Reklamı Kapat

Ayasofya Camii ve 54 müze İsrail destekçisi firmaya emanet edildi

İçinde Ayasofya Camii'nin de bulunduğu 54 müze İsrail destekçisi firmaya emanet edildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) tarafından Müze ve Örenyerlerinde bilet ve bilet ürünlerinin tasarımı geliştirilmesi ve satış kanallarının yönetimine ilişkin kiralama ihalesi 1 Mart 2018 Perşembe günü gerçekleşmişti.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Müze ve Örenyerlerinden Topkapı Sarayı, Ayasofya, Topkapı Sarayı Harem Dairesi, İstanbul Arkeoloji, Türk ve İslam Eserleri, Pamukkale, Efes ve Göreme gibi Müze ve Örenyerlerinin de içinde bulunduğu 54 Müze ve Örenyeri için yapılan ihaleye 2 firma katılmıştı. Kanal 7’nin de bünyesinde bulunduğu Beyaz Holding’in Etkin Eğitim firması ve İsviçre kökenli Sicpa Turkey firması gerekli yeterlilikleri sağlayarak açık artırmaya katılma hakkı kazanmıştı.

9 YIL BOYUNCA İŞLETECEK

O dönem yapılan açık artırma neticesinde en yüksek teklifi (3.907.000.000,00 TL) veren Sicpa Turkey firması ihaleyi kazanmıştı ve 9 yıl boyunca Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan Müze ve Örenyerleri gişelerini işletme hakkını kazanmış oldu. Etkin Eğitim firması da vermiş olduğu 3.860.000.000,00 TL teklifle az farkla ikinci olmuştu.

KUTSAL EMANETLERDEN DE SORUMLU OLACAK

Söz konusu şirket Topkapı Sarayı içinde bulunan Kutsal Emanetler bölümünün de sorumluluğunu üstlenecek.

SİYONİZM DESTEKÇİSİ!

İhaleye katılan üç firmadan biri olan Sicpa, 1927'de Maurice Amon tarafından İsviçre'de kurulmuş Siyonizm destekçisi bir işletme olarak tanınıyor. Sitesinde yer alan bilgiye göre yüzden fazla ülkenin paraları ile bilet, çek, pasaport, kimlik kartı gibi değerli evraklarının güvenlik uygulamasını yürüten ve Türk Lirasının güvenlik hizmetlerini de yapan firmanın, aynı zamanda en büyük Yahudi finansörlerinden olduğu belirtildi.

İHALE BU FİRMAYA VERİLİR Mİ?

Sitesinde “Türkiye ve Brezilya, güvenli bir ürün tanımlama, izlenebilirlik ve vergi mutabakat sistemini uygulayan ilk ülkelerdi” ifadelerine yer veren Sicpa firmasının ortağı ve yöneticisi Philippe Amon'un, Siyonist JN1 adlı haber kanalı, Yahudi Dünyası Konferansı (Jewish World Conference) ile Kudüs'te Müslümanların mukaddeslerini çiğneyen işgalci İsrail'in önemli kurumlarından Siyonist Herzilya'nın da finansal destekçilerinden biri olduğu iddia edildi.

20 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

09

Abdülhamit In Torunu - AKP İsraili yan kuruluşu ERBAKAN hocamız boşuna demiyordu AKP onay vermek cehenneme bilet almaktır diyodu

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 23:50
08

Ismail Sabaz - Emir bildirene uymayan sizler, daha da fazlasini hakediyorsunuz; bekleyiniz!

Selamlar, ancak dosdogru olanlaradir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Temmuz 01:19
07

Ahmet - Yahudi Cesaret Ödülü, kimlere karşı hangi cesareti gösterdiği yada göstereceği için verilmişti, hiç düşündünüz mü ???

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 23:22
06

Hadra - Bu İhaleyi Kim yapmış?, İhaleyi yapan Komisyon üyeleri kimlerden Müteşekkil,? , İhalenin çıkışından önce Şartnameyi Kimler hazırlamış? Türkiyenin Hassas ve Önem arz eden kültürel değerlerini kaplayan önemli gelir sağlayan ve hatta Korunması bile hassasiyet arz eden bu bu değerlerin işletilmesi nasıl bir yahudi Firmasına tevdi ediliyor, Basına , Medyaya bangır bangır bağırıp %100 yerlilik ve Millikten bahs edenler nasıl milli oldukları böylece ortaya çıkmış oldu! Yarın Öbür gün burdaki kiymetli bazı değerler çalınırsa (Ki hala Arkeolojik bazı çalıntıların dünya mahkemelerinde devam ettiğini düşünerek) kim sorumludur. Bu Meclis ne yapar? hava atan Cumhuriyeti savunduğunu iddia eden Muhalefet ne yaptı? Neden Yargıya taşımıyor? Ah Milli Görüş ah bu Millet sensiz ne hale geldi?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 23:04
04

Yüksel Kaplan - iyi diyorsunuz haklısınız da mevzuatımızda ve iş/ticaret kanunlarımızda şirket sahiplerinin dini etnik kimliği üzerine bir kısıtlama varmı dır ?

Daha başta ihale şartlarına böyle bir kısıtlama konulsa bu laik devlet kuralıma eşitliğe aykırı olacaktır ve bir başka kesim sevinçle ayağa kalkacaktır.

Tek yapılacak hizmeti sıkı denetlemek bence

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 16:46
03

Akif Efendi - Bu iktidarında gerisinde kimlerin olduğu artık ilmel yakın hakkel yakın artık anlaşıldı.

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 14:41
02

Harun - Rahmetli Erbakan Hoca’nin soyledikleri birer birer cikiyor!

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 14:08
05

Omosay - @İsmai̇l Uçak 01 nolu yoruma cevabı: Büyük ayıp mı, demek istediniz.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 20 Temmuz 21:21

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?