Koloidal gümüş suyu faydaları ve bilmeniz gereken 10 kullanım alanı

Kolloidal gümüş suyu, sıvı içine süspanse edilmiş minik gümüş parçacıklardan oluşan sıvı bir bileşiktir.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Koloidal gümüş suyu faydaları ve bilmeniz gereken 10 kullanım alanı

Kolloidal gümüş suyu, sıvı içine süspanse edilmiş minik gümüş parçacıklardan oluşan sıvı bir bileşiktir. Damıtılmış suda basit protein moleküllerine bağlı saf, metalik elemental gümüşü eritmek için elektroliz kullanılarak oluşturulmuştur.

Kolloidal gümüş suyu yeni bir şey değildir. Aslında, modern antibiyotikler geliştirilen 1940’lara kadar doğal bir antibiyotik olarak kullanılmıştır.

Araştırmacılar kolloidal gümüş suyunun etkinliğini tartışırken, insanlar bu çözeltinin güçlü antibakteriyel, antiviral, antifungal ve anti-inflamatuar özellikleri, farklı sağlık sorunları türleri için etkili ve yararlı olduğunu keşfettiler.

Aslında, bu sıvı on yıllardır tıbbi tedavi amaçlı olarak kullanılmaktadır ve bugün bütüncül tıbbın önemli bir parçası olmaya devam etmektedir.

Kolloidal gümüş ürünleri homeopatik ilaçlar ve besin takviyeleri olarak satılmaktadır. Kolloidal gümüş suyunu, 7-10 PPM konsantrasyonda kullanmak en iyisidir.

İşte kolloidal gümüş suyunun faydaları ve bilmeniz gereken ilk 10 kullanım alanı.

Dikkat: FDA, kolloidal gümüş suyunun etkili olduğunu ya da kullanım için güvenli olduğunu düşünmemektedir. Aylar ya da yıllar boyunca dokularda ve hayati organlarda birikebileceğini savunmaktadır.

1. Göz Enfeksiyonlarını Tedavi Eder.

Kolloidal gümüş suyu, antibakteriyel, antiviral ve anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı pembe göz ve stikler gibi göz enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir.

Göz enfeksiyonlarına neden olan virüslere ve bakterilere karşı savaşır. Enfekte göze uygulandığında, bulaşıcı hücreleri elektromanyetik olarak çekerek bulur ve vücuttan atılması için onları kan dolaşımına gönderir.

 

1.    Enfekte gözlerinize 2 veya 3 damla kolloidal gümüş suyu damlatın.

2.    Sıvının kirpik köklerine girmesi için birkaç saniye boyunca gözlerinizi tekrar tekrar açıp kapatın.

3.    Bu yöntemi 2 gün boyunca, günde 3 kez uygulayın.

2. Staph Enfeksiyonlarıyla Savaşır

Koloidal gümüş suyu, topluluktan edinilmiş metisiline dirençli Staphylococcus aureus (CA-MRSA) gibi stafit enfeksiyonlarının kontrolünde ve tedavisinde de etkilidir. Mikrop öldürücü özelliklerinden dolayı güçlü bir antibiyotik olarak çalışır ve bu nedenle enfeksiyona neden olan mikroplarla savaşmaya yardımcı olur.

·         Etkilenen cildi iyice yıkayın ve temiz havluyla kurutun. Bölgeye 1 veya 2 damla kolloidal gümüş suyu uygulayın. Bir bandajla örtün. Enfeksiyon geçene kadar bunu günde iki kez yapın.

·         Başka bir seçenek olarak, enfekte bölgeye günde 2 veya 3 kez kolloidal gümüş merhemi uygulayın.

3. Ağız Sağlığını korur

Ağız sağlığı için ağızda bakteri ve mayaların çoğalmasını önlemek önemlidir. Kolloidal gümüş suyu ile bunu kolayca yapabilirsiniz.

Doğal antimikrobik, antibiyotik ve antifungal özelliklere sahiptir ve oral kullanım için güvenlidir. Ayrıca kötü ağız kokusu ile mücadele edebilir.

 

1.    Kolloidal gümüş suyunu eşit miktarda su ile inceltin.

2.    Bu çözümü ağzınızda 5 ila 7 dakika boyunca döndürün.

3.    Tükürün, sonra ağzınızı ılık suyla durulayın.

4.    Bu ev tipi ağız gargarasını günde bir kez kullanabilirsiniz.

4. Soğuk algınlığı ve gribe iyi gelir

Güçlü bir antimikrobik madde olan kolloidal gümüş, soğuk algınlıklarının ve gribin uzunluğunu ve şiddetini azaltmaya yardımcı olur.

Minerva Pediatrica’da yayınlanan 2011 tarihli bir araştırmada, araştırmacılar, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklığından muzdarip 12 yaşın altındaki 100 çocuğu iki gruba ayırdı. Birinci gruba kolloidal gümüş suyu ve beta-glukan solüsyonu, ikinci gruba fizyolojik serum verildi.

 

Bulgular, her iki grubun da farklı tedavilerden faydalanmasına karşın, kolloidal gümüş grubundakilerin yüzde 90’ının tamamen iyileştiğini gösterdi.

·         Belirtilerin başlangıcında günde 3 kez 1 su bardağı suya 1 çay kaşığı kolloidal gümüş suyu katıp için.

·         Boğaz ağrısını yatıştırmak için 1 ila 2 çorba kaşığı kolloidal gümüş suyu ile 2 dakika boyunca gargara yapın, ardından tükürüp atın. Bunu birkaç gün boyunca günde 3 veya 4 kez tekrarlayın.

5. Sinüziti Tedavi Eder

Yüzdeki ağrıya ya da baskıya neden olan sinüziti, aynı zamanda burun tıkanıklığını, kolloidal gümüş suyu ile etkili bir şekilde tedavi edilebilirsiniz. Sinüzitin başlıca nedenlerinden biri olan Staph aureus’u da öldürmede etkilidir.

 

Uluslararası Alerji ve Rinoloji Forumu’nda yayınlanan 2014 tarihli bir araştırmaya göre, burun spreyi olarak kullanıldığında da etkili olduğu belitildi.

1.    Ilık suyla dolu bir kaba 4 veya 5 damla kolloidal gümüş suyu ekleyin.

2.    Başınızı arkaya doğru eğin ve solüsyondan birkaç damla burun boşluğunuza dökün ve sinüsleri açmak için geri boşaltın.

3.    Belirtiler geçene kadar bu yöntemi günde iki kez tekrar edin.

6. Kulak enfeksiyonlarını tedavi eder

Kulak enfeksiyonlarına, farklı bakteri türleri veya mantarlar neden olabilir. Kolloidal gümüş suyu, geniş spektrumlu antibiyotik, antiviral ve antifungal özelliklere sahip olduğu için kulak enfeksiyonlarının tedavisinde etkili olmaktadır.

 

1.    Yan yatın ve damlalık yardımıyla etkilenen kulağa 2 damla saf gümüş suyu damlatın.

2.    Bu konumda 10 dakika bekleyin.

3.    Çözümün boşalması için başınızı ters tarafa doğru eğin.

4.    Bu yöntemi, belirtiler düzelene kadar günde bir veya iki kez tekrarlayın.

7. Küf alerjileri ile savaşır

Küf alerjisi, hapşırma, kaşınma, burun akması, göz tahrişi, öksürük, tıkanıklık, post nazal akıntı ve astım patlaması gibi grip benzeri semptomlara neden olan alerjik bir reaksiyonu tetikleyebilir.

Kolloidal gümüş suyu doğal antibiyotik özelliği nedeniyle küf alerjisi tedavisinde etkilidir. Toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur ve aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek alerjik reaksiyonları azaltmaya yardımcı olur.

 

·         Zararlı küf patojenlerine karşı bağışıklığınızı güçlendirmek için oral olarak 5 veya 6 damla kolloidal gümüş suyu kullanın.

·         Ayrıca, küften etkilenen alanlara yavaşça saf kolloidal gümüş suyu sürün. Daha sonra odayı havalandırarak küfün büyümesini yavaşlatabilirsiniz.

8. Cilt Sorunlarına İyi Gelir

Kolloidal gümüş suyu antiseptik, antifungal, antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri sayesinde küçük bir yara veya saçkıran, uyuz ve egzama gibi farklı cilt sorunlarının tedavisinde etkilidir.

Kolloidal gümüşteki küçük partiküller ciltte ve diğer yumuşak dokulardaki iyileşmeyi uyarır. 2012’de Pharmacognosy Communications’da yayınlanan bir araştırma, koloidal gümüş parçacıklarının, yanıkları, pamukçuk, periodontit ve diğer sorunları tedavi etmek için topikal kullanım için yararlı olduğunu bulmuştur.

1.    Yatmadan önce, etkilenen bölgeyi suyla yıkayın ve iyice kurutun.

2.    Etkilenen bölgeye pamuk yardımı ile az miktarda kolloidal gümüş uygulayın.

3.    İsteğe bağlı olarak, bir bandajla örtün.

4.    Ertesi sabah alanı tekrar su ile temizleyin.

5.    Bunu her gün tekrarlayın. Gün içinde durumunuzun düzeldiğini fark edeceksiniz.

9. Bahçe Bitkileri için Faydalıdır

Kolloidal gümüş suyu, çiçeklerinizi ve bitkileri yok edebilecek bitki mantarlarını ve diğer enfeksiyonları öldürmede de etkilidir.

Sclerotium cepivorum’un neden olduğu yeşil soğanları etkileyen ölümcül bir hastalık olan beyaz çürümeye karşı çok yararlıdır.

 

Mycobiology’de yayınlanan 2010 tarihli bir araştırma, yeşil soğan bitkilerinin köklerine gümüş parçacıklarının uygulanmasının, bitkileri yok etme eğiliminde olan belirli mantar enfeksiyon türlerini tamamen ortadan kaldırdığını buldu.

1.    Koloidal gümüşü damıtılmış su ile 1: 5 oranında inceltin.

2.    Çözümü bir sprey şişesine aktarın.

3.    Etkilenen bitkilerin yaprakları veya kökleri üzerine püskürtün.

4.    Yöntemi haftada 2 veya 3 kez veya gerektiği kadar tekrarlayın.

10. Meyve ve Sebzeyi Pestisitsiz Tutar

Meyve ve sebzeler her yemeğin önemli bir parçasıdır. Ancak her zaman organik ürünler elde etmek mümkün değildir.

Bununla birlikte, kimyasal madde yüklü ürünler yemeniz gerektiği anlamına gelmez. Herhangi bir kimyasal kalıntıyı temizlemek için ev yapımı meyve ve sebze yıkamak için kolloidal gümüşü kullanabilirsiniz.

 

1.    1 su bardağı su ve yarım su bardağı beyaz sirkeyi karıştırın.

2.    İçine 2 çay kaşığı tuz katın.

3.    Son olarak, ¼ bardak kolloidal gümüş katıp karıştırın.

4.    Solüsyonu bir sprey şişesine boşaltın.

5.    Ürünlerinize püskürtün ve durulamadan önce 5 dakika bekletin.

13 Oca 2021 - 18:33 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?