Spor Toto, İmam Hatip Okulu yaptırıyor

Çorum’da yeni bir imam hatip okulu inşaatı başladı. Ancak yapılacak olan İmam Hatip Ortaokulu’na Spor Toto sponsor oldu. Devlet eliyle kumar oynatan Spor Toto’nun, içinde Kur’an-ı Kerim, Hadis, Siyer gibi derslerin okutulacağı okula maddi destek verecek olması halk arasında tepkiyle karşılandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Bugüne kadar hep milletin kendi imkânlarıyla, kazandığı helal kazançlarıyla yaptırdığı İmam Hatip okulları, devletine ve milletine faydalı işler için çalışan bir nesil yetiştirdi. Temelinden çatısına kadar helal kazançlarla yapılan bu okullarda okuyan çocuklar, aldıkları manevi eğitimin büyük etkisiyle vatansever birer yetişkin oldular. Bugün devletin ve yerel yönetimlerin maddi destekler sunduğu okullarda eski havanın olmadığı kamuoyu tarafından dile getiriliyor.

HARAM PARAYLA HELAL NASIL ANLATILACAK?

Gelirleri kumara dayalı Spor Toto’nun manevi eğitimler verecek bir eğitim kurumuna yapacağı destek, kamuoyunda büyük tepki çekiyor. “Haram kazançla sağlanan gelirle yapılan okulda, öğrencilere nasıl helal kazanç anlatılacak?” sorusu cevabını arıyor!

16 DERSLİKLİ İMAM HATİP ORTAOKULU

12.06.2017 tarihinde yapımına başlanan okulun, 16 derslikli olacağı belirtildi. inşaatın bitiş tarihi ise 06.08.2018 olarak ifade ediliyor. inşaatın 11.172.643 TL sözleşme bedeli bulunuyor.

13 Eylül 2017 Çorum- Eğitim

Muhabir İnternet Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Garip - AKP hükümetinde bundan daha doğal ne olabilir ki?

Yıllarca kürsülerde cemaatleri coşturan, ateşli vaazlarıyla tanıdığımız merhum Timurtaş UÇAR hoca efendinin oğlunu istihdam edecek yer bılamayıp bahse konu Spor Toto genel müdürü yapmadılar mı?

Hoca efendinin oğlu kumarbaz bile olsa babasının adına hürmeten başka bir yerde istihdam etmeleri daha uygun değilmiydi?

Yanıtla . 2Beğen 13 Eylül 21:42
03

Ugur - Galiba bu sekil harami helale cevirdiklerini saniyorlar orda okuyacak ogrenciler bu haram yapiyla ne kadar fayda verecek acaba

Yanıtla . 0Beğen 13 Eylül 19:50
02

Sinan - AKP müslümanlığı böyle işte, haram helal çizgisi yok.

Yanıtla . 5Beğen 13 Eylül 15:47
01

Yusuf Ziya - Buyrun burdan yiyin. Nasılsa mide yok ya.

Yanıtla . 7Beğen 13 Eylül 14:59

Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?