Reklamı Kapat

İstanbul’daki en iyi saç ekimi merkezi ve saç ekimi 2021 fiyatları

En iyi saç ekim merkezi aynı zamanda en teknolojik saç ekim tekniklerini kullanan merkezlerdir.

İstanbulda’ki en iyi saç ekim merkezleri, birden farklı saç ekim tekniğini hastaya özel şartlarda sunabilen ve alanında yüksek başarılara sahip uzman cerrahlarla operasyon gerçekleştiren merkezlerdir. Fiyat değerleri ise DHI, FUE gibi değişen saç ekim tekniklerinden hangisinden yararlanıldığına ve kliniğin başarısına göre değişir. Diğer yandan merkezde saç ekimini yapacak olan cerrahın deneyimi ve kariyerindeki başarı oranı da saç ekim operasyonu fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangi Kriterlere Dikkat Ediyor?

En iyi saç ekimi klinikleri, saç ekiminde başarılı sonuçları elde edebilmek için ekim öncesinde ve sırasında birden farklı noktaya dikkat ederler. İlk olarak steril bir alanda operasyonun gerçekleştirilmesi temel kıstastır. Diğer yandan iyi bir saç ekim merkezi operasyondan çok önce 3D saç ekim modelini oluşturur. Bu modelde kişinin alın önünde yer alan saç çizgisinde en doğal görünümün yakalanması için çalışmalar gerçekleştirilir. Aynı zamanda çizilen modele göre saç ekimi ardından nasıl bir sonucun alınacağı kişiye bilgisayar üzerinden 3D olarak gösterilir.

İyi bir saç ekim merkezinde muayene sürecinde steril alet kullanımına, kişinin o anki sağlık durumunun göz önünde bulundurulmasına dikkat edilir. Saç ekimi estetik bir operasyon kategorisinde yer aldığından hastanın operasyona sağlıksal açıdan uygun olup olmadığı muayene aşamasında saptanır.

Dikkat edilen diğer bir kriter ise kişiden kaç greft alımının yapılabileceğinin saptanmasıdır. Başarısız saç ekim merkezleri ekilebilecek greft adedini yüksek söyleyerek, operasyon ardından memnun kalınmayan sonuçları sunarlar. En iyi merkezler ise gerçekçi rakamları hastaya sunarak, sık ve gür görünümü ön plana alan uygulamayı gerçekleştirmeyi hedeflerler.

En iyi saç ekimi merkezlerinin listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://www.memurhaberci.com/istanbuldaki-en-iyi-sac-ekim-merkezleri-ve-2021-sac-ekimi-fiyatlari/

İstanbul’daki En İyi Saç Ekimi Merkezinde Kullanılan Teknikler

En iyi saç ekim merkezi aynı zamanda en teknolojik saç ekim tekniklerini kullanan merkezlerdir. İstanbul’da ve Türkiye genelinde FUE ve DHI tekniklerde saç ekimi tercih edilir. Bu teknikler saç ekiminde en başarılı sonuçları sunan, teknolojik açıdan en önde olan yöntemlerdir.

Saç ekim merkezinde FUE saç ekimi kapsamında, greft alınan alandan doku çıkarılmaz. Greft alınacak yerde doğrudan kök üzerinde yapılan çalışmayla saç alınır. Bu kapsamda donör alanda bir dikiş izi oluşmaz. Estetik açıdan görünümü koruyan bu yöntemde, 6 bin grefte kadar saç ekimi kellik problemi olan bölgeye yapılarak, saç derisinin genelinde dökülme problemi olan kişiler sık görünümlü saçlara kavuşturulurlar.

Saç ekim merkezinde DHI saç ekimi kapsamında ise greft alımı ardından implanter kalem ile ekim yapılır. Bu özel kalemler saç köklerinin çapları ile tam uyumludur. Saç derisi üzerinde en uygun açıda, yönde yuvalar açılabilmesine imkan sağlarlar. Bu kapsamda çıkış yönleri oldukça doğal gözüken ve ekimi fark ettirmeyen saçlar kişiye kazandırılır.

Doğal Sonuçlara Ulaşma

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerinde saç ekimi operasyonu ardından doğal sonuçlara ulaşmak esastır. Bunun için deneyimli ve alanında uzman cerrahlar ve ekipleri tarafından saç ekim operasyonu gerçekleştirilir. Uzman cerrahlar, donör alandan alınan saç köklerini, kişinin doğal saçının çıkış yönüne ve açısına uygun olacak şekilde tek tek ekme yöntemini uygularlar. Operasyon ardından uzayacak olan saçlar diğer doğal saçlar ile uyumlu bir yöne doğru hareket ederler ve doğal görümü sağlarlar.

Saç Ekiminde Kalıcılığın Hedeflenmesi

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerinde doğru tedavi yolunun seçilmesi ile operasyon ardından çıkacak saçların sağlık uzamaları ve kalıcı olmaları sağlanır. Saç ekim merkezi uzman cerrah kadrosu tarafından yapılan operasyon ardından kalıcılık yüksek düzeyde sağlanır.

Türkiye’deki başarılı merkezlerde özellikle PRP FUE saç ekimi yoluyla, genetik açıdan saç dökülmesine daha yatkın olan kişiler için uygun bir tedavi izlenir. FUE ekim ile birlikte PRP plazma enjektesi tercih edilerek, saç derisinde hücre yenilenmesi sağlanır. Bu durum ise ilk ay dökülme ardından çıkacak yeni saçların daha sağlıklı, gelişmiş ve güçlü bir şekilde uzamalarını sağlar.

Saç Ekiminde Geçmiş Başarıların Sunulabilmesi

İstanbul’da en iyi saç ekim klinikleri, geçmişlerinde yer alan tedavi sonuçlarına bakıldığında en başarılı sonuçları sunan merkezlerdir. Bir saç ekimi merkezinin pek çok kez hastalarına başarılı işlemleri yapmış olması, ona olan güveni yükseltir. Diğer yandan başarılı ve doğal görünümlü saç ekim sonuçları istendiğinde, belirli materyaller ile bunu hastalara sunabilen merkezlerin, yeni operasyonlarda da başarılı sonuçları sağlayacağından emin olmak mümkündür.

Kişiye Özel Uygulamalar

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezleri kişiye özel uygulamalar ile başarılı saç ekim sonuçları alırlar. Bir kişinin saç derisinde yoğunluk olarak dökülme problemi görülebildiği gibi yer yer seyrelme problemi de gündeme gelebilir. Bu gibi bir durumda her bireye özel ve ihtiyaçlara cevap veren bir saç ekim tekniklerinin tercih edilmesi gerekir.

Özellikle kadınlarda saç aralarında seyrelme problemi varsa, saç ekimi buna da çözüm bulabilmelidir. İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezleri Micro Fue, DHI, tıraşsız saç ekimi, perkütan mikro kanal, Altın uçlu Fue, Icegraft gibi saç ekim tekniklerine uygulama çeşitlerinde yer vererek, kişinin probleminin giderilmesi için en uygun olan tekniği izlerler.

Saç kök bölgeleri ve kellik alanları bireyden bireye değişir. Buna bağlı olarak başarılı saç ekim merkezleri uzmanları doğal bir sonuç için her kişiye aynı saç ekimi uygulamasının yapılmasından kaçınırlar. Saça özel, saç yapısına ve kişinin beklentilerine özel teknikler seçilir.

Ön Saç Çizgisine Ekstra Özen Gösteren Uygulamalar

Ön saç çizgisinin doğal bir görünüm için kişinin yüz şekline, kafa yapısına en uyumlu şekilde belirlenmesi gerekir. Doğal görünümlü saç uygulamasının en önemli kriteri olan ön saç çizgisi belirleme işlemi, İstanbul’daki en iyi merkezlerde alanında uzman cerrahlar tarafından yapılır.

Uzmanlar, saç ekimi yapılacak kişinin yaşını, yüz hatlarını, cinsiyetini, alın kaslarının yapısını göz önüne alarak, genç bir yüz ifadesini geri plana atamayacak bir saç çizgisi hattını oluştururlar. Bu çizgi aynı zamanda alını aşırı geniş veya basık göstermeyecek bir mesafe ile çizilir. Hastanın da görüşleri alınarak yapılan ön saç çizgisinden itibaren başlayan saç ekimiyle en doğal sonuca ulaşılır.

Saç Ekimi Sonrasından Nelere Dikkat Edileceğinin Açıklanması

İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezler hastaları sadece saç ekim sürecinde değil sonrasında da gerekli kontroller altında tutarlar Saç ekimi ardından ilk 15 gün özellikle dikkat edilmesi gereken tüm detayları uzmanlar hastalara aktarır. 10 günlük sürede hangi özel bakım losyonlarının kullanacağı, saçların nasıl yıkanacağı saç ekim merkezi tarafından hastaya aktarılır.

Başın ilk 15 gün darbelerden korunması gerektiği, ilk ay dökülmesi ardından sağlıklı saçların çıkacağı, 10 günlük süreç ardından kabuklanmanın sağlıklı bir belirti olduğu hastaya aktarılır. İyi bir saç ekim merkezinin, bir ayın sonunda ise PRP uygulamasından yararlanabilmeyi sağması gerekir. Türkiye’de yer alan en iyi saç ekim merkezleri bu uygulamayı hastalarına sunarak, yeni saçların daha sağlıklı çıkmasını ve uzayabilmelerini sağlarlar. PRP’de kişinin kendi kanı kullanılarak, saç derisi yenilenir ve onarılır. Hastadan alınan kana santrifüj uygulama ardından kan bileşenlerine ayrılır ve özel bir aşı elde edilir. Bu teknik uygulamayı sunan başarı merkezler İstanbul’da faaliyet gösterirler.

Saç Ekiminde Deneyimli Kadro

En iyi saç ekim merkezlerinde uzman hekime aynı zamanda uzman bir kadro eşlik eder. Gref alımında hekime yardımcı olacak ve saç köklerinin en iyi şekilde canlı tutulmasını sağlayacak olan ekip, deneyimli ve başarılara imza atmış isimlerden oluşmalıdır. Bu kapsamda İstanbul’da en iyi saç ekim merkezleri, kadrolarıyla da öne çıkan kliniklerdir.

Kadın ve Erkeklere Özel Yöntemleri Sunma

Saç dökülmesi ve kellik problemlerine bakıldığından kadınlarda saç seyrekliğinin daha fazla olduğu erkeklerde ise kellik probleminin önde olduğu görülür. En iyi saç ekim merkezleri tıraşsız saç ekim tenlikleriyle saçlarında seyrelme problemi olan kadınlar için özel bir uygulama sunabilmelidirler. İstanbul’da en iyi saç ekim merkezleri donör bölgenin tıraş edilmesine gerek duyulmayan teknikler ise kadınların seyrek saç problemine çözüm getirirler.

Diğer yandan ense bölgesinde yeterli kök alımı yapılamayan ve yaygın kellik problemi olan erkekler için ise kaş, sakal ve göğüs bölgesinden alınan donörler ile saç ekimi yapılamasını mümkün kılarlar. Bu kapsamda hastalar için birçok çözüm yolu gündeme gelir.

Saç Ekimi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

Saç ekimi fiyatları, işlemin yapıldığı saç ekim merkezinin başarısına, lokasyonuna, operasyonu yapan hekimin deneyimine ve ekibin deneyimine bağlı olarak belirlenir. En iyi saç ekim merkezlerinde, uygulanacak saç ekim tekniğinin ne olduğu, merkezin sunacağı ek hizmetler, hastaya ekilecek greft sayısı göz önüne alınarak bir fiyat hesaplaması yapılır. En iyi saç ekimi klinikleri, hastanın saç açıklığına ilişkin oranını göz önünde bulundurarak, en ideal tekniği seçip, uygun fiyat değerlerini sunmayı hedeflerler.

Güncel saç ekimi merkezlerinin fiyatlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

https://www.memurhaberci.com/2021-en-uygun-sac-ekimi-merkezleri-ve-guncel-fiyatlari-tam-liste/

29 Mar 2021 - 19:32 - Aile & Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?