Reklamı Kapat

Ali Babacan 5 yıllık suskunluğunu bozdu: Özgür Türkiye istiyorum

Yeni partisini Ocak ayının ortasında kurması beklenen Ali Babacan sosyal medyadaki sessizliğini 5 yıl aradan sonra bozarak "Özgür Türkiye istiyorum" dedi.

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan, yaklaşık 5 yıl arasında sonra sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. "Özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir Türkiye istiyorum" açıklamasında bulunan Babacan, "2020 yılıyla beraber artık halkımız, özellikle de gençlerimiz, geleceğe umutla ve güvenle baksın. Bu yıl ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın yılı olacaktır" dedi.

Sosyal medya hesabından yeni yılda tüm vatandaşlara sağlık ve mutluluklar dileğinde bulunan Babacan, "2020 yılı korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir yıl olacaktır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilin kaybedeceği, birleştirici siyasetin kazanacağı bir yıl olacaktır" açıklamasında bulundu.

'ÖZGÜRLÜKLERİN DOYASIYA YAŞANDIĞI TÜRKİYE İSTİYORUM'

  • Babacan mesajında Türkiye ile ilgili taleplerini ise şu başlıklarla sıraladı:
  • Artık hukukun ve adaletin hakim olduğu, vatandaşlarımızın korkmadan düşüncelerini açıkladığı, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir Türkiye istiyorum.
  • Yoksulluğun azaldığı, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, insanlarımızın iş bulabildiği, refah ve bolluk içinde yaşayan bir Türkiye istiyorum.
  • Kendi içinde huzur ve barışı sağlamış, birlikte yaşam iradesini göstermiş, ortak bir gelecek hedefi etrafında kenetlenmiş bir Türkiye istiyorum.
  • Kadınların eşit vatandaş olarak güçlendirildiği, kadına yönelik şiddete karşı topyekün mücadele veren bir Türkiye istiyorum.
  • En önemli varlığımız olan gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli eğitime eşit fırsatlarla ulaşabildiği bir Türkiye istiyorum.
  • Uluslararası itibarını artırmış, güven duyulan, bölgemizde ve dünyada barışa katkı veren bir Türkiye istiyorum.
    Kendi içinde ve dışarıya karşı güvenliğini sağlamış, sadece güvenlik araçlarını değil, siyasi ilişkileri, ekonomiyi, diplomasiyi ve kamu diplomasisini de güvenliğin ana unsurları gören bir Türkiye istiyorum.
  • 2020’li yıllarda dünya için barış, refah ve sosyal adalet istiyorum. Çevreyle ilgili sorunların ciddiyetle ele alınmasını, insanlığın ortak geleceğini tehdit eden bu konuda tavizsiz bir duruş sergilenmesini istiyorum.

"ÖNCE İNSAN DİYECEĞİZ"

Babacan, mesajının sonunda, "Yeni yılda da daha fazla demokrasi, daha fazla adalet, daha fazla özgürlük için mücadele edeceğiz. "Önce insan!" demeye devam edeceğiz. Cesaretle, özgüvenle, azimle, işbirliği ruhuyla, diyalog ve ortak akıl arayışıyla çalıştığımızda aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Güzel ülkemizin önü açıktır. Allah doğrunun yardımcısıdır" dedi.

# ALİ BABACAN İLE İLİŞKİLİ:

01 Ocak 2020 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Sedat Kurt - Rahmetli babamın bir lafı vardı.Aslihi Neslihi, aslın neyse neslinde odur

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Ocak 20:05

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?