Reklamı Kapat

AKP’ye strateji ve akiller odası!

AKP’nin, seçim sürecinde yol haritasını hazırlayıp denetlemesini yapmak için Strateji Birimi, partiye danışmanlık görevi yapması için de Akiller Birimi kuracağı belirtiliyor.

Bünyamin Güler
Bünyamin Güler Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Seçime giderken iktidar, yeni birimler kuruyor! Partinin seçim sürecinde yol haritasını hazırlayıp, denetlemesini yapmak için strateji birimi, partiye danışmanlık görevi yapması için de akiller birimi kuracağı belirtiliyor. Partinin tecrübeli vitrin isimlerinin strateji biriminde yer alacağı ifade edilirken, AKP’nin kurucu ağabeylerinin ise akiller biriminde yer alacağı ileri sürülüyor.

SANDIĞA GİDERKEN İKİ YENİ BİRİM!

Seçim yaklaşırken iktidar partisinde de hummalı bir çalışma başlatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin yetkili organlarını sahaya çıkmaya ve teşkilatlarla koordineli çalışma talimatı vermesinden sonra AKP Genel Merkezi’nde de yeni birimler kurulmaya başlandığı belirtiliyor. Özellikle seçim sürecinde partinin koordineli çalışması ve yeni stratejiler geliştirmesi için partinin tecrübeli isimlerinin yer alacağı bir birim kurulacağı ifade edilirken, diğer taraftan ise partiye danışmanlık yapacak akiller biriminin kurulacağı belirtiliyor.

AKİLLER BİRİMİ’NDE KURUCU AĞABEYLER YER ALACAK

İktidarın kuracağı birimlerden birinin Strateji Birimi olacağı ifade edilirken, bu birimde ise Mahir Ünal, Ömer Çelik, Numan Kurtulmuş, Cevdet Yılmaz, Yalçın Akdoğan, Bülent Turan ve Efkan Ala gibi isimlerin olacağı kaydedildi. Öte yandan Binali Yıldırım başkanlığında ise Akiller Birimi’nin kurulacağı kaydedilirken, bu birimde ise AKP’nin kurucu ağabeylerinin yer alacağı ileri sürüldü.

28 Eyl 2022 - 08:19 - Gündem

Mahreç  Bünyamin Güler