Reklamı Kapat

Erdoğan hasta mı? İddialara AK Parti'den göndermeli cevap geldi...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Foreign Policy'de 'Erdoğan, liderlik etmeye devam etmek için çok hasta olabilir' iddiasında bulunulan yazıya göndermeli bir şekilde cevap verdi.

Büyütmek için resme tıklayın

ABD merkezli yayın yapan Foreign Policy'de yayımlanan ve "Erdoğan, Türkiye'ye liderlik etmeye devam etmek için çok hasta olabilir" iddiasında bulunmuştu. Tepki çeken yazı sonrası AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Erdoğan hasta’ ifadelerine cevap verdi.

Foreign Policy'de kaleme alınan bir yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “bir sonraki seçimlerde aday olamayacak kadar hasta olabileceği" öne sürülmüştü. Kurtulmuş, partisinin Ordu Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, söz konusu yazıya göndermede bulunarak bir açıklama yaptı.

2023'ün Türkiye için "tam manasıyla önemli bir gelecek seçimi" olacağını söyleyen Kurtulmuş, "birilerinin Türkiye'nin bu süreçlerde yönetilemez bir ülke olmasını istediğini" dile getirip şunları kaydetti:

“Birileri Türkiye'nin geriye dönmesini istiyor, birileri Türkiye'de tekrar eski dönemin tartışmalarının gündeme gelmesini istiyor. Hatta, hatta artık dışarıdan ısmarlama yazıların yazıldığı bir döneme giriyoruz. Bugün okuduğumuz bir yazıda da artık 'Türkiye'yi Sayın Tayyip Erdoğan yönetemeyecek kadar hastadır, onun için onun yerine başka birileri hazırlanmalıdır.' gibi yazılar yayınlanmaya başladı. Önce şunu söyleyeyim, Türkiye'yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki birtakım vesayet odakları veremeyeceği gibi dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek, Türkiye'ye yön çizemeyeceklerdir.”

04 Eki 2021 - 09:45 - Siyaset