İhsan Şenocak bu konuşmasından dolayı mı açığa alındı?

İhsan Şenocak, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alındı. Şenocak, geçtiğimiz günlerde Müslüman kadınların pantolon giymeleri ile ilgili konuşması nedeniyle hedef alınmıştı. Laik kesimden tepki gören Şenocak'ın, görevinden açığa alınmasının bu konuşmasından dolayı olduğu iddia ediliyor...

Video için play'e tıklayın

Yaptığı sohbetlerdeki uyarıları laik kesimden tepki gören İhsan Şenocak, geçtiğimiz günlerde Müslüman kadınların pantolon giymeleri ile ilgili konuşması nedeniyle hedef alınmıştı. Görevinden açığa alındığı açıklanan Şenocak'ın twitter hesabından paylaştığı mesajlar da bu yönde oluşan intibaı doğruluyor.

İhsan Şenocak açığa alındı haberi için tıkla

İhsan Şenocak'ın konuşmasında dikkat çeken bölüm;

"Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme."

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

Şenocak konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Allah’ın (cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyük bir şeref tanımıyorum'' ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada kısa sürede yayılan görevden alma bilgisinin ardından ise Şenocak takipçilerine itidal çağrısı yaparak "Bu hadise, kalem ve kelam zaferleriyle dolu tarihin akışı içerisinde küçük bir nokta bile değildir. Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

İHSAN ŞENOCAK KİMDİR?

1974 yılında Samsun ’da dünyaya geldi. İlkokuldan sonra hafızlık yaptı. 1994’te Samsun İmam Hatip Lisesi’nden 99’da Ondokuzmayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Okul yıllarında muhalled usulde İslâmî ilimler okudu.

2002’de Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirdi. 2004 yılında OMÜ İlahiyat Fakültesi İslâm Hukuku Anabilim Dalında “İslâm Hukuku’nda Taklit” konulu teziyle yüksek lisans yaptı.

Aynı fakültede “İslâm Hukuku’nda Örfün Hükümlere Etkisi” adlı tezini tamamlayarak doktor oldu. Diyanet İşleri Başkanlığında farklı kademelerde görev yaptı.

1996 yılında Yedibeyza dergisini neşretti. 2005-2010 yılları arasında yayımlanan İnkişaf dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. Milli Gazete ve Yeni Şafak’ta müstear isimle dizi ve düşünce yazıları yazdı.

2008’de TV5’de “köprü” programını hazırlayıp sundu. Ülke tv ve çeşitli kanallarda programlar yaptı. Müstear isimlerle farklı türlerde çok sayıda yazı kaleme aldı. Kurucusu olduğu ve kısa adı İFAM olan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde tefsir, hadis, fıkıh, akâid, usûl, nahiv, mantık, kavâid ve makâsıd gibi temel ve yardımcı ilimler okutmakta, ayrıca araştırma merkezindeki hocalarla birlikte aylık ilim, fikir ve hareket dergisi olan Hüküm Dergisi ’nin ve İFAM‘ın aylık olarak Arapça neşrettiği “ألمجلة الحميدية/el-Mecelletü’l-Hamidiyye” dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

28 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

53

Esmasıddık - Allah sizin gibi değerli bir ilim insanını başımızdan eksik etmesin.

Yanıtla . 0Beğen 12 Şubat 00:51
52

Ali Cemal - Iste buyuzden 1 metre bile ilerliyemiyoruz sadece ilerledigimizi sandiriyorlar

Yanıtla . 1Beğen 29 Ocak 21:44
47

İsmail Arılık - Bir 'müslüman', 'müslüman'lara öğüt veriyor. Bunda yanlış bir şey yok. 'Müslüman' olmayanların üstlerine alınmalarına da gerek yok. Dinimiz de devletimiz de din ve vicdan özgürlüğünü savunur. Kur'an'ı Kerim'de diyor ki; "Dinde zorlama yoktur.": http://kuran.diyanet.gov.tr/mushaf/kuran-meal-2/bakara-suresi-2/ayet-256/diyanet-isleri-baskanligi-meali-1

Yanıtla . 22Beğen 31 Ekim 09:08
50

Ahmed Yasin - @İsmail Arılık 47 nolu yoruma cevabı: Ewer doğru dinimizde zorlama yoktur. Fakat bu müslüman olmayanlar için geçerli

Yanıtla . 1Beğen 03 Kasım 21:30
46

Saliha - Kimsenin işine gelmiyor herkes aynı hacı hoca herkes yoldan çıkmış zaten. Adam kitabın ortasından konuşuyor niye gocunuyorsunuz

Yanıtla . 25Beğen 31 Ekim 02:17
45

Bilal B - M.Kemal'in kurduğu Diyanetin 1.amacı Müslümanları light laştırmaktır etliye sütlüye karışmaz bi hale getirmektir. Bozuk saat misali 'bazen' doğruyu söyleyen hocaları da işten atıyorlar.

Yanıtla . 7Beğen 30 Ekim 17:38
43

Misafir - DİYANET İŞLERİ BİRAN ÖNCE BU YANLIŞ KARARDAN DÖNMELİ

Yanıtla . 8Beğen 30 Ekim 13:52
37

Murat - Arkadaşlar hocamız sonuna kadar haklıdır.Bugün başı eşarplı tesettürsüzler var yine bugün a veye b partisi peşine takılmış falanca dizi heyecanı ile namazsız mücahit kesilenler var.Kısacası Allah'a harp açmak olan faiz işi ile iç içe olan ve "milli" kelimesinin bile aslını bozup kumara bağlayan sistemi islami sistem oarak görmeye başlayan insanlar var.Ne oldu bizim yıllarca özlemini duyduğumuz islam ahlakı ve islam hukuku ile hemhal olan davamıza ve devlet anlayışımıza

Yanıtla . 15Beğen 30 Ekim 08:36
36

İbrahim - Şimdi kız çocuklarını ilim bilim öğrenmesi için nasıl bir yol izleyecek bu insanlar hocam!!!

Çocuğu yetistiyorsun ama üniversitesi de nasıl bir ortam varsa ordaki ortama benziyor.simdi suçlu kim.anne babamı, eğitim sistemimi yoksa suçlu yokmu? Nabalım kız çocuklarını evemi kapatalım erkekleri serbest mi edelim. Peki kız çocuğunun suçu ney? Şeriat olsun desek ozaman Müslüman olmayanın suçu ney? Hocam kafaları değiştirin deveyle yolculuk yapmadığınız gibi kafalarında değişmesi lazım. sistem öyle olacak ki kapalı açık kız erkek isteyen istediği ahlak kurallarında eğitim alma hakkına sahip olacak.kimseyide kinamayacaksin zamanla birlikte düşünceler inançlar akıllar herşey değişiyor.kimseye dayatma yapmamak lazım.insanlari değil sisteme sitem edilsin.insanlari yönlendiren adil olmayan sistemler düzeltilmeye çalışılsın.vesselam

Yanıtla . 9Beğen 30 Ekim 05:00
51

Erkan - @İbrahim 36 nolu yoruma cevabı: kardeşim neden boş konuşuyosun ihsan hocamız müslüman olmayanlarn yaşantısına bir yorum yapmamış çünkü onlar müslüman değil ve önce müslüman olmakla yükümlüler şimdi eskiden deve vardı şimdi araçla yolculuk var gibi imalar ne alaka be kardeşim kuranı kerim asırlar önce peygamberimiz döneminde insanlara hangi ayetlerle uyarı mükafat ceza cennet cehennemden bahsetiyse bugünde aynı ve kıyamete kadar da değişmeyecek ikinci olarak binayı temelden sağlam yapmamız gerekir erkek ve kız çocuklarımıza zamanında gerçek manada islamı namazı orucu saygıyı ahlakı ayıbı utanmayı öğretebilirsek işte o zaman bu toplum düzelir. AĞACI YAŞ İKEN EYMEK GEREKİR USTA. KURUDUKTDAN SONRA EĞİLMEZ VE EĞMEK İÇİN ZORLARSANDA KIRILIR.

Yanıtla . 3Beğen 04 Aralık 23:27
42

Mustafa - @İbrahim 36 nolu yoruma cevabı: Gözünü kapat ve söylediklerinin ahirette bir geçerliliginin olup olmadıgını duşun. Olmadıgını bildigin halde kendini kandırma be arkadaş

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 12:58
39

Abdullah - @İbrahim 36 nolu yoruma cevabı: Deveye sormuşlar: Boynun neden eğri?

Deve cevap vermiş: Nerem düz ki?

Sevgili kardeşim bu yorumunuzun neresini bilmiyorum nasıl düzeltelim...

Vallahi bu düşünceler Kur'an ile besili değil...

Neyse

Hüküm Allah'ındır

İhsan hoca da, Allah'ın Müslümanlara yüklediği iyiliği emretmek ve kötülükten nehyetmek görevini yerine getirmiştir

Allah için anne ve babaları uyarmıştır.

Kimseye kızlarınızı eve kapatın, okutmayın falan da dememiştir.

Çocuklara islami terbiyeyi vemenin birincil olarak ebeveynerin görevi olduğunu hatırlatmış ve uyarmıştır.

Müslüman Allah'ın kitabına göre şekillenir, girdiği ortama göre şekil almaz. O her yerde Müslümanca şekillenir ve tavır alır.

Girdiği ortama göre şekil alanlar ise istedikleri kadar Müslümanım desin. Müslüman Kur'an'a uymak ilen olur.

Hz Ali Şöyle der: İnsanların kalbi birbirine benzemedikçe, şekilleri birbirine benzemez. ( Şimdi şu bizim sokaklardaki kız ile erkek çocuklarımıza bakın bir de Avrupalının çocuklarına bakın, Kim kime benzemiş görün)

Avrupalı bir papazın Hristiyanlara şöyle seslendiğini duyuyoruz: " Ey Hristiyanlar, çocuklarınıza söyleyin de boyunlarına haç taksınlar. Zira Müslümanların çocukları bizim çocuklara çok benzemiş, kendi çocuklarımızı tanıyamaz olduk. haç taksınlar da tanıyalım)

Hz. Peygamber SAV de Kime benzerseniz onlardansınız diyor.

Şimdi İhsan hoca Allah için bu tehlikeyi haber veriyor,uyarıyor ve suçlu oluyor.

Buna karşı çıkanlar... Müslüman... vah memlektim vah

Yanıtla . 14Beğen 30 Ekim 11:27
38

Sinan Can - @İbrahim 36 nolu yoruma cevabı: her şeyi sisteme yüklemeyin İbrahim Bey. İhsan Hoca, kızın üniversiteyi kazandı diye seviniyorsun fakat onu cehenneme yollamak ya da yollamamak senin elinde diyor. Hem dış hem iç anlamında gayet İslami ölçülere uyup da üniversitede kızlar okuyabilir, okuyorlar da. Kızının ya da oğlunun davranışlarına ana yön verici anne babalardır.

Yanıtla . 3Beğen 30 Ekim 08:36
35

Muhammet Ali Yıldırım - Mehmet Görmez hoca başkaydı. İhsan Şenocak hocam, doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış.

Yanıtla . 1Beğen 30 Ekim 03:54
34

Oluç - Allah için sevmek Allah için söylemek her hocanın görevidir.Hakkı söylemekten çekinmeyecek hocalar velevki görevden alınsan bile sayin ihsan Şenocak gibi

Yanıtla . 5Beğen 30 Ekim 02:58
33

Halil İbrahim Arslan - şüphesiz ben müslümanlardanım deyip salih amel işleyip Allah`a çağırandan söz olarak kim daha güzel olabilir. [fussilet .ayet.33]

Yanıtla . 9Beğen 30 Ekim 02:15
32

Kenan Esenboğa - kardesim bu izmir kafalilar yuzunden bizim daha kac degerimiz yipratilacak veya yok edilecek

Yanıtla . 1Beğen 30 Ekim 01:40
25

Adnan Altiparmak - Hic merak etme hocam Rizgi veren Allahtir .

Sen gorevini yaptin insanlari uyardin .

Ne mutlu sana

Yanıtla . 13Beğen 29 Ekim 18:05
24

Abuzer - siz hala etek boyu ile kon pantolonla uğraşın... bu adamlar hükümet yalakalığı ile insanları yanlışa sürükleyip milyonlarca müslümanın ırzına, canına sebep olurken siz hala ülkeyi laik dindar diye kategorize edin... bu hoca müsveddeleri ırakta ve libyada akan kanın müsebbibidir...

Yanıtla . 15Beğen 29 Ekim 16:24
31

Abdırrahman - @Abuzer 24 nolu yoruma cevabı: Sen anca cehenneme odun olursun odun kafa. Adam allahın ayetini okuyor senin gibi gazel okumuyor.senkimsin allaha harbi açtın sen oysa aldığın nefesi Yaradanı a borçlusun. Bil bakalım sen bu duşüncede olduğun zaman Allah seni mükafatlandıracakmı yoksa senin gibiler için yaşasın Cehennem mi. Allah. C. C. Bir ayetinde şöyledir manasını veriyorum. Bizim rızkımızı bizim yarattıklarımızı ve bizim ayetlerimizi beğenmeyenler. Kendilerine bir dünya yaratıklar ve bizim mülküm üzü terk etsinler diyor. Yani beğenmiyorsan bu dunyadan nnnaaşş. İnce düşün kimsenin hakkına girme çünkü o insanın kalbini yalnız yaradan bilir. Okadaaarrrrr.

Yanıtla . 3Beğen 30 Ekim 01:25
30

Doğrucu Davut - @Abuzer 24 nolu yoruma cevabı: Doğru. Nerede birlik beraberlik, nerede insanları ayrıştırıp hedef göstermek? Bakmak ve görmek arasındaki fark gibidir bu iş. Gören gözler farkında her şeyin.

Yanıtla . 0Beğen 29 Ekim 23:21
22

Meryem Esra Okcu - Allah sabredenlerle beraberdir , inanıyoruz ki İnananlar kazanacak ! bu yolda yürümekten vazgeçmeyeceğiz hocam, Rabbim ayaklarımızı bu Hak davada sabit kılsın..

Yanıtla . 26Beğen 29 Ekim 15:09
21

Ümit Yavuz - Hocam üzülme Allah sabredenlerle beraberdir.

Yanıtla . 20Beğen 29 Ekim 14:55
17

Hasan - İhsan hocamız şeriatı konuşmuştur konuşacaktır laikler vehhabiler paraleller şia hiç sevinmesin boşuna. Bu hak yol nasıl ki kıyamete kadar varolacaktır o halde, dava adamları bu yolda çalışacaktır. Ayaklarına takılan taşlar onları asla engelleyemeyecektir. Bilakis itibarı artacaktır hocamızın.

Yanıtla . 20Beğen 29 Ekim 12:17
15

Adnan - İhsan hoca acaba devlet malı yiyenleri ve yolsuzluk yapanlarla ilgili bir sözzü olmuşmu?Zinanın suç olmaktan kalkması,domuz etinin kasaplık et olması ile ilgili bir sözü olmuşmu?Yoksa gözlerini ve kulaklarını kapatmışmıdır?

Yanıtla . 16Beğen 29 Ekim 11:12
13

Ilhan - Kuranda doğruda belirtilmiş yanlişta, helalde belirtilmiş haramda cehenneme gireceklerin vasfi belirtilmiş cennete gireceklerin vasfida belirtilmiş!

Yoksa bilinmeyen ve nasil giyinip nasil hareket edilirse doğru, nasıl yaşanırsa yanlış olduğu belli olmayan bir dinmi zannediyorsunuz islami? O zaman nasil adil bir imtihan olurdu???

Hayir hayir hayir!

bilakis islam dini yaşamak için çok açik ve tefarruatli en ince detayinı dahi açıklığa kavuşturmuştur.

Cenabi allah kendi kurallarina uymayanlari cehenneme atacagini söylüyorda, hoca onu açiklarsami yanliş oluyor. Kuran okumayan ve anlamayan bir toplum ve yöneticilerinden ancak bu beklenir.

Kurani okuyun, ahzap ve nur surelerini mutlaka okuyun... anlamk nasibi olanlar anlar kalbi mühürlülerede diyecek bir sey yok.

Görevden alanlara gelince: bu görevden alma Allahin rizasina uygun olsun diyemi yoksa birilerinin (rizasi içinmi yapildi) .

Ayrica diyanet işleri başkanini görevden almanizida kiniyorum. Istifa yalaninizida kendiniz bile inanmadiğinin altini çiziyprum.

Yanıtla . 5Beğen 29 Ekim 08:48
10

Osman - kadinlar dar kot pantolon giydiklerinde erkekler ister istemez bakiyor,,bence pantolon giydiklerinde uzerlerine uzun yelege benzer bir seyler giyseler daha iyi olur,,yada uzun gomlek,kadin giysisi bol olmali vucut hatlari belli olmamali,amac kot giymekse bol kotlar giyssinler,,ben kapali kadinlarida goruyorum vucut hatlari daha cok belli baslari kapali,onlar daha cok dikkat cekiyor,,hoca kot pantolon giyenler cehenneme gider diye soylemis,,peki kadina bakanlar cennetemi gidiyor,,hocalar kiskirtici vaazler veriyorlar bu konularda,,daha guzel sozler soyleyebilirler,,mesela sapiklara goz banyosu yaptirmasin kizlarimiz,giyimlerine dikkat etsinler deseler daha guzel olur,,bir insan muslumanim diyorsa her haline dikkat etmeli bence,,kadin kot giyiyor diye onun cehenneme gidecegine karar veremez,,ben nice acik bayan gordum islama dil uzatanlara ilk once onlar agizlarinin payini vermislerdir,,islamda sert uslup yoktur,,her soz guzel soylenmeli,,ben inaniyorumki o kot giyen kizlarimiz bu hocalardan daha muslumandir,,

Yanıtla . 8Beğen 29 Ekim 04:33
27

Doğrucu Davut - @Osman 10 nolu yoruma cevabı: Çok güzel yazmışsın kardeşim. Sen meseleyi çözmüşsün. Neyi nasıl ifade edeceğini de biliyosun. Allah senin gibilerin yolunu açık etsin

Yanıtla . 1Beğen 29 Ekim 18:50
08

Gayserili - Böyle diyanet olmaz olsun zerre güvenim yok bu diyanete. Zaten diyanet i başk. Devlete bağlı olması çok sevdiğinz laikliğede aykırıdır. Hep müslümanlara çifte standart hep..

Yanıtla . 6Beğen 29 Ekim 01:01
04

Doğrucu Davut - Kendi fikrini din diye anlatan klasik adamlardan biri. Vallahi seni cehennem ateşi parçalayacak nasıl bir kesin hükümdür. Allah adına kim böyle konuşabilir. Başı açık da kapalı da kardeşimizdir. Nasıl insanları ötekileştirme hakkını kendilerinde bulabiliyorlar? Bunlar böyle konuştukça karşı taraf da daha fazla cephe alıyo ve bizim başörtülü kardeşlerimizi üniversiteye bile almıyorlar. Bakalım bu düşmanlığı devam ettirmek için çabalayanlar öteki tarafta ne yapacak ben asıl onları merak ediyorum. Başı açığa da kapalıya da laf atanları Allah ıslah etsin.

Yanıtla . 38Beğen 28 Ekim 20:20
28

Emre Yıldırım - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Cehennemliklerden görmediğim iki sın:f vardır. (Biri) /anlarında srğır kuyrukları gibi kamçılar bulunup, onlarla insanları döven bir kavim! (Di¬ğeri) Giyinmiş çıplak sallanarak yürümeyi öğreten kırıtkan başları Hora¬san develerinin eğilmiş hörgüçlerİ gibi bir takım kadınlar! Bunlar cennete giremiyecek, onun kokusunu da duyamı ya çoklardır. Halbuki onun kokusu şu kadar ve şu kadar uzaktan duyulacaktır(müslim/2128)

Yanıtla . 7Beğen 29 Ekim 20:16
26

Doğrucu Davut - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Bana Kuran oku diyenler, ben sizden çok daha fazla Kuran ve hadis okumuşumdur. Boş boş yazmayın ayet söyleyin. Böyle söylemlere karnım tok benim. Erkeğe benzeyen kadın kot giymekle, kadına benzeyen erkek saç uzatmakla olmaz. Peygamberin saç uzattığını bile bile saç uzatan erkeğe kadına benzeme diyerek peygambere hakaret eden de sizlersiniz. Ben sizin ciğerinizi bilirim. hakkı nikli iftiracı. Ayrıca bana münafık deme cüretini nerden buluyosun? 25 kişiye de iftira atıyosun. Hesap günü yalvardığında çok geç olacak. abdullah nikli gelmiş bana yalancı tağut demiş, sonra da söylediklerinden mesulsün demiş. Şaka mısın sen? Sorumluluğun ne demek olduğunu bilen biri karşısındakini hiç tanımadan ona münafık der mi? Senin gibilerin alayı iftiracı. Bi de bana akıl vermeye kalkmış, kendinle çelişmemeyi öğren önce. Yüksel akbaş üniversitelerin ahlaki çöküşü konusuna ben de katılıyorum. Ama üniversite okumuş biri olarak şunu söyleyeyim. O ahlaki çöküşün tek sorumlusu burada tabir edilen kızlar değil. Kapalısı da var bu işin içinde. Onun için diyoruz ki açık olan ya da kapalı olan diyerek ayrım yapılmasın, ahlaklı-ahlaksız ayrımı yapılsın. Kadına nefret söylemleri tecavüzü artırıyo. Biz kimsenin kızına, bacısına, karısına zarar gelmesin istiyoruz. Sonra otobüslerde vs kadınlara bunları bahane ederek saldırıyolar. Açığa da kapalıya da yapıldı bunlar. Bunu yapanların hepsine de lanet olsun. Ayrıca yorumu yazan bi daha gelmemiş. Biraz yazdıklarınızın arkasında durun gelin devam ettirin tartışmayı. Edepten yoksun ve aklı kıt insanlar da yazmasın. Beni eleştirebilirsiniz ama asla yaftlayamazsınız. Öbür dünyada iki elim de yakanızda olacak bilesiniz.

Yanıtla . 4Beğen 29 Ekim 18:48
23

Serkan - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Bence kuran kerim ve hadis leri oku ozaman anlarsın

Yanıtla . 3Beğen 29 Ekim 15:38
19

Haklı Hakkı - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: hadi ordan münafık kokulu seni. ..kendi fikriymiş?kadınlara benzeyen erkeklere erkeklere benzeyen kadınlara lanet edilmiyor mu?pantolon giymek erkeklere benzemek degil mi?dar kıyafet giyerek vücut hatlarını yabancı erkeklere teşhir edip göz zinasına sebebiyet vermek müslüman kadının tesettürüne yakışır mı?sana da seni n yorumunu beğenen 25 kişiye de yazıklar olsun fitnebaz 2 yüzlü münafıklar. ..

Yanıtla . 9Beğen 29 Ekim 12:45
18

Kenan Kilic - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Kardeşim haksızsin

Matematik sınavına bile çalışarak giden bir insanın

Ahiret için çalışma demektir bu

Yanıtla . 5Beğen 29 Ekim 12:23
14

Ilhan - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Kuran oku kuran!

Yanıtla . 3Beğen 29 Ekim 08:52
12

Abdullah - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Yalancı Tağut

Vallahi bu adam din diye kendi fikirlerini konuşan biri değildir.

Allah'ın Kitabı ne diyorsa onu konuşan ihlaslı bir müslümandır.

Sen yalan söyledin ve ona iftira attın.

Insanları açık kapalı diye ayırıp dışlamamıştır. Allah için uyarmış hakkın emrini hatırlatmıştır.

Kafirler ise Allah'ın dinine zaten düşmandırlar. Sen onlar gibi olmadıkça onlar senden razı olmaz... bunları Kur 'an söyler

Cahilce konuşmak bir müslümana yakışmaz

Mesulsün söylediğinden...

Yanıtla . 8Beğen 29 Ekim 08:10
11

Yüksel Akbaş - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Bu söylemin neresinde sıkıntı var bir daha oku ne demek istediğini iyi anla ayrıca üniversitelerin halide belli eğitim sistemi bitik bir halde aklaken çöküntü içerisinde

Yanıtla . 1Beğen 29 Ekim 07:15
09

Doğrucu Davut - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Atatürkçü nikli arkadaş zekana hayran kaldım. Takma adıma bakıp nasıl da her şeyi anlamışsın! Açın ve bakın ayetlere başını açana direkt cehennemlik mi denmiş. Bakmadan da bana cevap yazmayın. Hocaların susmasına kadar yorum yapan var. Kim hocalar sussun diyor. Doğru düzgün tavsiye versin. Bu ne böyle hakaretvari cümleler. Üslup böyle olmaz. Bu bir savaş değil artık vazgeçin şu nefret dolu sözlerinizden. Kardeşimiz değil diyen şahıs o akrabalarından böyle insanlar varsa alakanı kes de görelim. Sefer nikli kendini bilmez, ben ılımlı islam mislam bilmem, sizin gibi bölücü terimlerle işim de olmaz.. Ben doğruyu yanlışı bilirim. Ayrıca yıllardır işsizim, malım mülküm yok ve hiç bir yerden beklentim de yok. Defolup gitmesi gereken sen ve gibi insanları itham edenler. Alayınız bu ülkenin ayağında prangasınız. ilk yorumu hiç anlamamışsınız bunu anlayacağınızı da hiç ummuyorum. Allah aşkına biraz olsun kendinizi geliştirin.

Yanıtla . 2Beğen 29 Ekim 01:30
07

Nuryol - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Dogrucu davut kardesim..onlar nasil kardeslerimiz (!)ki o masum yuvalarimizi yıkarlar edepli kızlarimizi özendirip edepsiz ederler namuslu erkeklerimizi sadakatsiz ederler..bunu nasil savunursunuz.ortalik et pazarina döndü.midemiz bulaniyor artik.ne kardesliği yahu.

Yanıtla . 7Beğen 29 Ekim 00:37
06

Atatütürkçü - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: İsmine bakılırsa sende kendine göre konuşuyorsun. Adam ayetlerden tefsir yapıyor uydurmuyor. Cahil cahil konuşmayın.

Yanıtla . 5Beğen 29 Ekim 00:20
05

Sefer - @Doğrucu Davut 04 nolu yoruma cevabı: Ötekilere ne demek bilirmişim de yazarsın be adam ne diyelim Mahşer geliyor dünya ahir zamanında biz hala o ötekileştirmiş bu kızarmış şu kaçarmış bu ne ya yeter artık hocalar sustukça ve susturuldukca adam olamayız konuşan hocalar ortada yalanmı dünya için ahiretimizi satmıyormuşuz üniversite için makam için para için yeter be alın şu ılıman dinimizdir defolun gidin vesselam

Yanıtla . 4Beğen 29 Ekim 00:10
03

Hayati Otyakmaz - Çok üzüldüm...

Muhterem İhsan Şenocak Hoca Efendiyi Allah için çok severim. Çünkü bizler gibi Ehl-i Sünnet'i savunan ve yaşayan bir Hocamız, meslektaşımız. Söylediği sözler de hiçbir suç yok.. Hakkı ve hakikati anlatmış. İslâm'ın hükmünü söylemiş. Allah kendisinden razı olsun. Allah Teâlâ, yâr ve yardımcısı olsun (âmin)!

Lâkin, Hocamızı " VET-HAYIR" oylamasında, sosyal medya üzerinden uyarmıştım.. "

Sayın Hocam! Bu AKP'nin reklâmını yapmaktan vazgeçin, onların zulüm ve haksızlıklarına âlet olmayın.. Millî Görüş'ü destekleyin veya hiç olmazsa bu konularda susun! ..." demiştim...

Çünkü hak ile hükmetyen herkes zalimdir, zalimlere destek olan da er veya geç zulmünden payına düşeni alır ve zarar görür.

Zamanında Millî Gazete uyarmıştı..! "Çıkarılan bazı kanunlar, Müslümanları ve cemaatleri terörist olarak ilan ediyor ve günü gelince sırayla her cemaat, bu zulüm kanunlarından zarar görecektir.." Demişti.

Mevcut zulüm ve soygun düzeni değişmedikçe Müslüman'a rahat yok!.. Bunu asla unutmayalım...!

"Bu düzen değişecek!" Diye kükreyen Saadet Partiimize ve Millî Görüş'e sahip çıkalım. Başkalarına aldanmayalım!..

Selâm, duâ ve saygılarımla!..

Yanıtla . 56Beğen 28 Ekim 16:33
02

Ercan Karaer - kadını topluma kazandırdık diye sevinen şeytanlar çok kızmışlar besbelli !

Yanıtla . 41Beğen 28 Ekim 14:28
01

Mustafa Yaman - Güneş balçıkla sıvanmaz.İhsan hocam istikametiniz sirati müstakim olduğu müddetçe yolunuz yolumuzdur.Allah C.C. yar ve yardımcınız olsun.

Yanıtla . 42Beğen 28 Ekim 13:14
44

Musab - @Mustafa Yaman 01 nolu yoruma cevabı: Hocam Allah yardımcın olsun.sesimiz çıkmiyorsada (uzgunuz) ama arkandayiz.

Yanıtla . 1Beğen 30 Ekim 16:15

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?