler biteli 15 gün oldu ama Cumhur İttifakı’nın seçim sürecince tek gündemi olan beka sorunu bir kez olsun dillendirilmedi.Öyle anlaşılıyor ki yeni bir seçim sürecine kadar rafa kalktı

Büyütmek için resme tıklayın

31 Mart yerel seçimleri sırasında meydanlarda en çok dillendirilen konu beka meselesiydi. Cumhur İttifakı mensupları meydanlarda vatandaşın gerçek sorunlarını dillendirmemek için beka meselesini ortaya atmıştı. Ancak seçimlerin ardından birçok belediyeyi kaybeden iktidar, seçimlerin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen beka ile ilgili hiçbir söz etmiyor.

HİÇ DİLLENDİRMİYORLAR

Özellikle bazı bakanlar beka sorunu üzerinden muhalefet adaylarına yüklenerek asılsız ithamlarda bulundu. Yerel seçimleri adeta savaşa gidermiş gibi dillendiren iktidar mensuplarının, seçim sürecindeki bazı sözleri de akıllardan çıkmıyor.

BAKANLARIN DA GÜNDEMİYDİ

Bazı bakanlar, muhalefet adayları yerel yönetimleri kazandığı takdirde beka sorunu oluşacağını iddia ederek seçim stratejisini yürütmüştü. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, her meydanda beka sorunu üzerinden muhalefeti hedef aldı. Seçim sonuçlarının ardından ise Erdoğan’ın beka meselesini hiç dillendirmemesi gözlerden kaçmıyor.

Türkiye, 31 Mart seçimlerinin ardından 15 gün geçmesine rağmen hâlâ İstanbul’da oy sayma işlemi ile uğraşıyor. Seçim sürecinde Cumhur İttifakı mensuplarının meydanlarda en fazla dillendirdiği konu şüphesiz beka meselesiydi. Cumhur İttifakı yöneticileri vatandaşın gerçek sorunlarının konuşulmasını perdelemek için suni gündemler oluşturarak muhalefeti topa tuttu. İktidar mensupları, yerel yönetimleri kendilerinin kaybedeceği takdirde beka sorunu oluşacağını iddia etti. Bunun üzerinden muhalefete yüklenerek kutuplaştırıcı bir dil izledi. Seçimlerin ardından 15 gün geçmesine rağmen beka konusu ile ilgili hiçbir iktidar mensubu bekayı ağzına almıyor.

HİÇ DİLLENDİRMİYORLAR

Özellikle bazı bakanlar beka sorunu üzerinden muhalefet adaylarına yüklenerek asılsız ithamlarda bulunmuştu. Yerel seçimleri adeta savaşa gidermiş gibi dillendiren iktidar mensuplarının, seçim sürecindeki bazı sözleri de akıllardan çıkmıyor. Bazı bakanlar, muhalefet adayları yerel yönetimleri kazandığı takdirde beka sorunu oluşacağını iddia ederek seçim stratejisi yürütmüştü. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifak’ı ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her meydanda beka sorunu üzerinden muhalefeti hedef almıştı. Seçim sonuçlarının ardından ise Erdoğan ve bakanların beka meselesini hiç dillendirmemesi gözlerden kaçmıyor.

İktidar mensupları, yerel yönetimleri kendilerinin kaybedeceği takdirde beka sorunu oluşacağını iddia etti. Bunun üzerinden muhalefete yüklenerek kutuplaştırıcı bir dil izledi. Seçimlerin ÜZERİNDEN 15 gün geçmesine rağmen beka konusu ile ilgili hiçbir iktidar mensubu bekayı ağzına almıyor.

15 Nisan 2019 - Gündem

Muhabir Ankara Bürosu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

hayrettin agrılı - BEKA 2ŞEYDEN OLUŞUYOR 1 BAHÇELİNİN KOLTUGU 2 İST BELEDİYESİ YOLSUZLUGU

Yanıtla . 1Beğen 15 Nisan 11:50
01

Alibaba - beka sorunu ankara büyükşehir beledıye meclısınde bellı oldu,25 yıldır yetkı verılen beledıye başkanından akp lı mhp lı meclıs uylerı,yetkının meclis üyelerıne verılmesını istedıler,anladınız degıl mı bekanın ne oldugunu,öncekı beledıye başkanları ile milletın malını berbarce yedıklerıni

Yanıtla . 20Beğen 15 Nisan 09:22

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?