Reklamı Kapat

Konkordato ilan eden market zincirinin banka hesaplarına bloke

Turizm, inşaat, sağlık, giyim ve otomotiv derken kriz neredeyse tüm sektörleri sararken konkordato furyası sürüyor. Konkordato ilan eden market zincirinin banka hesaplarına bloke konuldu.

Turizm, inşaat, sağlık, giyim ve otomotiv derken kriz neredeyse tüm sektörleri sardı. Konkordato ve iflas dalgası hız kesmeden devam ediyor.

Girdiği ekonomik darboğazdan çıkmayan Kocaeli’nin büyük market zincirlerinde olan Kesmar Market ile ilgili görülen davada karar verildi.

Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, konkordato kapsamında davacı hakkındaki kesin mühletin üç ay süre ile uzatılmasına karar verildi.

Mahkeme ayrıca, davacı tarafça verilmiş olan teminat mektuplarının nakde çevrilmemesine, davacı şirketin üçüncü kişiler nezdinde bulunan alacaklarının haciz, muhafaza ve tahsil edilmesinin ve haciz ihbarnamesi gönderilmesinin önlenmesini istedi.

Yerel Kocaelikoz sitesinin haberine göre mahkeme, Kesmar Market ile ilgili banka hesaplarına kesin mühlet içerisinde bloke konulmamasına da karar verdi.

Bununla birlikte, kesin mühlet süresince rehinle temin edilmiş alacaklar nedeniyle rehnin paraya çevrilmesi yoluyla takip başlatılabileceği veya başlamış olan takiplere devam edilebileceğinden takip yapılamaması veya takiplerin durdurulmasına ilişkin tedbirin rehinli alacaklar yönünden uygulanmamasına, ancak rehinli alacaklar nedeniyle rehnin paraya çevrilmesi yoluyla yapılmış veya yapılacak takiplerde muhafaza tedbirleri alınmamasına ve rehinli malın satışına ilişkin işlemlerin yapılmamasına, muhafaza ve satışa ilişkin işlemlerin durdurulmasına karar verildi. Bir sonraki duruşma ise 8 Nisan günü yapılacak.

# EKONOMİK KRİZ İLE İLİŞKİLİ:

13 Ocak 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi


Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?