Reklamı Kapat

Kirli sözleşme, gündemimizden ve hayatımızdan çıkarılmalı

İstanbul Sözleşmesi, Müslümanları üzen bir olaydır. Üzülerek ifade ederim ki, işitmekten ve ağzımıza almaktan dahi haya ettiğimiz bazı kavramların sözüm ona insan onuru ve haysiyetini savunması gerekenlerce baş tacı edildiği; fıtratın, insanlık onuru ve haysiyetinin ise ayaklar altına alındığı bir acayip vakte utanarak şehadet ediyoruz. Esasında insanlık tarihi şahitlikten ibarettir. Biz de Cenab-ı Mevla’nın buyruğu ile adil şahit olmak esası ile hak ve batıl mücadelesinde elbetteki hakkın ve hakikatin taraftarı, sesi olmalıyız. Bugün insanlık tarihte belki de eşine rastlanmamış küresel bir taarruz altındadır.

“BUGÜN HEDEF İSLAM VE MÜSLÜMANLARDIR”

Direkt olarak insan onuru, izzeti, şerefi, aile ve nesil kavramları hedeftir. Ne gariptir ki tüm bu kavramlar yine onur, namus, şeref ve aile denmek suretiyle tahribata uğratılmaktadır. Milli ve manevi değerleri olmayan,  ahlakî zeminde tarih kökünden yoksun milletler insanlık onuruna karşı açılmış bu küresel savaşın esiri olmuşlardır. Bugün hedef İslam ve Müslümanlardır. İnsanı, haysiyet ve onuru ile yaşatan yegane hayat nizamı İslam’dadır

“AİLE MEFHUMUNDAN ZERRE NASİBİ OLMAYANLAR AİLE KURUMUNA SALDIRIYOR”

İnsan eşrefi mahlukattır. Lakin bugün Batı kadına şiddet, aile içi şiddet gibi enstrümanları İslam toplumlarında adeta gündem maddesi ve manşetler yapmak suretiyle kullanmakta, dikkatleri sırf başlıklarda toplayarak Müslümanların milli ve manevi değerlerini tamamen ayaklar altına alan programlar ve çalışmalar yapmaktadır. Daha düne kadar kadının insan olup olmadığını tartışanlar; İslam’ın çocuklarına kadının hak ve hukukuna ilişkin dersler verme cüretinde bulunmakta, aile mefhumundan zerre nasibi olmayanlar islam toplumlarında aile kurumlarımıza yasal düzenlemelere varan operasyonlar gerçekleştirmektedir.

 “SÖZLEŞMENİN İSTANBUL’A ATFEDİLMESİ YÜREKLERİMİZİ YARALAMAKTADIR”

Bu topraklar yüzyıllardır İslam beldesidir. Bu milletin mayası imandır. Milletin imanı dün olduğu gibi bugün de yüksek irfanıyla kendisine ahlak ve namus dersi veren müptezellere müsaade etmeyecektir. İstanbul; hilafetin merkezi, kutsal emanetlerin vatanıdır. Mazlum Ayasofya’nın hüznünü taşıyan sinelerimiz bugün maalesef tahammülüne dayanamadığımız yeni gamlara düçardır. Aile geleneğimizi, milli ve manevi hassasiyetlerimizi yerle yeksan eden kirli bir sözleşmenin; ecdadımın İslambol’u, Hz. Peygamber’in müjdesi, Eba Eyyüb El Ensari’nin, nice sahabe-i güzinin, meşayıhı izamın türbegâhı kutlu şehir İstanbul’a  atfedilmesi yüreklerimizi derinden yaralamaktadır.

“BİZİ VAR EDEN DEĞERLERİ PARÇALAMANIN ARZUSUNDALAR” 

Ahlak, millet, din ve vatan düşmanları ifade ettiğim gibi kadın ve aile kavramları üzerinden bizi var eden değerleri parçalamanın arzusundadırlar. Bugün kamuoyunun İstanbul Sözleşmesi olarak bildiği, sözüm ona kadına şiddet ve aile içi şiddeti bitirmek için imzalanan bu akit bir an evvel milli ve manevi değerlerimize uygun hale getirilmelidir. Kaldı ki bu sözleşmenin maksadı ayan beyan ortaya da çıkmıştır, amaçlanan asla kadının onuru ve Müslüman’ın aile birliği değildir. Hiçbir ekonomik ve  siyasi kaygı istikbalimiz olan neslin ahlak sıhhati ve istiklalimiz olan aile yapımızın üzerinde değildir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Şeyh Abdullah Taylan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Yerli - Aile yapımıza zarar veren "İstanbul sözleşme"sinin iptal edilmesi kadar Türk Ceza Kanununda

"Zina"suçunun suç olmaktan çıkarılması da önemlidir.Zinanın suç olması TCK yerini almalıdır.Çünkü zina neticesinde yuvalar dağılıyor.Aile birlikteliği bozuluyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 11:18
02

Mhmt - Allah razı olsun hocam dediğiniz gibi Cenab-ı Mevla’nın buyruğu ile adil şahit olmak esası ile hak ve batıl mücadelesinde elbetteki hakkın ve hakikatin taraftarı, sesi olmalıyız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 13:35
01

Doğrular Ve Yanlışlar. - Aile hayatı olmayan batılı emperyalistler avrupa konseyi sözde aile koruma sözleşmesi olan bu sözleşme ile ailemizi parçalamayı ve yıkmayı amaçlıyor. Ailemize ve neslimize sahip çıkmalıyız...

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 11:38


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket 20-65 yaş arasında birisi olarak Maske alabildiniz mi?