Reklamı Kapat

Gözlerini kaybetti ama Millî Gazete aşkını kaybetmedi

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Emin Memiş Bey görme engeline rağmen 30 yıldır Millî Gazete’yi dağıtıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

MillÎ Gazete’nin 46 yıllık yayın hayatında siz değerli okuyuculara ulaşmasında büyük emeği olan insanlar var. Gazete ve okuyucu arasındaki karşılıklı sadakatle 46 yıldır evlere, gönüllere giren Millî Gazete’yi aşkla dağıtan gönül erlerinden birisini sizlere tanıtacağız.

Balıkesi’in Bigadiç ilçesinde 30 yıldır her gün yaşanan bir mücadele, azim, heyecan, kararlılık; Millî Gazete’ye olan sadakat ve aşk var. Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Emin Memiş Bey görme engeline rağmen 30 yıldır Millî Gazete’yi dağıtıyor. Annesi ve ablasıyla yaşayan Mehmet Emin Bey, her gün Millî Gazete’yi bir yakınına okutarak kendisi de ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ düsturuyla gündemden haberdar oluyor.

Millî Gazete’nin bugün 46’ncı yıldönümü. Kurulduğu ilk günden bu yana, “Hak Geldi, Batıl Zail Oldu”  düsturuyla yayın yapan Millî Gazete, yıllardır ortaya koyduğu duruşla ve geldiği nokta itibarıyla yazılı basının yüz akı oldu. İlk günden bu yana milli ve manevi değerleri önceleyen mazlumun yanında olan, Milli Gazete milyonlarca vatandaşın hakkını koruyup gözetti. Ümmet bilinci taşıyan ve aşılayan Millî Gazete, 46 yaşına girerken, bu süreçte gazetenin evlere ulaşmasındaki çaba ve mücadele ise her gün yeniden yeniden yapılıyor.

AZİM, İNANÇ, HEYECAN

Milli Gazete’nin 46 yıllık yayın hayatında, siz değerli okuyuculara ulaşmasında büyük emeği olan insanlar var. Gazete- okuyucu karşılıklı sadakatle 46 yıldır evlere gönüllere giren Milli Gazete’yi aşkla dağıtan gönül erlerinden birisini sizlere tanıtacağız. Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde, 30 yıldır her gün yaşanan bir mücade, azim, heyecan, kararlılık; Milli Gazete’ye olan sadakat ve aşk var. Balıkesir Bigadiç ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Emin Memiş Bey, görme engeline rağmen 30 yıldır Milli Gazete’yi dağıtıyor. Annesi ve ablasıyla yaşayan Mehmet Emin Bey, aynı zamanda her gün Millî Gazete’yi bir yakınına okutarak kendisi de ‘Hak Geldi Batıl Zail Oldu’ düsturuyla gündemden haberdar oluyor. Emin, bilgeliğiyle de Bigadiçlilerin gönlünde taht kurdu.

AZMİ DAHA DA ARTTI

Mehmet Emin Bey görme yetisini yitirdikten sonra ise tam 30 yıldır Millî Gazete’yi dağıtıyor. Görme engelli olmasına rağmen ne bir gün abonelerini gazetesiz bıraktı ne de onların halini hatırını sormayı ihmal etti. Mehmet Emin Bey yıllardır her gün sabah namazında uyanıyor, namazını kılıyor, sonra da bayiye gidip gazeteleri alıp ev ev Bigadiç sokaklarını dolaşıyor. Bütün sokakları karış karış bilen Emin’i; bütün Bigadiçliler hayranlıkla seyrediyor.

20 YAŞINDA GÖZLERİNİ KAYBETTİ

Eğitim ve öğretim hayatı boyunca başarılı olan Emin, okumaya çok hevesliydi. Kitap ve gazete okuma sevgisi 20’li yaşlara gelince gözlerinde soruna sebep oldu. Gözlerinin feri giderek sönerken, doktorlar kendisine kitap okumamasını tavsiye ediyordu. O ise kararlılıkla her gün kitap ve gazete okumayı sürdürdü. Lakin kısa bir süre sonra gözlerindeki görme yetisi kayboldu.

Millî Gazete’nin sadakatle geçirdiği 46 yıl

12 Ocak 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

gerçek - Rabbimiz razı olsun, Gönül Gözü Açık olmak büyük bir Nimet, herkese Nasib olmaz

Yanıtla . 0Beğen 12 Ocak 01:33
01

Yahya Yayla - allahın güzel kulu ..

Yanıtla . 0Beğen 12 Ocak 01:09

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Seçim ittifaklarını faydalı görüyor musunuz?