Reklamı Kapat

Şimdi ne dersiniz?

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kulübünün ekranından 1907 Derneği üyelerinden Can Gebetaş’ın sunduğu “Camiaya Sesleniş” programında açıklamalarda bulundu. Önce teşekkür edelim, sonra da az da olsa açalım.

Ali Koç’un ekrandan da gözlerimize adeta sokulan rakamlarla kulübün borcunun şimdilik 3 milyar 100 milyon Türk Lirası olduğunu tespit ettikleri açıklaması tüyleri diken diken etti. Yayın sırasında çok telefon aldım. Bunların bir kısmı “Ne kadar haklıymışsın”, bir kısmı da “Şimdi ne olacak” gibilerinden idi. Koç’un, borcun yaşanacak bu sezonla birlikte 4 milyarı aşacağını açıklaması da çok çarpıcı idi. Rakamlar kafadan atma değil, ince hesaplamanın ürünü idi.

Başkan Koç, mal varlığı gibi gösterilen ne varsa hepsinin de temlikli olduğunu yine rakamlar ve firmalar olarak bizlere sundu. Bitti mi? Hayır! Bu vahim durumun bir dört sene daha varlığını sürdüreceğini yine rakamlarla açıkladı. Yani oyuncu alamazsak ve de bazıları gibi şov da yapmayacağımıza göre, sizlere şampiyonluklar vadedemeyiz dedi Başkan Koç... Aynı Koç, elde varlık gibi görünenlerin de satılabileceğini dile getirdi. Hem de “Burası spor kulübü” gerçeğini dile getirerek.

Eh, bendeniz, yani şu satırların sahibi gariban Fenerbahçe’nin böyle bir halde olduğunu sizlere 15 senedir yazmıyor muyum? Ve buna karşılık da bazı okurlardan, başta da Yaşar Bey olmak üzere, ne ağır eleştiriler almıyor muydum? Şimdi haklı çıktım mı? Çünkü bendeniz atmasyon meraklısı değilimdir. Bir iddia ortaya atıyorsam mutlaka yazılı, imzalı kanıtlara dayalıdır. Zaten Milli Gazete tercihim de hakikatlere yer verildiğindendir. Demek ki düşman falan değilmişim. Tam tersine hakiki dostmuşum değil mi?

Sayın Koç, önümüzdeki günlerde de benzeri yayınların yapılacağını açıkladı. Sanırım biraz rahat nefes aldıktan sonra olacak bunlar. Bu arada ben şimdiden bir soru sormak isterim. Böylesine dev bir mali sıkıntı yaşanırken futboldan pahalı transfer yapabilmek mümkün değildir. Ancak ne var ki, basketbol ve voleybol erkek-kadın takımlarına bir hafta içinde 12 pahalı sporcu alabilmiş olmanın sırrı nedir?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kemal Belgin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?