MEB eliyle Hıristiyanlık propagandası

MEB tarafından öğretmenlere tavsiyeyle birlikte hediye edilen  ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un önsüz yazdığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde”  kitabında misyonerlik yapılıyor

Onur Şehmus Şahin
Onur Şehmus Şahin Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere dağıtılan ve önsözünü Bakan Selçuk’un yazdığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” adlı kitapta baştan sona Hıristiyanlık propagandası yapılıyor. Papaz Grigori S.Petrov’un İncil’den yola çıkarak yazdığı kitabın özel baskısındaki  önsözü kaleme alan Bakan Selçuk’un, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ülkemizin geleceğini şekillendiren ve eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimize bu eşsiz eseri hediye etmek istedik” ifadeleriyle öğretmenlere papazı rehber göstermesi ise eğitim camiasından tepki aldı.

HAYATIN TEMELİ OLARAK İNCİL GÖSTERİLİYOR!

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, tahrif edilmiş İncil’i temel alan Petrov’un daha önce de kaleme aldığı “Hayatın Temeli Olarak İncil” kitabının sunuş yazısında, “Yazarın bütün içtenliğiyle savunduğu eserin ana fikri, gerçek hayattaki ideallerle rehberlik eden İncil’e yeniden dönülmesi ihtiyacıdır” sözleri yer alıyor. Petrov’u (kitabın yazarı) anlatan biyografilerin birinde ise, “Matta İncili öğretilerinin günlük hayatta uygulanabileceğine, herkesin acıyla sınanarak hayatı yeniden şekillendirmesi gerektiğine inanıyordu” ifadeleri yer alıyor.

KİTABIN YAZARI: PAPAZ VE VAİZ YAZAR GRIGORI S.PETROV

Milli Eğitim Bakanı’nın öğretmenlere rehber olarak sunduğu kitabın yazarı, ruhban okulunun ardından akademiyi bitirerek papaz olan Grigori S.Petrov. Petrov, daha sonra da Rusya’nın o dönemki başkentinin (Petersburg) vaizliğine getirildi.

EVANJELİKALİZM DÜŞÜNCESİ DE EMPOZE EDİLİYOR

“Evanjelikalizm” düşüncelerinin de empoze edildiği Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabının birinci bölümüne adını veren “Mene, Tekel, Peres” ise tahrif edilmiş Tevrat’tan referansla yazıldı. Kitapta ayrıca Yahudi ve masonların eleştirilmesinin doğru olmadığı dile getiriliyor.

ÇOCUKLARA TAHRİF EDİLMİŞ İNCİL’DEN REFERANS

* Kitabın onuncu bölümünde çocuk eğitimi ile ilgili bilgi verilirken referans olarak yine tahrif edilmiş İncil kullanılıyor: “İncil’deki bu hikâyenin, büyük işler yapmak isteyen insanlar ve halklar için her dönemde geçerli olan derin bir anlamı vardır.” (s. 123)

Bir Papaz ve Hıristiyan yazar olan Grigori S. Petrov’un İncil’den yola çıkarak yazdığı “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabının özel baskısındaki önsözü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yazdı. Bakan Selçuk “Beyaz Zambaklar Ülkesinde” kitabına yazdığı önsözde, “Ruhen ve sağlıklı bireylerin yetişmesinde en önemli unsurun eğitim olduğunu, bu kitabın yapılabileceklere ilham olacağını ve öğretmenlere rehberlik yapacağını” ifade ederek öğretmenlere Papaz ve Vaiz Grigori S. Petrov’un İncil’den yola çıkarak yazdıklarını örnek gösterdi. Milli Eğitim Bakanı’nın öğretmenlere rehber olarak sunduğu kitabın yazarı, ruhban okulunun ardından akademiyi bitirerek papaz olan Grigori S. Petrov. Petrov daha sonra da Rusya’nın o dönem ki başkentinin (Petersburg) vaizliğine getirildi. Hıristiyan yazar aynı zamanda rol model olarak kendini takdim ettiği kitapta şu ifadelere yer verir: “Bu vaize hayranlık o derecededir ki herkes onun derslerine katılmak ve çocuklarına özel dersler aldırmak ister. Rus Çarı II Nikolay’dan tutun da Maliye Bakanı Kont S. V. Vitte’ye kadar ve taşralı kimselere bile koli koli kitaplarını almaktan ve taleplerde yetişememektedirler.”  Beyaz Zambaklar Ülkesinde tahrif edilmiş İncil’i temel alan Petrov’un daha önce de kaleme aldığı “Hayatın Temeli Olarak İncil” kitabının sunuş yazısında, “Yazarın bütün içtenliğiyle savunduğu eserin ana fikri, gerçek hayattaki ideallerle rehberlik eden İncil’e yeniden dönülmesi ihtiyacıdır” sözleri yer alıyor. Petrov’u (kitabın yazarı) anlatan biyografilerin birinde ise, “Matta İncili öğretilerinin günlük hayatta uygulanabileceğine, herkesin acıyla sınanarak hayatı yeniden şekillendirmesi gerektiğine inanıyordu” ifadeleri yer alıyor.

HRİSTİYAN DEĞERLERİNE GÖRE YAZILAN ESER EŞSİZ BİR KİTAPMIŞ!

Öğretmenler için hediye kitaplara önsöz kaleme alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; Papaz ve Vaiz Grigori S. Petrov’un İncil’den yola çıkarak yazdığı kitabı överek kitabı öğretmenlere rehber olarak tavsiye ediyor. Ziya Selçuk, kitap için yazdığı ön sözde, “Bir ülkenin her alanda iyileşme sağlamak için önce eğitim sisteminden başlayarak nasıl bir gelişme ve ilerleme gösterdiğinin güzel bir örneğini sunuyor” ifadelerine yer verdi. Öte yandan öğretmenlerin Hristiyan değerleri üzerine yazılan kitabı ilham verici olarak değerlendiren Ziya Selçuk, “Bu eser, bir ülkenin aynı amaç etrafında seferber olmasıyla yapabileceklerimize dair ilham kaynağı olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARA TAHRİF EDİLMİŞ İNCİL’DEN REFERANS

Kitabın onuncu bölümünde çocuk eğitimi ile ilgili bilgi verilirken referans olarak yine tahrif edilmiş İncil kullanılıyor: “İncil’deki bu hikâyenin, büyük işler yapmak isteyen insanlar ve halklar için her dönemde geçerli olan derin bir anlamı vardır.” (s. 123)

PAPAZ MCDONALD DA ÖRNEK GÖSTERİLİYOR

Kitabın son bölümü idealize edilmiş Hıristiyan McDonald ailesinin ileri gelenlerinden Papaz McDonald’a ayrıldı. Papaz McDonald, “Dük soyuna mensup McDonald ailesi, İskoçya’da aşırı dindar ve dinî değerlere son derece önem veren bir aile olarak tanınırdı. Ailede erkek çocuklardan birinin papaz olması gibi bir kural vardı.” (s. 185) ifadeleriyle örnek gösteriliyor.

EVANJELİKALİZM DÜŞÜNCESİ DE EMPOZE EDiLiYOR

“Evanjelikalizm” düşüncelerinin de empoze edildiği Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabının birinci bölümüne adını veren “Mene, Tekel, Peres” ise tahrip edilmiş Tevrat’tan referansla yazıldı. Kitapta ayrıca Yahudi ve Masonların eleştirilmesinin doğru olmadığı dile getiriliyor.  Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabında Hıristiyan papaz ve vaiz o kadar iyi bir şekilde sunulmuş ki Müslüman kadınlara, “Kadının Dünyadaki ve Toplumdaki Rolü” konulu bir konferans verdiği de yerini alıyor.

KİLİSE PROPAGANDASI

Kitabın altıncı bölümünde ise Kilise konusu işlenirken okuyucuya bir misyoner gibi Hıristiyanlığın, tahrif edilmiş İncil’in ve “Mesih”in mesajları aktarılıyor. İşte kitapta kilise konusunda aktarılan bazı bölümler:  “… İsa Mesih, insanlara öncelikle temiz, iyi ve doğru yaşamayı öğretmiştir…”(s. 86) “Mesih’in yeryüzündeki temsilcileri! Sizlere iki milyonluk Fin halkı adına gözyaşlarıyla sesleniyorum. … İnsanlara Mesih’in gerçeklerini öğretin! Yaşlı-çocuk, genç-yetişkin demeden herkesin İncil’e uygun yaşamasını sağlayın…”(s. 87) “… Ben papazları değil, kendimi, toplumu ve bütün insanlığı suçluyorum. Papazlar gökten düşmüyor ya da rüzgârla bataklıktan getirilmiyorlar. Ülkemizin ruhban sınıfı kanımızdan, canımızdan insanlardan oluşuyor…”(s. 87)

SAYFALAR DOLUSU İNCİL’DEN ALINTILAR VE HIRİSTİYANLIK PROPAGANDASI

Kitapta tahrif edilmiş İncil’den birçok pasaj bulunuyor. İşte bu pasajlardan bazıları: “Binlerce Kişi Mesih’i takip etti, çölde Yahya Peygamber’in peşinden gitti...” (s. 87) “Kilise Papazları! Sizin meslekten olmayan biri olarak şunu söylemek istiyorum. Tanrı, halkın ruhunda ölüdür…”(s. 88) “Beyler, İncil’in ilk sayfalarındaki hikâyeyi hatırlıyor musunuz? Kabil, kardeşi Habil’i öldürmüştü. Tanrı, Kabil’in vicdanına seslenip ‘Kardeşin Habil nerede? diye sorduğunda Kabil, ‘Habil’den bana ne? Ben, onun bekçisi miyim? demişti. İncil’deki bu satırlar, bütün halkların hayatında binlerce kez tekrarlanmıştır.” (s. 146)

NEDEN BU KİTAP?

Milli Gazete’ye Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabıyla ilgili eğitim camiasından çok sayıda tepki geldi. Eğitimciler Bakan Selçuk’a soruyor: “ Tarihi değerlerimiz arasında dünyaca ünlü eğitimciler dururken Bakan Ziya Selçuk’un bu kitabı dağıtmadaki amacı neydi? Haçlı zihniyetinin bizi Akdeniz’de köşeye sıkıştırmaya çalıştığı bu günlerde Bakan Ziya Selçuk mesela Akdeniz Fatihi “Barbaros Hayrettin Paşa’nın anılarını ihtiva eden “Gazavat-ı Hayrettin”i öğretmenlere dağıtamaz mıydı?”

18 Ara 2020 - 04:30 - Eğitim

Muhabir Onur Şehmus Şahin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

12

Göktürk - bir gün bunların çoğunun hristiyan ve yahudi olduğunu öğrenirseniz şaşırmayın.

"aaa o da mı ama adı ahmet mehmetti ama karısının başı kapalıydı?" diye çok söyleneceksiniz.

ama bizi, Rasulullah (S.A.V) uyarmıştı: "bir kişinin namazı, Kur'an okuması sizi aldatmasın, onun dünyayla olan ilişkisine bakın" diye.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 19 Aralık 04:44
10

Bekir Yarar - Amacı ne olursa olsun. Tavsiye edilen bir eser herşey den önce bizim milli kültürümüze uygun olmalıdır. Türk ve İslam Tarihinde, örnek alınıp, tavsiye edilecek o kadar çok mümtaz ve mübarek şahsiyetler, var ki; bütün batı dünyası bir araya gelse ellerine su dökemez. Ilmi, irfanı,bilgisi, asaleti, adaleti ve bütün ulvi kavramları uhdesine bulunduran şahsiyetler biz de dururken: Gidipte batının kokuşmuş ve tahrif edilmiş dini ve kültüründen örnekler aramak ve methiyeler düzmek tarihi değerlerimize karşı en hafif ifade ile vefasızlık ve saygısızlık olur.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 14:34
09

Harun - BOP başkanı, yanında hristiyan din adamlarıyla birlikte, besmele söyleyerek kilise temeli attı...

Küfür mabedine besmele çekmek imana ne yapar bir araştırın bence!

A Ka Pe’nin bir siyonizm projesi olduğunu hala anlamadınız mı?!

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 18 Aralık 13:37
07

MUSTAFA KIZAN - MEP DAHİL :

TRT BELGESEL TRT SELCUKLU DİZİ VE BELGESELLERİN DE KİLİSEYLE ALAKALI GÖRÜNTÜ OLUNCA DİKKATLERİ CELP EDECEK DERCEDE !!! KİLİSE MÜZİKLERİ " VERİLMEKTE ..

(( "AMA BİLİNÇ ALTIMIZA ÖYLE YERLEŞTİRİLMİŞ Kİ !! "KİLİSE MÜZİKLERİ " ))

ÇOK CANLI Bİ ŞEKİLDE ZERK EDİLMEKTE !!!

VE TRT BELGESELDE HABERLERİMİZE ÖNEMLE DUYURMALTA YARAR VAR HAYVANLAR LA ALAKLI BELGESELLER DE "ÖZENLE CİNSELLİK ZERK EDİKMEKTE" ...

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 18 Aralık 10:59
04

Asyalıgezgin - fetonun amacı islamı tahrif ederek Müslümanları kafirleştirmekti. Dünya lideri bop eşbaşkanı fetonun hiçbir fikrine karşı değildi, her ikisininde amaçları aynıydı. Ne dinler arası diyaloglara ne müslüman kadının kafirle evlenmesine ne Türkçe olimpiyatlarına, vs. Sadece feto yanılıpta yolsuzlukları ifşaa edince araları açıldı. Medeniyetler ittifakçısı akp döneminde Müslümanlar sadece başörtü serbestliği kazandı, fakat çok şey kaybettiler. yaaAllah bismillah diyerek diyerek gafil Müslümanları çaktırmadan kafirleştirmeye devam...

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 18 Aralık 09:43
11

göktürk - @Asyalıgezgin 04 nolu yoruma cevabı: sırf kamuda başörtüsünü serbest edecek veya etti diye kimseye ülke teslim edilmemeliydi.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Aralık 04:37
03

Hilmi Karadoğan - Yazıklar olsun Sayın Selçuk’un amacı kiliseyse gitsin kiliseye ama bizim neslimizle oynamasın

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 18 Aralık 08:59
02

Erdem - beyaz zambaklar ülkesinde kitabı ifade ettiğiniz hassasiyetler dışında düşünüldüğünde eğitimcilere ve idarecilere idealist olunduğu, cesur ve ahlaklı olunduğu takdirde ülkelerin ve insanların ne denli köklü etkilenip değişebileceğini anlatmaktadır.

Yanıtla . 6Beğen . 9Beğenme 18 Aralık 08:53
13

ADALET İSTERİZ - @Erdem 02 nolu yoruma cevabı: Kardeş bunların derdi İSLAM,ı bozmak . Yoksa ALLAH CC ALLAH İNDİNDE TEK DİN İSLAM,DIR Buyuruyor. Diş güçler içerdeki işbirlikçileri vasıtasıyla Dinimiz İSLAM, ı bozmaya çalışıyor. Müslümanlar bir ve beraber olurlarsa muvaffak olamayacaklar İNŞALLAH CC .

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 19 Aralık 23:01
06

mustafa - @Erdem 02 nolu yoruma cevabı: islam alimleri arasında onca numune şahsiyet varken dünyayı zulme boğan hıristiyan idoller mi örnek şahsiyet gösterilmeliydi bunlar Allah cc nın gazabettiği kimselerdir seviyorlar ki örnek gösteriyorlar ahirette de bumlar la birlikte olmak isterler mi acaba ?

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 18 Aralık 10:23
05

ahmet duman - @Erdem 02 nolu yoruma cevabı: erdem, senin yaptığın değil erdem. bak yazı barbaros'tan bahsediyor ve olamaz mıydı deniyor. hakikatten de olamaz mıydı sence? bu devleti kuran irade başından beri islam düşmanlarını meth ediyor, kompleks oluşturmak için. bizim jenerasyon(60 yaş üstü) içinde müslümanlar gerici, ahlaksız, bilim düşmanı...ama ötekiler...diye düşünen o kadar çok ki.

özgüveni kazandığımız bu dönemde aynı operasyonun hem de milli eğitim ile önceki dönemlerde yapılanlar gibi yapılması ancak İHANET olabilir.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 18 Aralık 09:56
01

Milli Görüş Gençliği - Devletmizin durumu cok vahim .Neredeyse her tarafta savaş veriyoruz.Allah yardımcımız olsun (Amin)

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 18 Aralık 06:21
08

Birol Öztürk - @Milli Görüş Gençliği 01 nolu yoruma cevabı: Nesie sahip çıkmak ilk önceligimiz nesil kaybolursa verdiğimiz savaşlarında bir anlamı kalmaz hele hele zaten hızla yayılmış toplumda ateizm deizm

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 18 Aralık 12:30


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?