Reklamı Kapat

Balin Sandalye’nin yeni dönemdeki hedefi Avrupa çizgisinde ürünler

Balin Sandalye, kurulduğu günden bu yana İnegöl’ü gelişen ve büyüyen Türkiye mobilya pazarında başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Balin Sandalye’nin kalitesiyle, kalite konseptiyle ve marka gücüyle üretimine devam ettiğini, ülkemizin içinde olduğu ekonomik krizden kurtulmanın tek yolunun “Üretim ve ihracattan” geçtiğini belirten Balin Sandalye İşletme Müdürü Ali Karaca, “Yeni dönemde Türk misafirperverliğini ve İtalyan mimarisini yansıtan ürünlere ağırlık vereceğiz” dedi.

Balin Sandalye İnegöl’ün gururu olan bir firma. Kurulduğu günden bu yana kalitesiyle, kalite konseptiyle ve marka gücüyle İnegöl’ü gelişen ve büyüyen Türkiye mobilya pazarında başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Balin Sandalye İşletme Müdürü  Ali Karaca, mevcut üretimlerini kalite ve verimlilik esaslarındaki iyileştirmelerle devam ettirdiklerini belirterek, “Bununla birlikte geleceğin en önemli çıkış yolu olduğunu bilerek AR-GE çalışmalarımıza her geçen gün daha fazla ağırlık veriyoruz. Üretimin en önemli gücü olan teknoloji yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kullandığımız bir çöpün bile milli servet olduğu ve israf edilmemesi gerektiği bilinciyle her türlü malzemeyi en iyi şekilde değerlendirmeye ve uzun süreli kullanıma müsait ürünler üretmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda  gerek yazılım gerek mühendislik yatırımlarımızı aralıksız olarak devam ettiriyoruz” dedi.

İtalyan mİmarisi, Türk mİsafirperverliği

Karaca, mobilya grubu için ürettikleri ürünlerin yanında dekorasyon ve projeler için atölyelerinde butik nitelikte Balin kalitesinde ürünler ürettiklerini kaydederek, “Yeni dönem için İtalyan mimarisi ve Türk misafirperverliğini yansıtan ürünler için  İtalyan mimar Federico Del Rosso ile bir anlaşma gerçekleştirdik. Böylece ürünlerimizi Avrupa çizgisine taşıyarak üretim ve ihracat kabiliyetimizi daha da yüksek seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Krizden çıkış için üretim ve ihracat

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durağanlığı aşabilmek ve krizi en iyi şekilde yönetebilmek için tek çıkış yolunun  “üretim ve ihracat” olduğu bilinciyle her türlü zorluğa rağmen üretmeye ve yurt dışı pazarlara yönelmeye devam ettiklerini belirten Karaca, “Yurt dışı pazarı için mevcut pazarlama faaliyetlerimiz dışında Çin ve Rusya bölgesindeki fuarlara da katılarak pazar arayışlarımız sürüyor” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin mobilya üssü İnegöl

Türkiye’nin mobilya üssü İnegöl’ü başarıyla temsil eden bir firma olarak üretimlerini sürdürdüklerini ve üretimden gelen güçleriyle markalarını gerek Türkiye gerekse dünya pazarlarında en iyi şekilde sunabilecek yol ve yöntemleri arayacaklarını ifade eden Karaca, “İç pazardaki kırılganlıkları aşabilmek adına üretimimizi en kaliteli şekilde sürdürmekteyiz. Balin Sandalye’nin ihracat potansiyelini artırmak en önemli hedefimizdir. İhracat yaptığımız ülkelerin sayısını artırabilmek, bunun yanında üretim ve istihdam kabiliyetimizi de koruyabilmek adına yaptığımız çalışmalarda çok büyük bir enerji ve dinamizmi ortaya koyuyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Nedim Odabaş / Milli Gazete

05 Ekim 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?