Reklamı Kapat

Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongre sloganı belli oldu

3 Kasım'da 7. Olağan Büyük Kongre’ye gitmeye hazırlanan Saadet Partisi'nin kongre ana sloganı belli oldu.Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı kongre sürecine ilişkin bilgiler verdi

İnternet Haber Merkezi
İnternet Haber Merkezi Tüm Haberleri
Saadet Partisi'nin 7. Olağan Büyük Kongre sloganı belli oldu
Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, 3 Kasım'da Ankara Spor Salonu'nda saat 10.00'da gerçekleştirilecek Saadet Partisi 7. Olağan Büyük Kongre’sine dair basın toplantısında konuştu. Yazıcı, "Toplumsal mutabakatı sağlayacak yegâne partinin Saadet Partisi olduğu kanaati her geçen gün güçlenmekte ve Saadet Partimiz, özgül ağırlığı ile iktidarın en güçlü alternatifi olmaktadır. Söylemlerinde herkesin ittifak edebileceği bir parti olarak ülkedeki kutuplaşmanın ortadan kalkması için çabalayan en güçlü irade olduğu açıktır." dedi. 

Yazıcı, konuşmasına "Türkiye’nin yakın döneminde siyasi anlamda yaşadığı süreç hem iç politikada hem de dış politikada büyük çıkmazları beraberinde getirdi. Türkiye yönetimsel açıdan kötü günler yaşamakta; siyaset ve toplum nefes almak için bir yol aramaktadır. Ülkemizin geldiği şu günlerde küresel güçlerin hesaplaşması arasında sıkışan bir dış politikanın kaçınılmaz sonucu olarak Barış Pınarı Harekâtına başlanılmıştır. Bu harekâtın ülkemiz açısından hem sahada hem de masada en iyi şekilde sonuçlanmasını temenni ediyoruz." dedi.  

Ömer Faruk Yazıcı, "İç siyasette ise son günlerde konuşulan yargı reformu içeriği bakımından halkımızın dertlerine derman olma noktasından epey uzakta olduğunu görmekteyiz. İktidar partisinin yıpranmış ve kokuşmuş politikalarından bir an önce vazgeçmediği sürece ülkemizi düze çıkaramayacağı su götürmez bir gerçektir. Böyle bir siyasi ortamda Saadet partimiz 7. Olağan Kongresini 3 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirecektir." şeklinde konuştu. 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU TEK ADAY OLACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun siyasi parti liderlerine yaptığı ziyaretlere değinen Yazıcı, "Herkesle ve her kesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket Saadet Partisidir." ifadelerini kullandı.

Yazıcı, "Kongremizde Genel Başkanımız tek aday olacak. Kadromuzu güçlendirecek bir şekilde çalışma yürütülmekte ve aynı zamanda parti programımız güçlendirilmektedir. Türkiye'nin bütün meselelerine çözüm üretecek ve adeta iktidara hazırlık kadrosu olarak nitelendirdiğimiz politika kurulları hazırlıklarımız da sürmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

KONGREYE SEÇİM HAVASI HEYECANI İLE GİDİYORUZ

Yazıcı, şöyle devam etti: 

"Bu kongre ile ideallerimizin, programımızın bütün memlekete ve milletimizin tamamına huzur getireceğini en güzel şekilde anlatacağız. Bunlarla beraber kongremiz için bir konsept belirlendi. Geçtiğimiz seçimlerde çalışmalarımızdan ve kampanyamızdan çokça söz ettirmiştik. Sıradanlaşan siyasi söylemlerin dışında etkili, yenilikçi ve farkındalık oluşturan bir üslup ile tanıtım çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Saadet Partisi olarak kongremize bir seçim havası heyecanı ile ve coşkusu yüksek; illere, ilçelere ve mahallelere kadar yansıyacak güçlü bir içerikle gidiyoruz. 50 yıllık siyasal yürüyüşümüzün bütün kodlarını içinde barındıran, geleceğin ihtiyaçlarına hitap edecek, toplumsal olarak tüm kesimlerin sorunlarına çözümler üretme noktasında iddialı bir çalışma programı ve içerik konsepti ile kamuoyunun karşısına çıkacağız."

“GELECEK, SAADET İLE GELECEK”

Akıl ve vicdan sahibi herkesin partisi olma noktasında kararlılıklarını kongrede güçlü bir şekilde dile getireceklerini ifade eden Yazıcı, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yapılan araştırmalarda insanımızın, en çok kaygı duyduğu olgunun ‘gelecek’ olması ve umudunun azaldığı şu dönemde Saadet Partisi olarak kongreye “Gelecek, Saadet ile Gelecek” üst sloganıyla gideceğiz.

SEÇİM SONUÇLARININ BELİRLEYİCİLERİ GENÇLER OLACAK

Ekonomiden eğitime, dış politikadan sağlığa, tarımdan teknolojiye, sanayiden sanata, ülkemizin birçok alanda önemli çözümlere ve samimi gayretlere ihtiyacı var. Bütün bunların başında; yeni yetişen neslin ilgi alanları, davranış biçimleri, kaygıları, beklentileri, umutları ve yaşam tarzlarını inceledik ve bir bütün olarak öncelikli hedef kitlemizi gençler olarak belirledik. Zamanında yapılacak ilk genel seçimde 7 Milyon yeni genç oy kullanacak ve seçim sonuçlarının asıl belirleyicileri bu gençler olacaktır.

GENÇLERİMİZE ÜLKEMİZİN GELECEĞİ OLARAK BAKIYORUZ

Gençlerimize sadece birer oy olarak bakmak yanlıştır. Biz Saadet Partisi olarak gençlerimize; ülkemizin insan kaynağı, beşeri gücü yani geleceği olarak bakıyoruz. Gençlerimizin hayallerini, umutlarını ve geleceklerini çağımız koşullarının en iyi standartlarında garanti altına almak hepimizin görevidir, sorumluluğudur. Bütün bunlarla beraber, genel başkanımızın “Türkiye’nin Geleceği” başlığı ile gerçekleştirdiği lider ziyaretleri de geleceğe dair samimi bir uğraş olduğu milletimiz tarafından hissedilmiştir. Herkesle ve herkesimle görüşebilen, herkesin sorunlarını dinleyip çözüm arayışlarını sunan tek siyasal hareket Saadet Partisi'dir.

TÜRKİYE'NİN SİYASAL HAFIZASI EN GÜNCEL PARTİSİ SAADET PARTİSİ'DİR

Bugünkü gündemlerin ötesinde milletimizin beklentisi; Türkiye’nin geleceğinin daha iyi olmasıdır.  Gelecek, hepimizin geleceğidir. Nimeti kendisine, külfeti de milletin sırtına yükleyen zihniyetler geleceği inşa edemezler. Paylaşımın adil gerçekleşmesini beceremeyenler geleceğe dair umut vaat edemezler. Ülkemizde ancak Saadet Partisi’nin ilkeleri ve programlarıyla yaşanılabilir bir gelecek kurulabileceğine inanıyoruz ve bunu bütün kesimlere ve özellikle gençlerimize anlatacağız, sadece gözlerinde umut ışığını parlatmayacağız biz onlarla birlikte geleceği inşa edeceğiz. Türkiye’nin, “Siyasal hafızası” ile en güncel partisi Saadet Partisi'dir. Milletimizi yoranlar, gelecekte yetki sahibi olamayacaklardır. 7. Olağan Büyük Kongremizde, geleceğin inşasının ancak Saadet Partimizle olacağını tüm kamuoyuna anlatacağız."

# SAADET PARTİSİ İLE İLİŞKİLİ:

17 Ekim 2019 - Siyaset

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?