Reklamı Kapat

Dikkat çeken yazı: Erdoğan Milli Görüş gömleğini çıkararak yola çıktı!

AKP'nin bölünmesine dair tartışmalar gündemdeki yerini korurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın partisini bölerek AKP'yi kurması medyanın ana gündem maddesi oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP'nin bölünmesini 'ümmeti parçalamaktır' şeklindeki değerlendirmesine dair medya gündeminde yoğun tartışmalar yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'nin bölünmesini 'ümmeti parçalanmaktır' şeklindeki değerlendirmesine karşı Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın partisinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bölünerek AKP'nin kurulma süreci ise medyanın önemli gündemi haline geldi.

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'nin bölünmesini ümmetin parçalanması olarak gördüğü şeklindeki açıklamasına ilişkin önemli bir yazı kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hoca'nın partisini bölerek AKP'yi kurduğunu ifade eden Taşgetiren, "Ak Parti, merhum Erbakan Hoca’nın partisi içinde doğdu. “Yenilikçi” diye nitelenen hareket, Hoca’nın bütün çabasına rağmen bünyede kalmadı ve ayrı bir parti hüviyetine büründü" dedi.

Yazısında AKP'li yöneticilerin Milli Görüş gömleğini çıkardıklarını belirterek AKP'yi kurduğunu ifade eden Taşgetiren, "O dönem Erbakan Hoca’nın tepkisini tahmin edebiliriz. 'Milli Görüş misyonu' herhalde o gün 'Dava'nın kendisi idi. Yenilikçi hareket 'Milli Görüş gömleğini çıkararak' yola koyulmuştu. Ak Parti’nin kurucu kadrosu hepsi de 'Dava eksenli' olacak tepkileri göze alarak yeni bir siyaset üretmeye karar vermişlerdi" şeklindeki ifadeleri kullandı.

"AKP'DE BÖLÜNME HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI"

AKP'nin Milli Görüşü böldüğü gibi kendisinin de bölüneceğine dair değerlendirmeler kamuoyu gündemini meşgul etmeye başladı.

AKP içerisinde siyaset yapmış bazı isimlerin yeni parti kurma hareketliliğinde olduklarını dile getiren Taşgetiren, "Bir süredir Ak Parti içinde bir hareketlenme var. Olan bitene itiraz ediliyor. 'Biz yola böyle çıkmamıştık' deniliyor. Toplumla ilişkide sarsıntı söz konusu" şeklindeki ifadelere yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ali Babacan'a “Ümmeti bölmeye hakkınız yok” şeklindeki sitemini değerlendiren Taşgetiren, "Kendi misyonu, liderliğindeki Ak Parti misyonu, Cumhurbaşkanlığını deruhte ettiği Türkiye misyonunun Erdoğan’ı böyle bir hisse yöneltmesi gayet tabii. Bunu paylaşan hem Türkiye’de hem İslam dünyasında halk kitleleri olduğunu da bilmek lazım" dedi.

AKP'nin kurulmadan önceki evrede de Erbakan Hoca'nın Erdoğan'a benzer bir sitemde bulunduğunu ifade eden Taşgetiren, "Benzeri bir durum, enimim merhum Erbakan Hoca için de söz konusu idi. Merhum Hoca’nın Tayyip Bey’e, Abdullah Bey’e, Bülent Bey’e ne söylediğini bilmiyorum, benzer şeyler olduğunda şüphem yok. Erbakan Hoca’yı Türkiye’de ve İslam dünyasında 'Ümit' olarak gören halk kitlelerinin azımsanmayacak boyutta olduğunu da biliyoruz. Ama olan oldu" şeklinde ifade etti.

Ayrıca yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP'yi kurarken Erbakan Hoca'dan neden ayrıldığına dair dikkat çekici sorgulamalar yapan Taşgetiren, şu ifadeleri kullandı:

"Hoca’nın yanında neden kalınmadı, bu bir misyon kopuşu mu idi, bugün neden Erdoğan’dan ayrı bir yola giriliyor, bu bir misyon kopuşu mudur… Bunları konuşacağız.
Bence ilişkileri “Davaya ihanet” gibi ağır suçlamalara yönelmeden yürütmek gerekiyor. İktidara yakın medya dilinin de yaraları derinleştirmede önemli rol oynadığını unutmadan…"

11 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

69Bayburt - Büyük şeytan ABD yle Afganistan,Irak,Suriyr Libya ya saldırdıkmı BOP projesine desdek verdikmi? Bence ümmetten kimse bahsetmesin....işin içinden çıkamayız.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 11:36
05

Muzaffer - Akp iktidar için gömlek çıkardı, sonuç ortada. Ali katilcan ne çıkaracak acaba!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 10:57
04

Adem Evliya - Taşgetiren peki "o zaman" neler söylüyordun. Bunları yazmak için yirmi yıl mı geçmesi gerekiyordu.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 10:04
03

Kalbikirık - Sen elli yıllık milli görüş davasına, seni rüyanda görmeyeceğin makamlara getiren o camiaya ihanet ettiğinde ümmet dağılmıyordu da sap dönüp keser dönüp iş sana dönünce mi ümmet dağılıyor bire efendi...

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 07:56
02

Abdi - Tayyibi 'ümmeti parçaladiği' için desteklemiyoruz. Dünya lideri erbakan evinde oturdu, hiçbirşeyden anlamayan tayyip devlet yönetiyordu!!!

Hoca yönetimde olsa idi:

Arabalarin ve Motorlarin her çeşidi imal ediliyor olacakti, tank dahil...

Uçak fabrikalari....

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 07:55
01

Hadra - Güzel de Sn Taşgetiren Beyefendi o günler de unumasın ki gerek Kamalak Gerek se recai beyler için beyaz saçlara yakışmıyor diye ifade kullandığını unutmasın tarih unutmaz . Taşgetirene teklifim Milletin arasına girsin ve dinlesin şu Mümin insanları AKP nin miadını doldurduğunu Sonlanmaz, Sönmez, Tükenmez , Persümez, Eskimez, Miadı Dolmaz bir kutsal dava vardır oda İlai Kelimetüllah olan kutsal dava ki İslam Birliğidir, Milli Görüştür, Sn Taşgetiren Yazılarınızı yazın ve Yazmaya devam edin lakin şunu asla unutmayın ki Sizce Milli Görüş Gömleği nedir? Bakın bence öyle okudum,öyle öğrendim, öylece de biliyorum. Bu Milli Görüş Göleği ki : Hz Adem (AS) mın tekrar affına vesile olan tevbe gömleğidir.,Hz Musa(AS) ın Firavunun sarayında Ateş korunu diline götürdüğünde yakmayan gömlektir., Hz Yusuf (AS) kuyuya atılınca Taşların onu incitmesmesi için koruyan gömlektir. Hz İbrahim (AS) mı Mancınıktan atılırken giydirilen ve de Ateşe ''Soğuk ol İbrahimi ,halilimi yakma Yakıcı olma ey ateş!'' için giydirilen gömlektir. Ve De Hz Muhammed (SAV) Efendimizin Uhud harbinde mübarek dişleri şehid edilirken kan yere düşmesin ,yere düşürmeyen Hz Cebrail (AS) tarafından giydirilen ve Koryan Gömlek sn Taşgetiren Unutmayalım bu öyle sıradan bir siyaset gömleği filan değildir. ve böyle biline vesselam.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 11 Temmuz 06:35

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?