Reklamı Kapat

Hadi Özışık sessizliğini bozdu, Sedat Peker'in videosunu yayınladı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in görüntülü görüşmesini yayımladığı ve Soylu ile dostluğu olan İnternet Haber sitesinin sahibi Hadi Özışık, Youtube kanalından günler süren sessizliğini bozdu.

İnternet Haber Merkezi
İnternet Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in görüntülü görüşmesini yayımladığı İnternet Haber sitesinin sahibi Hadi Özışık,  günler süren sessizliğini bozdu.

“Sizin huzurunuzda kendimle hesaplaşmak istiyorum” diyen Hadi Özışık, “Maalesef bir hata yaptım. Bana çok pahalıya mal oldu. Bana bir kumpas kuruldu. Ben iyi niyetler sonunu hesaplamadığım bir işgüzarlık yaptım. Gidişatı durdurmak istedim.” dedi.

Sedat Peker ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile dostluğu olan Hadi Özışık, Youtube kanalında, “Ben bir gazeteci olarak Sedat Peker’le konuştum, samimi oldum, mesafemi korumadım. Bu konudaki eleştirilerin tamamını kabul ediyorum. Zira ben hata yaptım. İşgüzarlık yaptım. Gazetecilik yapmanın dışında ister suç örgütü lideri olsun ister olmasın bir kişiyle mesleğime yakışmayan bir davranışın içinde oldum.” ifadelerini kullandı. 

Hadi Özışık, Sedat Peker’in geçmişte Süleyman Soylu’yla ilgili sözlerinin yer aldığını videoyu da paylaştı.

Hadi Özışık, “Evet gazeteci herkesle irtibat halinde olur ama mesafeyi korumak şartıyla. Ben bu mesafeyi korumadığım için hatamı kabul ediyorum ancak ne kimseyi sattım ne vatanıma milletime ihanet ettim. Bu suçlamayı asla kabul etmiyorum. Hele Süleyman Soylu'ya kumpas kurduğum iddiaların, Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında aracı olduğum rezil iddialarını asla kabul etmiyorum.” diye konuştu.

“30 yıllık dostum Süleyman Soylu'yu hiç haberi olmayan bir konuda zor durumda bıraktım.” diyen Özışık, “Facetime'dan arayan bir kişi "Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor" dedi. Süleyman Soylu ile ilgili videoda söylediklerini bana da tekrarlıyor ve birilerinin İçişleri Bakanı'nı üzerine çekmek istediğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Sedat Peker bu açıklamadan sonra neden beni aradı sizce durup dururken? O kadar net ki, benim üzerimden Soylu'ya mesaj göndermek istiyor.” ifadelerini kullandı.

YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE DAVRANDIM

Hadi Özışık, şunları söyledi:

“Bugün kendimle yüzleşmek için her şeyi olduğu gibi dosdoğru anlatmak için karşınızdayım. Uzun süre sustum, herkes eteğindeki taşı döksün diye bekledim. Bir de biliyorsunuz yargı aşaması var, onun bitmesini bekledim. Ama biz sustukça iğrenç küfür ve hakaretler geldi. Akla hayale gelmeyen iftiralar atılıyor, herkes üzerimize çullanıyor. Bu durumda çıkıp konuşalım, kendimizle yüzleşelim ve gerçekleri anlatalım dedik. Küfür edenlerle yargı karşısında hesaplaşacağım ama bugün müsaade ederseniz sizin huzurunuzda kendimle hesaplaşmak istiyorum. Ben sizi hayal kırıklığına uğrattım, başınızı öne eğdirdim, mahcup ettim, mesleğime yakışmayacak şekilde davrandım.

SOYLU İLE PEKER ARASINDA ARACI OLMADIM

Üzerime hiç vazife olmayacak bir konuda işgüzarlık yaptım. Bu işgüzarlığım sebebiyle 30 yıllık dostum Süleyman Soylu'yu hiç haberi olmayan bir konuda zor durumda bıraktım. Ona yapılan itibar suikastinin ana sebebi ben oldum. Organize suç örgütü lideri olsun ya da olmasın hakkında türlü iddialar olan, ülkesini bırakıp kaçan biriyle irtibat halinde oldum ve mesafemi korumadım, bu konuda hatalıyım. Evet gazeteci herkesle irtibat halinde olur ama mesafeyi korumak şartıyla. Ben bu mesafeyi korumadığım için hatamı kabul ediyorum ancak ne kimseyi sattım ne vatanıma milletime ihanet ettim. Bu suçlamayı asla kabul etmiyorum. Hele Süleyman Soylu'ya kumpas kurduğum iddiaların, Sedat Peker ile Süleyman Soylu arasında aracı olduğum rezil iddialarını asla kabul etmiyorum.

HANGİ SEDAT PEKER'E İNANACAĞIZ?

Sedat Peker bugüne kadar ne diyordu? Süleyman Soylu'ya ağza alınmayacak hakaretler ediyor değil mi? Peki biz hangi Sedat Peker'e inanacağız? Geçmişte söyledikleri mi doğru yoksa şimdiki mi? Şimdi size Sedat Peker'in Süleyman Soylu ile söylediklerini dinletmek istiyorum, bakın neler söylüyor.

Ne diyor İçişleri Bakanı ile hayatımda bir kere yan yana gelmedim, özel dostluğumuzu gerektirecek bir ortamımız olmadı. Ama şimdi ne diyor? 30 yıllık dostluğumuz vardı diyor. Ben kendi ifadesi ile şunu söyleyeyim "Ne değişti de Sedat Peker Süleyman Soylu'ya saldırmaya başladı?" Çok yorum yapmayacağım çünkü herkes bir yorum yapıyor. Ben Sedat Peker'in çelişkisini ortaya koymak için anlatmıyorum, ben size süreci anlatıyorum.

PEKER KONUŞTUKÇA İŞTAHIM KABARDI

Bu videodan sonra Facetime'dan arayan bir kişi Reisim Sedat Peker sizinle görüşmek istiyor dedi. Süleyman Soylu ile ilgili videoda söylediklerini bana da tekrarlıyor ve birilerinin İçişleri Bakanı'nı üzerine çekmek istediğini söylüyor. Bu ne anlama geliyor? Sedat Peker bu açıklamadan sonra neden beni aradı sizce durup dururken? O kadar net ki, benim üzerimden Soylu'ya mesaj göndermek istiyor. Yaşadıklarını, yeni yaşadığı yerleri ve kendi hayatıyla ilgili bir şeyler anlattı. Ben dinlemekle yetindim, o konuştukça gazetecilik iştahım kabardı. Kendi kendime Sedat Peker ile bir röportaj mı yapsam dedim ve bu talebimi ona ilettim. Emrin olur ağabey." dedi.

SOYLU'YU ARAYIP PEKER İLE RÖPORTAJ YAPMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM

Gün ve saat konusunda kendisine döneceğimi söyleyerek telefon görüşmemizi sonlandırdım. Sedat Peker'in anlattıkları, hikâyesi hakkında bir dosya olup olmadığını bilmiyoruz. Aynı gün Süleyman Soylu'yu aradım ve Sedat Peker ile röportaj yapmak istediğimi söyledim. Soylu da bana "İşine bak" dedi ve telefonu kapattı. Soylu ile aramızda geçen birçok görüşmede Sedat Peker adı bir daha geçmedi. Bir daha Sedat Peker desem Soylu benimle olan dostluğunu bitiriverecekti, huyunu bildiğim için bir daha P harfi bile demedim. Zaten bayramda aradığımda "O adamla irtibatta olduğunu bilmiyordum" diyerek benimle irtibatını kopardı.

SÜLEYMAN ÖZIŞIK NEDEN İŞİN İÇİNDE?

Herkes bir de Süleyman Özışık'ın neden işin içinde olduğunu soruyor. Ben Süleyman Soylu ile görüştükten sonra kardeşim Süleyman Özışık ile görüştüm ve bunları anlattım. Süleyman bana dedi ki "Ağabey ben Ankara'dayım. Peker ile ilgili iddiaları araştırdım ama Peker ile ilgili bir dosya bulamadım. Ama Soylu'nun bildiğini biz bilemeyiz, bence de röportaj yapma." dedi.

Ben bunun üzerine Sedat Peker'i arayarak uygun bir dille röportaj yapamayacağımı söyledim ve bu meseleleri kapatmamız gerektiğini, röportajın kendisine zarar vereceğini söyledim. Soylu'dan bahsetmemem gerektiği için birtakım argümanlar sundum. Bunun üzerine bana "Ankara'daki dostun mu istedi röportaj yapmamanı?" diye sordu. Ben de gülerek "Seni seviyorlar bence, kardeşim Süleyman da Ankara'da araştırma yapmış ve seninle ilgili bir sorun olmadığın söylüyor" diyerek sakinleştirici bir cümle kurdum. Madem konuşmamızı gizlice kaydetti, elindeki kayıtlardan bu konuşmalarımızı da yayımlasın.

SEDAT PEKER'E BİR BAHANE LAZIMDI

“Süleyman Soylu bana pislik dedi "dedi diyor ya bu yüzden içerlemiş ya, acaba bu bir bahane mi? Hakikaten tüm düşmanlık bu yüzden mi? Soylu'yu değil Mehmet Ağar ya da Pelikan'ı hedef alıyor. İyi de Süleyman Soylu ben talimat verdim demedi mi? Dosyadan yeni haberim oldu demedi mi? Bu işin Mehmet Ağar ve Pelikan ile ilgisi ne? Ama işte olayı oraya çekecek. Soylu bir açıklama yapacak, bir şey söyleyecek ve Peker her şeyi bırakıp Soylu'ya saldıracak. Sedat Peker'e bir bahane lazımdı. O gece beni gizlice kaydederek aradı ve hani beni seviyorlardı, dönüş biletimizdi diyerek benden laf almaya çalışıyor. İki dost gibi konuşuyor ve telefonu kapatıyoruz. Bir tuzakla karşı karşıya kaldığımı bilmiyorum, gece 03:00'te adımı geçirdiği videoyu bana gönderiyor. Bu görüşmeden sonra Sedat Peker yayımladığı videoda "Hadi Özışık ve Süleyman Özışık'ın adını karıştırdım" diyor mu? Video altına yazıyor mu bunu? Bu düzeltmeyi yapan Sedat Peker, daha sonra Süleyman Özışık'tan bahsetti mi? Sadece benim adımı kullandı, gizlice kaydettiği videoyu yayımladı. Neden Süleyman Özışık değil de Soylu'nun dostu olan benim üstümden gitti? Çünkü benim üstümden gitmek daha çok işine geldi.

Soylu'nun bir başka dostu olan Reşat Hacıfazlıoğlu'na benimle yaptığı görüşmenin birebir aynısını dedi. "Hani dönüş biletimizdi, hani iade-i itibar yapacaktı" dedi, ona da tuzak kurdu. Sana bu dönüş bileti ifadesini kim söyledi kardeşim, bunu açıkla önce. Ben sana böyle bir şey söylemedim, madem gizli kayıtlar var sana bunu söyleyeni açıkla. Olmayan bir şeyi doğrulatmak adına gizlice aldığın kayıtlar ve bunları sosyal medyada yayımlama var.

BEN SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM

Gelelim videonun yayımlandığı güne, Özgür Özel ekrana çıktı ve henüz video yayımlanmadan önce her şeyi bir bir öğrenmiş gibi benden söz etti. Özel'in iddialarından sonra Halk TV'yi aradım ve bağlamadılar. Sonra geldim burada Özel'i ispata çağırdım, yeminler ettim. Hemen ardından bir baktım ki e-posta adresimde Sedat Peker hakkında bir haber. "Hadi Özışık Sedat Peker'i yalanladı" diye bir haber. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra gizli kayıtlar ortaya saçıldı. Meğer her şey geceden planlanmış, bu gizli kayıttan Özgür Özel nasıl olduysa haberdar olmuş. O videolar üzerinden meydan okumuş bana.

Bir kez daha söylüyorum ben söylediklerimin arkasındayım. Ben ya da Süleyman Özışık eğer Sedat Peker'i arayıp bakanımız bir şeyler söyleyecek, sinirlenme. Bunları geçelim Süleyman Soylu'dan Sedat Peker'e bir mesaj götürmüşsem Sedat Peker bu videoyu da yayımlasın. Ben yalan diyorum, eğer varsa Sedat Peker hemen yarın yayımlasın. Ben buradan Özgür Özel'e soruyorum, gecenin üçünde o kaseti izledin mi izlemedin mi? Ben Sedat Peker'i aradım benim ismimi çıkar dedim o kadar. Hadi ben işin içindeydim Sedat Peker ile içli dışlı olmuştum, Özgür Özel bu bilgilere gecenin üçünde nasıl sahip oldu ve bu iddiaları neye dayanarak dile getiriyor? Süleyman Soylu'ya ben video izletmedim ama Özgür Özel o gece o videoyu izlemiş ve eline büyük bir malzeme geçmiş. Sözün özü, karşınıza geçtiğimde söylediklerimin tamamen arkasındayım. Sizden rica ediyorum Sedat Peker ile aramda geçen konuşmayı bir kere daha izleyin. Ben Süleyman Soylu ile ilgili bir mesaj iletiyorsam her türlü cezaya hazırım. Bütün bunları neden anlattım? Sizin huzurunuzda kendimle yüzleşmeye geldim ve birtakım gerçekleri de anlatmam gerekiyordu. Gazeteci olarak düştüğüm hata bana çok pahalıya mal oldu. Benim ya da kardeşimin bahsedilen konularla ilgili bir girişimim olmadı. Ben bir işgüzarlık yaptım, tüm suçum bu. Vatan, millet sattım gibi ifadeleri reddediyorum. Hesabımı size ve Allah'a veririm, rabbim de şahittir. Bana kızmak ve tepki vermekte haklısınız. Başta Süleyman Soylu olmak üzere herkesten özür diliyorum ama en büyük özrümü sizden diliyorum. Hakkınızı helal edin.”

09 Haz 2021 - 11:20 - Gündem

Muhabir  İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

14

Haspi - Kandirildilar geneeee Allah bildigi gibi yapsin sizi ve sizin gibileri òzışıklar

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Haziran 13:17
13

Ilhan - bunun gibi beş paralık adamlar memlekette gazetecilik ve yorumculuk yapıyor. memleketin düştügü hale bak.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Haziran 06:24
12

Özkan Ak - Nedense AKP Yandaşı Olanlar HATA Yaptım Deyince Temize Çıkıyorlar.

İş Bu Kadar Basit İlla ( ADALET ) Seninleyiz TEMEL Başkan

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 10 Haziran 11:35
10

ahmet duman - çırpındıkça batacaksın(ız).

daha da beter olacaksın(ız).

kaçış yok çekirge.

bu açıklama ile kim(ler)den af dilediğini millet olarak biliyoruz.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Haziran 11:26
09

3456 - niye bunca zamandır sustun niye bildiğin tüm gerçekleri kanıtlarıyla adalete niye vermedin niye kendinde hiçbir suç aramıyorsun bildiklerin varsa git yargıya anlat neyi bekliyorsun kendi akla madem suçsuzsan

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 19:12
07

Mengen - Sermayesi yalan olan kezzaplar. halkı kandırmaya devam edin. Lakin her şeyi gören ve her şeye gücü yeten alemlerin Rabbini kandıramazsınız. Cennet ve cehennem boşuna yaratılmadı. Bedel olarak milyonlarca insana verecek ne sevabınız var ne de günahlarını yüklenip cehenneme atılmaktan kaçacak gücünüz var.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 13:55
06

Kıskanan Alman - İbret: Yola çıktığımız, beraber yürüdüğümüz, yolda buluştuğumuz, yediğimiz, içtiğimiz, güldüğümüz, oynadığımız, esip coştuğumuz, bayrak salladığımız..... "adamlara" dikkat edeceğiz. Bizi her alkışlayanın dostumuz olmayabileceğini bileceğiz.

Kime anlatıyorum ki. Adamlar fetö gibi aşağılık bir yapı ile kolkola gezdiler, ders almadılar.

Dost diye beraber her türlü naneyi ye, adam bir taraflara not etsin, sonra bir çıkar çatışması durumunda önüne serince, hain, pislik! Bu kaçıncı arkadaş ya?

Oy veren vatandaş da gene gevrek bir ses tonuyla, "dış güçler" narası atsın.

Hadi çıkarı olan dalkavuk tayfayı anladım. Ulan adam 50 dönüm araziyi boş bırakmış kazanamıyorum diye, ötekinin oğlu üniversite diplomasıyla 6 yıldır işsiz geziyor, öteki dükkanı kapatmış, ama bakıyorsun hala esip coşuyor.

Ne diyelim Rabbim haşa şaşıracak değilya. Neyi hakediyorsak onu yaşatıyor.

Vesselam...

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 13:00
05

Sonmez - Hadi oradan.. Bir aydır neden sustun. Düşün düşün b.. işin. Bana komplo kuruldu diyor. Komplo kelimesini Türkçe den kaldırmak lazım sıkışan komplo diyor. Beyler burada yatacak bir yer bulursunuz.(İnşallah Ceza evinde yatarsınız.) Ama öbür tarafta ateş sizi çağırıyor.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 12:55
04

Hadi Ordan' - Gidişatı durdurmak istedim.İyi niyetimin kurbanı oldum diyor.Way be gazeteciye bak gidişatı durdurmak istemiş.Hüküetin,devletin suç örgütü olduğunu söylediği ve kamu oyunda böyle bilinen biri için gidişatı durdurmak istedim diyoor.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 12:34
03

Recep - isimlere bakalım Hadi Özışık, Hilal Kaplan, Süleyman Özışık, Cem Küçük, Fatih Tezcan.....ve bunlar gibileri. her kim AK partiye muhalifse fetöcü, işbirlikçi, hain dediler. Şimdi görüyoruz ki din ve iman kelimelerinin arkasına saklanıp türlü türlü işler olmuş. ERBAKAN HOCAM, "ahiretinizi bitirdiniz yaktınız, cehenneme bilet alıyorsunuz" diye boşuna dememiş.

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 12:08
02

Recep - Hadi Özışık sana bir soru sormak istiyorum: SEÇİM ZAMANI GELDİĞİ ZAMAN ŞİMDİ BİZ SİZLERE YANİ AK PARTİYE OY VERMEZSEK İMANIMIZ VE DİNİMİZ ZAYIFLAYACAK MI? VEYA TÜRKİYENİN BEKASI TEHLİKEYE GİRECEK Mİ? MERAK ETTİM

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 09 Haziran 12:04
01

Veysel Bulut - ULA HADİ SEN ONLARLA YAPAMASIN SİZİ TAYİP BEY BİLE KURTARAMAZ YALAKA OLDUÜUNU AÇIKLA BEN BÖYLE PARA KAZANDIM DE AYIP DEĞİL YA TÜRK MİLLETİ HER ŞEY GÖRÜYOR HESAP ZAMANI GELDİ MI KAÇACAK DELİK ARARSINIZ.

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 09 Haziran 11:42