Gizle

Temel Karamollaoğlu yüzde 10'u geçti

Saadet Partisi yetkilileri kamuoyu araştırma şirketlerinden gelen sonuçları açıkladı. Parti yetkilileri Saadet Partisi'nin oy oranının yüzde 5'e ulaştığını, partinin genel başkanı Temel Karamollaoğlu'na ilginin ise yüzde 10'u geçtiğini ifade ettiler. Ayrıca yetkililerin açıklamalarına göre, partinin üye sayısı son 2 ayda 20,000 bin kişi arttı.

Büyütmek için resme tıklayın

2019 seçimlerine çok uzun zaman olmasına rağmen, seçimler ve ittifak konusu kamuoyunun gündemine erkenden girdi. Özellikle AKP-MHP arasında kurulan "cumhur ittifakı" ile alevlenen gündem, diğer partilerin de ittifak arayışıyla sıcaklığını koruyor.

2019 seçimleri için anahtar parti konumunda olan Saadet Partisi ise "cumhur ittifakı"ndan gelen davete ortaya koyduğu ilkeler benimsenmediği için olumsuz cevap vermiişti. CHP ve İYİ Parti kanadından da ilkeler siyaseti ile ilgili bazı açıklamalar gelmeye başladı. Ancak henüz bir ittifak sözkonusu değil. 

Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son açıklamasında "milletle ittifak yapacağız" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

PARTİYE ÜYE SAYISINDA 20,000'LİK ARTIŞ

2019 seçimleri için Saadet Partisi'nin anahtar konumunda olması ve Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun ötekileştirmeyen ve kucaklayıcı üslubu ve yaklaşımı hem partiye hem de Karamollaoğlu'na olan teveccühü arttırdı. Toplumun sorunlarını dile getiren ve hükümeti bu konularda eleştiren Karamollaoğlu, ortaya koyduğu çözüm önerileri ile de dikkat çekiyor.

Saadet Partisi yetkilileri partinin oy oranının yüzde 5'e ulaştığını, partinin genel başkanı Temel Karamollaoğlu'na olan ilginin ise yüzde 10'u geçtiğini ifade ettiler.

Saadet Partisi'nin oy oranının yüzde 5'e ulaşması ve Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'na gösterilen ilginin yüzde 10'u geçmesinin sebebi olarak adalet ve hakkaniyet söyleminin sürdürülmesine bağlı olduğuna dikkat çekiliyor. Saadet Partisi yetkilileri, partinin üye sayısının ise son 2 ayda 20,000 bin kişi arttığını söylediler.

KARAMOLLAOĞLU: GELİŞMELER BİZİ ÜMİTLENDİRİYOR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında Saadet Partisi'nin anket yaptırıp yaptırmadığına ilişkin soruya "Anketler yapmaya yeni başlıyoruz. Anket firmaları ile irtibatımız var. Bize raporlar geliyor, gelişmeleri görüyoruz. Bu bizi ümitlendiriyor." cevabını vermişti.

16 Nisan 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

13

Behzat Yolcu - Müslümandır, fakir fukarayı düşünür diyerek bir karşılık beklemeden 16 yıl boyunca her seçimde kapı kapı dolaşarak AK Partiye çalıştım. Ama neticede maalesef AK Parti zenginleri daha zengin ederken biz emeklileri de açlığa sefalete mahkum etti. Bugün hastaneye gittim. Doktor 4 tane ilaç yazdı. Eczaneye gittiğimde 4 ilaca 49 Lira ödedim. Cebimde ise 50 Lira vardı. Eve gitmek için dolmuşa binemedim. Çünkü dolmuş 2 Liraydı. 60 yaşında 5 km.lik yolu yürüyerek gittim. T.V. lerden tüm konuşmalarını takip ettiğim Bilge Lider Temel Karamollaoğlu Hocamızı, aynen Erbakan Hocamıza benzetiyorum. Cenab-ı Allah (C.C) Temel Karamollaoğlu Hocamızı daim muvaffak ve muzaffer eylesin.

Yanıtla . 0Beğen 20 Nisan 00:42
12

Yılmaz - Sadece bir hafta çalışanı taşeron kadroya alan ve 49 yaşında bizleri emekli ettirip 1100 TL emekli maaşına talim ettirenler.... Sizi önce Allaha sonra Saadete şikayet ediyoruz.

Yanıtla . 3Beğen 19 Nisan 18:48
11

Erdem - Temel Başkan maşAllah oyum sana yolun açık olsun. Milli görüşe hasret oldu bu ülke

Yanıtla . 3Beğen 19 Nisan 16:40
10

Cemal - Abdüllatif Şener, Milli Görüş'ün partisi Saadet Partisi'ne davet edilmelidir.

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 19:44
09

Uğur - OYUM GERÇEK MİLLİ GÖRÜŞE! ÖNCE AHLAK MANEVİYAT VE ÜRETİME!

Yanıtla . 17Beğen 18 Nisan 11:03
08

Lale Küçük - Bu akıl yolsulları her seçimde olduğu gibi oylarımız şu, şöyle olacak diye ötüyorlar! Kılıçdaroğlu ve CHP’liler yüzde 60 İPçiler (İyi Parti) yüzde 40! Çok komiksiniz! Tahminlere en yakını Cumhur ittifakı yüzde 60!

Yanıtla . 0Beğen 18 Nisan 05:34
07

Fatih Doğu - Yetmez daha çok çalışmak zorunda sayın Karamollaoglu ve Saadet partisi. Bu ülkenin bunlardan kurtulması için gerekirse onlar gibi ittifaka girmesi gerek yoksa ülkemiz diye bir yer olmayacak

Yanıtla . 18Beğen 17 Nisan 06:31
06

Engelli emekli - Kurumlarda çalışan 1000 tl maaşı olmayan engelli çalışanları bile işten çıkardılar teseron yasasıyla binlerce emekliyi ekmegimden ettiler bunu neden yazmiyonuz

Yanıtla . 9Beğen 16 Nisan 20:43
05

Murat Murat - Medya gücünün yetersizliğinden yeteri kadar insana ulaşılamıyor sosyal medya kullanan arkadaşlar böyle güzel haberleri paylaşın paylaşın da az da olsa desteğimiz olsun..

Yanıtla . 17Beğen 16 Nisan 20:39
04

Ali Kır - saadet gelecek dertler bitecek..gerçek milli görüşün ayak seseleri...

Yanıtla . 58Beğen 16 Nisan 12:37
03

Erdinç - saadet partisine oy vermedim. Ancak temel bey çok güven veriyor ve milli duruşu var.

Bu sefer oyum Temel beye......

Yanıtla . 73Beğen 16 Nisan 11:54
02

Oğuz Kabak - ŞÜKÜRLER OLSUN HAK NİZAM GELİYOR SAADET GELİYOR

Yanıtla . 40Beğen 16 Nisan 11:13
01

Zeki Bir - meydan milli görüşe kaldı zaten olacağı bu idi. geç kaldık bile

Yanıtla . 38Beğen 16 Nisan 10:51

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?