Gizle

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB istedi zina yasağını kaldırdık, yanlış yaptık

Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda zinayı serbest hale getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu adımların yanlış olduğunu belirterek, konunun yeniden ele alınacağını ifade etti.

Video için play'e tıklayın

Saadet Partisi tarafından özellikle eleştirilen zina konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi bir itiraf geldi. AB yasaları doğrultusunda zinanın serbest olmasına izin verdiklerini söyleyen Erdoğan, bunun hata olduğunu ve düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda kaldırılan zina yasağıyla ilgili yanlış bir adım attklarını ifade eden Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı bu konunun yeniden ele alınmasının çok isabetli olacağını söyledi. Erdoğan AKP grup toplantısının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Malum şu anda tabi mevcut yasalar içinde idam yok. Ve böyle bir değişikliğin yapılabilmesi için ana muhalefetin de buna destek vermesi gerekir.

İdam ile ilgili konu özellikle terör suçlarıyla ilgili de bizim açımızdan çok büyük önem arz ediyor. Bu konu üzerinde çalışıp gerek terör gerek buna benzer konuşlar, yani bunlar bir anayasal düzenlemeyle gündeme gelebilir.

“ZİNA KONUSUNDA YANLIŞ YAPTIK”

Hatta hatta bu kapsamın dışında zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim. Çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konum var. Biz AB sürecinde, bu bir özeleştiridir onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle bu tacizler vesaire bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım.

Bu, Türkiye’nin bir defa batı ülkelerinin birçoğundan farklı bir konumda olduğunu gündeme getirmesi bakımından önemli.

Diğer taraftan tabi idam konusunun terörle ilişkisi önemli. Ama bu çocuk tacizleri bunlar asla bağışlanabilir görmezden gelinebilir konular değil. Şu anda 6 arkadaşımız çalışmalarını başlattılar. Ve süratle bu konuda bir neticeye varıp ardından da hemen yasal düzenlemesini yapıp bunu parlamentoya taşıyacağız.

KİMYASAL HADIM

Bu konularla ilgili olarak aklımıza aklınıza ne geliyorsa bunların hepsinin bilimsel anlamda çözüme kavuşturulması çok çok önemli.

Bu tür bir uygulama veya çok daha farklı bir cezai müeyyide… Yani yapılması gereken, caydırıcılığı en öneme taşıyan neyse bunu bizim yapmamız şart. Bu gerekiyor. Ve konuyla ilgili şu anda görevlendirilen arkadaşlarımızın çalışması ardından da başbakan ve benim yapacağım müşterek çalışmayla bir yere varacağız.

“TOPLUMUMUZU ÇÖKÜŞE GÖTÜRECEK BİR ALÇAKLIKTIR”

Erdoğan grup toplantısında ise aynı konuyşla ilgili oalrak şunalrı söylemişti:

Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi sorumluluklarımızla ilgili düşünmeye, sigaya çekmeye itti. Çocuklarla ilgili bu suçlar istismar değil alenen izmihlaldir. Toplumumuzu çöküşe götürecek bir alçaklıktır. Böyle bir duruma kesinlikle kayıtsız kalamayız. Göz yumamayız. Bakanlar Kurulu toplantımızda bu konuyu etraflıca ele aldık.

Dün Beştepe’de başkanlığımda toplanan Bakanlar Kurulu’nda bu meseleyi detaylı olarak ele aldık. Gerek kanunların kendilerinde, gerek uygulamadaki boşlukların giderilmesi, gerek ailelerde ve okullardaki eğitimdeki boşlukların hızla giderilmesi için çalışma başlatıldı. Görevlendirilen 6 bakan arkadaşımız hazırlayacakları raporu sunacaklar.

Ardından hızlıca hareke geçilecek. Burada caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyideler neyse bu müeyyideler de alınacaktır. Bu tür konuların beklemeye uzatmaya yeri yoktur. Mesela bu tür suçları işleyenlerin infaz sistemindeki tüm indirimlerin dışında tutulması da şarttır. Milletimizin gözünde bir çocuğun ruhunda bedeninde açılan yaralar bir insanı taammüden öldürmekle aynıdır. Dolayısıyla bu suçlara verilen cezalar da bu hissiyata uygun olmalıdır.

20 Şubat 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

46

Erkan - Hep Erbakan hocam söylemişti diye siyaset yapıyorduk.Erbakan hocam vafat etti biz ne diyoyoruz diye düşünürdüm.İşte zinayı bu millete ab zoruyla dayatıyorsunuz vaz geçin demiştik.bizde erbakan hocam gibi haklı çıktık..Yani saadetin milligörüş partisi oldugu tekrar kanıtlanmış oldu.

Yanıtla . 1Beğen 23 Şubat 14:13
45

Yağmur - ben şahsan bu zina yasasını kaldıran bunlar şu tarihte kaldırıldı açık yok öyle bir şey diyorlardı şimdi ne oldu Avrupa birliği kandırdı öylemi?

Yanıtla . 1Beğen 23 Şubat 11:59
44

Ömer - İslamın emrini görmezden gelirsen yarın seni de görmezden gelir yaratan

Yanıtla . 2Beğen 22 Şubat 21:10
41

Baygun - Turkiye gibi bir stratejik ulkenin yanlisliklar kandırıldıklar icinde yonetilme luksu olabilir mi Allah aşkına. El insaf ey milli irade muhlet yetmez mi

Yanıtla . 7Beğen 21 Şubat 20:42
40

İstifa Et - şu ara hep yanlış yapıyorsun hep kandırılıyorsun sen bunları yapasın diye mi seni CB yaptık Bu kaçıncı yanlış. mahalle muhtarı yapmaz senin yaptığını.

Yanıtla . 17Beğen 21 Şubat 14:25
38

Sinan Cem - Bizim milletin içinde zina yapmak diye birşey yoktu, Bunu akp getirdi. 90lı yıllarda 6 kez vergi rekortmeni olan Matild Manukyan da akp liydi. Kırsalda hayvanlarla zinayı da akp yaygınlaştırdı....

Yanıtla . 7Beğen 21 Şubat 13:08
43

Akgünler - @Sinan Cem 38 nolu yoruma cevabı: yoru yaparken siyaset yapmamak lazım, bu memlekette zina da hırsızlıkta ve bir sürü pislikte hep vardı var olacak.kendinize gelin dürüst olun.

Yanıtla . 2Beğen 22 Şubat 09:42
36

Ihsan - sadece zinayımı idamıda kaldırdınız farz olduğu halde

Yanıtla . 6Beğen 21 Şubat 12:42
35

Şaşkın - Sadece zina konusunu mu yanlış yaptın ülkeyi toza dumana kattin yaptığın hatalarla insaf diyorum

Yanıtla . 10Beğen 21 Şubat 12:40
34

Adnan - Seçim yaklaşıyor,trübüne oynama zamanı...Domuz etinin kasaplık et olması,18 adanın yunana bırakılmasıda ab'nin emri mi?

Yanıtla . 11Beğen 21 Şubat 12:31
33

Keko - her şerefsizin istedıgını yapmışsın ama birtek mılletının istedıgını yapmıyorsun,getır idamı,kapat incirliği,aç ayasofyayı,as apoyu,çalan bakanlarını yargıla(bu yemez ucu sana dokunur)vs vs vs,hadi birde milletine kulak ver şerefsizlere verdıgın kadar

Yanıtla . 17Beğen 21 Şubat 11:10
32

Mücâhid - Zînâ suçunda da muhtelif suçlar gibi İslâm’a göre hükmetmek mecbûrîdir . Zînâ mevzûunda İnşâallâh artık olması lâzım geldiği gibi hükmedilir .

Yanıtla . 7Beğen 21 Şubat 10:51
31

Yasar Polat - SELAMUN ALEYKUM DİYORUMKI İYKİ GERCEK MİLLİ GÖRÜŞCÜYUM EYER AKB NİN PEŞİNE TAKILSAYDIM BİZDE HELAK OLACAKTIK HAMD OLSUN OYUM HİÇ NASİP OLMADI SP Yİ TAKTIR EDİYORUM HERNE DEDİYSE ÇIKYOR

Yanıtla . 22Beğen 21 Şubat 10:00
30

Herşey İyi̇ Olacak... - Senin ve partinin bu memleke yaptığı hiç bir şey doğru değil. tüm yaptıklarınız sonunda kandırılma hata ve bela oluyor bu memlekete ....

Yanıtla . 19Beğen 21 Şubat 09:49
29

Serdar - 15 seneden beri narkozlanmış bir seçmene neyi itiraf edersen et işlemiyor zira önce halkı uyutup ondan sonra ne yapacaklarsa yaptılar mesela akp nin kurulduğu yıllara ait bir anektod akp nin kalemşörlerinden birisi akp yi siyonizm kurdurdu erbakan hoca bop projesinin bir parçası olmayı kabul etmediği için bu görev ilgili şahsa verilmiştir. dedi ama nafile vatandaş narkozlanmış. o yüzden dua edelim de rabbim bu insanlara feraset, dirayet akıl ve izan nasib etsin.

Yanıtla . 23Beğen 21 Şubat 08:56
28

Er Kan - evet yanlış yapıldı.

şimdi yapılanda pişmanlık değil gündemi meşgul etme şeker fabrikalarının satışı. Suriye'de esad- ypg konularında gündemi değiştirme milleti tartıştırma ve büyük bir medya karartması. zina ve kimyasal hadım bir anda bütün yetkililerce dile getirilmesi bir şeylerin üstünü örtmekten başka bir şey değil.

yarın başka birileri çıkıp ab. yolunda her şeyi başarıyla yaptık der ve övünç meselesi yapılır.

Yanıtla . 20Beğen 21 Şubat 08:20
37

Ömer Osman Ayaz - @Er Kan 28 nolu yoruma cevabı: Tüm yapılan icraatlar, Fetö programlarıyla örtüşmekte.

Yanıtla . 2Beğen 21 Şubat 12:59
27

Selim - Bu memlekete yazık, Batı’nın ahlaksızlığını aldık demek; yerine İslam medeniyetini kurmuş olsaydık....

Yanıtla . 10Beğen 21 Şubat 07:36
26

Ahmet Cakir - Once kaldiriyorsunuz sonra yanlis yaptik diyorsunuz bugun yarin hirsizlik icinde aynisini yapacaksiniz bu millet kendine gelip cumhur ve baska baskanliklari ret edip Allahi gonderdigi dini basa getirmezse daha coook cekecegimuz var duyurulur.vslm

Yanıtla . 9Beğen 21 Şubat 05:13
25

Mehmet Sıtmapınar - Eğer Allahın rızasına dayalı bir imanla iktidara gelmişsen, Allah sana "İslaha dayalı bir anlayışla" yol verir ve önünü hayırlı hizmetlerde kolay kılar....

Yok eğer, şeytani güç merkezlerinin ipine muhtaç olarak, bir iktidar gücü elde etmişsen,bilesin ki sana islah üzerine bir icraatı Allah asla nasip etmeyecektir....Sana biçilen rol, İfsat ve dejenereye dayalı bir yozlaşma rolüdür...Ve zaten sende bu rolü güzel oynadın....

Sen ancak;senin asıl ve gerçek yüzünden habersiz kitleleri,borç ve faize endeksli "yol,köprü,havaalanı ve hastane sülfatası" ile aldatabilirsin.

Oysa bilmezler ki;sana oy veren seçmen kitlesinin tamamına yakının ailesi,oğlu ve kızı, senin serbest hale getirdiğin zina kanunu yüzünden, yuvalarını dağıtıp, tarumar etti Onbeş yılda!

Allaha yemin ederek net konuşalım ki;Allah senin elinle bu toplumu asla islah etmez....Çünkü sen ifsat merkezli bir dünya görüşünün kuklasısın!!...O kadar..!

Erkek oğlu erkeksen, bizzat kendi elinle kurduğun AB bakanlığını kapatıver de görelim...!

On dört yıl önce AB uyum yasalarına bağlılık yemini ettiğin anlaşmayı iptal ediver de görelim...

Yanıtla . 16Beğen 21 Şubat 02:23
23

Yusuf Ziya - Allah korkusundan yapmaları gerekeni oy kaygısıyla dile getirenler zavallınında zavallısıdırlar.

Yanıtla . 35Beğen 21 Şubat 00:26
22

Karya - zinanın önüüne asla geçemezler o devir bitti yalan atıyorlar.

Yanıtla . 15Beğen 21 Şubat 00:21
39

Rafet Arslan - @Karya 22 nolu yoruma cevabı: Milleti hadım edip hayatını karartacağına ekmek ve su gibi ihtiyaç olan evliliği yapmalarını sağla.islama göre evlendirme merkezleri aç.bekar ve dul olan herkes orada eş adayı bulabilsin.şimdi evlenmek isteyenler eş bulamıyorlar bu yüzden bir kısmı zina yapmaya gidiyorlar.kanaatimce devlet bu zinaların günahlarına ortak oluyor.

Yanıtla . 4Beğen 21 Şubat 14:15
21

Tavsiye - Bu yorumu okuyan tüm kardeşlerim bizlerin hatası bu konularda ki düşüncelerimizi açıklamakta kısıtlanmış hale gelmemiz ve bizlerinde bunları yeteri kadar duyurmamamız inşaAllah saadetle TÜRKİYE SAADETE kavuşacak bunun için bizlerin de emek göstermesi gerekiyor.

Yanıtla . 15Beğen 21 Şubat 00:00
20

Tahsin - zina yasası çıktığında sadece milli gazete bunun yanlış olduğunu, aile yapımızı bozacağını, bu yanlıştan geri dönülmesi gerektiğini söylemişti. dün gibi hatırlıyorum. gömleği çıkarınca böyle 15 yıl geriden takip edersin işte.

Yanıtla . 27Beğen 20 Şubat 23:03
19

Dünya Barişsi̇n Artikkk - Nufusu,81 milyona varan canım TÜRKİYEMDE,bu sucuda kabul ederek, FETOYLA her alanda maddi manevi cezai, yapılan darbedeki gibi. 80 milyondan Özür dileyerek ALLAH katında, ne kadar günah islediniz,

FARKINDAMİSİNİZ

SAYİN. CUMHURBAŞKANİM

Yanıtla . 24Beğen 20 Şubat 21:53
18

Ahmet - Sadece Zina mı ???

Domizos ne demek. Domuz etini serbest bıraktırıp bu millete bela edenler kimler ?

Yanıtla . 28Beğen 20 Şubat 20:54
17

Akc75 - ŞaşırmıyoruM... ! !

Yanıtla . 17Beğen 20 Şubat 20:00
16

Enes Ozturk - Devamını ümit ediyoruz ALLAH Korkusu olmadan yetişmiş birine yasaklar engel olamaz İlk önce Kalplere ALLAH Korkusu koyulmalı hesabının sorulacağı bilincin de olmalı insan ve insanlar eğitilmeli Prosedür gereği Öğretmekle olmaz osmanlı alimlerimizin kitapları derskitapları olmalı kuran en azından seçmeli ders olmalı osmanlı alimlerin tevsirleri ders olmalı siyerler olmalı bunları öğrenen gençler Dürüst ahlaklı ALLAH Korkusu olan Miletine Faydalı birey olur Müslüman ALLEMİNİN ümidi olur

Yanıtla . 7Beğen 20 Şubat 19:57
15

Enes Ahmet - İnandığınız gibi değil; yaşadığınız gibi inanırsanız böyle olur. Ancak yine de ibret almazsınız, ders çıkarmazsınız!

Yanıtla . 10Beğen 20 Şubat 19:17
14

Konul - Neyi doğru yaptınız ki

Doğru söylüyorsun yanlış iş yapıyorsunuz

Yanıtla . 35Beğen 20 Şubat 18:17
13

Mehmet Özteki̇n - GÜNAYDIN.ZİNA İLE İLGİLİ TEK ÇÖZÜM İSLAM HUKUKU

Yanıtla . 37Beğen 20 Şubat 16:57
12

Ali - Günaydın. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Yıkılan yuvalar, kirletilen namusların hesabı nasıl verilecek peki

Yanıtla . 31Beğen 20 Şubat 16:50
11

Adalet - Ahirette ödersin artık yada bir an evvel şu kandırılma bahanesinden kurtul gereğini yap

Yanıtla . 24Beğen 20 Şubat 16:31
10

Ahmet Gönç - avrupa birliği istedi yaptık. ne kadar bağımsız olduğumuz ortada. bana ne avrupadan, bana ne amerikadan diyebilmek lazım.

Yanıtla . 30Beğen 20 Şubat 16:18
09

Kaynak - Ne yaptıysanız yok bu dedi yok şu dedi, yapmasaydınız kardeşim bu halk sizi sözde dik duruyorsunuz diye seçti.

Yanıtla . 25Beğen 20 Şubat 16:08
08

Ömer - Hikaye anlatmayın ab dedi diye herşeyi yaparsınız yok idam yok diğerlerini yapmak yürek ister

Yanıtla . 19Beğen 20 Şubat 16:07
07

Milli Görüşcü - Vayy secim yaklaşıyor iyice anlaşılan

Yanıtla . 27Beğen 20 Şubat 15:54
06

Uğur - çok yazık çoook....

Yanıtla . 17Beğen 20 Şubat 15:46
05

Adem Dalbas - ama su var. Cumhurbaskanimizi gercekten uzen birseyler var, sikintiya sokan birseyler var. Onu esti bu konusmasinda

Yanıtla . 2Beğen 20 Şubat 15:44
42

Mücahid Eren - @Adem Dalbas 05 nolu yoruma cevabı: Seçim yaklaştı ve oy kaybı yüksek. Mhp ittifakına rağmen %45 bile zor görünüyor. Buna üzülmüş ve tribüne oynuyor olmasın sakın...

Yanıtla . 0Beğen 22 Şubat 00:45
24

Tavsiye - @Adem Dalbas 05 nolu yoruma cevabı: Bu kadar yanlış yeterli bi sebep

Yanıtla . 2Beğen 21 Şubat 01:04
04

Emre - Sayın cunhurbaskanim göz gore göre yaptiginiz yanlışları bu dünyada rahat rahat itiraf ederek makaminizi hala koruyorsunuz.Ama ahiretteki hesabi bakalım nasıl vereceksiniz.

Yanıtla . 31Beğen 20 Şubat 15:42
03

Erdem - neyi doğru yaptınız. zamanında SAADET in uyarılarını dikkate alsaydınız da yıllardır süren ahlaki yozlaşma olmasaydı daha iyi olmaz mıydı?

Yanıtla . 18Beğen 20 Şubat 15:29
02

Hatayı anlamak idrak e - anlamak çok güzel geçte olsa ama bu güne kadar neredeydi.

Yanıtla . 18Beğen 20 Şubat 15:14
01

Orhan - sadece Allah Allah diyorum...

Yanıtla . 27Beğen 20 Şubat 15:00

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?