Gizle

Yunanistan'a geçmek isteyen 5 kişilik Maden ailesi Ege'de boğuldu

'FETÖ' soruşturması nedeniyle kaçak yollardan yurtdışına çıkmak isteyen 5 kişilik Maden ailesi, Ege Denizi'nde botlarının batması sonucu yaşamını yitirdi. Olay, Yunanistan devriyesinin Midilli açıklarında 3 çocuğun cesedini bulmasıyla ortaya çıktı.

Büyütmek için resme tıklayın

Ege Denizi’nin doğusundaki Midilli Adası’nın kuzeydoğu kıyılarında birkaç gün içinde üç ölü çocuğun bulunması üzerine soruşturma başlatan yerel liman yetkilileri, iki de yetişkin cesedine ulaştı.

Üçü çocuk 5 kişinin Türkiye ’deki ‘ FETÖ ’ soruşturması nedeniyle Yunanistan ’a gitmeye çalışan Hüseyin Maden 40 yaşında bir fizik öğretmeni. Eşi Nur Maden ise 36 yaşında anasınıfı öğretmeniydi.Kamuda görevli Hüseyin Maden, 15 Temmuz sonrası çıkartılan KHK ile mesleğinden ihraç edildi. Ardından FETÖ ile bağları nedeniyle Hüseyin ve Nur Maden hakkında "terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. İkisinin de tutuklanıp çocuklarının yalnız kalma korkusuyla aile polisten saklanmaya karar verdi.

Boğularak ölenlerin isimleri şöyle: Hüseyin Maden (40), Nur Maden (36), Nadire Maden (13), Bahar Maden, Feridun Maden (10).

Borç almaya gittiği arkadaşı vedalaştıkları geceyi şöyle anlatıyor:

Sabah namazına kadar uyumadık sohbet ettik. Sonra namazı beraber kıldık. Hatta o kıldırdı. Sabah beni uyandırdı. Üstündeki kot pantolonu ve gömleği toplam 10 liraya ikinci el aldığını anlatmıştı. Elinde poşetiyle yolcu ettim.

‘Hiç gidesim yok ama başka çarem de yok. Tanıdık yok. Bir bilinmeze doğru gidiyoruz’ dedi.

Ne kadar parası kaldığını sordum. ‘5-6 bin lira var Allah büyük’ dedi. Vedalaştık. Ben çok ağlamam ama vedalaşırken gözümden birkaç damla yaş aktı. Hakkımı halel etmemi istedi. Helalleştik. Evin içine ayrı bir hüzün çöktü.

Konuyla ilgili ise henüz Türk makamlarından bir açıklama yapılmadı.22 Kasım 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

22

Mustafa Ali - şehid oldular inşallah

akp ve erdoganın zulmünden hicret ediyorlardı

akp ve recep tayyip çok ah aldı

Yanıtla . 2Beğen 24 Kasım 22:50
21

Serkan - ZALİM GADDAR AKP TÜRKİYEYİ HAPİSHANEYE ÇEVİRDİ

YAŞASIN ZALİM AKP İÇİN CEHENNEM

Yanıtla . 1Beğen 24 Kasım 22:48
18

Serkan - necmettin erbakan akp ve tayyip için şöyle demişti,

akp yi siyonistler kurdu

tayyibi mason locaları desdekliyor

işte böyle demişti merhum hocamız

akp ve başı ülkenin dünyanın başına bela oldular önce milli görüşü böldüler sonra milleti böldüler şimdide ülkeyi bölüyorlar

akp hırsızlıkların yolsuzlukların zulmün adıdır

ege denizinde bogulan insanlık ve insanlıgımızdır

akp nin tüm zulümlerine rıza gösterenler ise cehennem ateşinde bogulacaklar

İNNA LİLLAH VE İNNE İLEYHİ RACİUN

Yanıtla . 0Beğen 24 Kasım 22:42
16

Vatanayazık - Yuh ulan namussuzlar. Peygamber azılı İslam düşmanı Ebu Cehil'in bile arkasından kötü söz söylemeyi yasaklamışken suçsuz insanların hele hele üç masum yavrucağın arkasından bunca vahşi ve gaddar lafları sıralamanın değil insanlıkla, Müslümanlıkla, Türklükle bile ilgisi olmaz. Her pisliği FETÖ halısının altına süpürmek kolay. Şu gazeteyi okuyun da aklınız başınıza gelsin, ufkunuz açılsın. Belki insan diye doğduğunu hatırlardın. Biraz Milli Gazete okuru olsaydınız nezaket, edeb olurdu ciğersiz trol artıkları!

Yanıtla . 12Beğen 24 Kasım 08:32
12

Kerim - Bir insanın her ne suretle olurda olsun 3 çocuğun anne babasının çaresiz uğraşlarına rağmen Ege nin soğuk sularında boğulmasına sevinmesi kadar büyük bir musibet olabilir mi?

Yanıtla . 9Beğen 24 Kasım 01:03
10

Müslüman !!! - onlar kurtuldular, Burdaki kendini müslüman sanan , içleri kinle dolmus milli görüş davalıları dahil, acaba içlerindeki kin, mazlumlara yapılan haksızlıklara göz yummaları için yeterli bir sebebmidir. bunun da vebali varmıdır.

Yanıtla . 12Beğen 23 Kasım 16:56
04

Hayrettin Karaman - Anadolu gerçek Türk ve Müslümanlardan arındırılıyor. Çıkmayanlar da cehennemi tadacaklar. Erdoğan ortadoğunun vahşet tellalı olarak tarihe adını yazdıracaktır. Alkış tutanlar da zalime ortak olmanın hesabını elbet vereceklerdir.

Yanıtla . 23Beğen 23 Kasım 09:33
06

Hghghgh - @Hayrettin Karaman 04 nolu yoruma cevabı: Acırsak acınacak hale geliriz. Neyine açıyorum teröristlerin

Yanıtla . 1Beğen 23 Kasım 11:48
05

Ali Mehtap - @Hayrettin Karaman 04 nolu yoruma cevabı: Darbe yapanlar mı Anadolu'nun gerçek müslümanları? Ne yüzsüz, utanmazsınız, siz FETÖCÜler.

Yanıtla . 2Beğen 23 Kasım 11:40
03

Mazlumun Ahı - Mazlumun Ahı Elbet Bir Gün Size Sorulur.

Yarin mahşerde bunlara sebep olanlara ve yazılarıyla çanak tutanlara karşın da dimdik duracağım allah huzurunda hesap soracagim. O günün geleceği ümidi bizi ayakta tutmaya yeter. Allah var Gam Yok

Yanıtla . 17Beğen 23 Kasım 03:46
07

Hghghgh - @Mazlumun Ahı 03 nolu yoruma cevabı: Hoşt lan it kime hesap soruyosunuz siz.

Yanıtla . 2Beğen 23 Kasım 11:50
01

Almanyadan - Bogularak olen bu insanlara nicin oldukleri sorulacak, hesap gunu yakin...

Yanıtla . 19Beğen 22 Kasım 19:36
02

Mahfuz - @Almanyadan 01 nolu yoruma cevabı: onlar da kafir dostlarımıza kaçıyorduk diyecek. ve onlara tadın o halde azabı denilecek. deccalin askerlerinin yeri ebedi cehennem! ey deccal kuklası fetö son durağın ebedi cehennem!

Yanıtla . 5Beğen 22 Kasım 23:31

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?