Kuruluş Hakkında

Millî Gazete, 12 Ocak 1973 yılında İstanbul Cağaloğlu’nda kiralık bir binada yayın hayatına başladı. Kendi matbaası olmadığı için baskısını bir süre diğer gazetelerin tesislerinde sürdürdü.

1978 yılında Topkapı’da kendi tesislerini kurarak yayınına buradan devam etti. 1999 yılında ise Sefaköy’deki tesislerine taşınan gazete, yayınını halen 40.000 metrekarelik arazi üzerine kurulmuş olan bu tesislerden sürdürmektedir. Günlük 20 sayfa olarak çıkanMilli Gazete’nin yayın ilkeleri;

"Önce Ahlâk ve Maneviyat”sloganıyla özetlenmektedir.

“Hak Geldi, Batıl Zail Oldu”ayetinin çıktığı günden itibaren logosunun üzerine yerleştiren Millî Gazete, Hakk’ı üstün tutan ecdadımızın görüşünü temsil eder. Bu görüş kısacaMilli Görüşdiye adlandırılmaktadır. Milli Gazete, iki sayfasınıekonomiye, iki sayfasınıdış haberlere, iki sayfasınıspora beş sayfasını dagüncel haberlere ayırmıştır. Bir sayfasını bölge haberlerine ayıran gazete, ülkemizin çeşitli bölgelerine ait sıcak haberleri bu sayfasında toplamaktadır.

Millî Gazete toplumu ilgilendiren çeşitli konularda hazırladığı dosyalar için müstakil bir sayfa ayırmaktadır.Düşüncevekültür sanatdünyamıza birer sayfa ayıran Milli Gazete, bu alanda önemli hizmetler yapmakta ve düşünce hayatımıza büyük katkılar sağlamaktadır. Bir sayfasını aile ve hayat konularına ayıran Millî Gazete, bu alanda hiçbir gazetenin yarışamayacağı bir içerikle milletimizin öz benliğinden kopmaması için çok büyük bir gayret göstermektedir.

YÜKLENİYOR