e-Okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar

Bu Cuma günü 2018 – 2019 eğitim döneminin sonuna gelinirken öğrenciler e-Okul takdir teşekkür hesaplama işlemini araştırıyor. Takdir teşekkür hesaplama işlemi detayları haberimizde...

Haber albümü için resme tıklayın

2018 – 2019 Eğitim - Öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona eriyor. Cuma günü karne alacak öğrenciler karnelerinde yer alan notları merak ediyor. Milyonlarca öğrenci, e-Okul sistemine giriş yaparak karne not bilgilerini kontrol ederek nasıl takdir veya teşekkür belgesi alabileceklerini araştırıyor. Karne heyecanının yaklaşması ile "e-Okul takdir teşekkür hesaplama işlemi" internet üzerinde en çok araştırma yapılan konuları arasına girmesinin ardından bu alanda merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Takdir ve Teşekkür Belgesi Hesaplama

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yer alan hükümlere göre takdirname ve teşekkür belgesi almak isteyen öğrencilerin yerine getirmesi gereken birtakım koşullar bulunuyor. Söz konusu yönetmeliğe göre bir öğrencinin tüm derslerinde başarılı notlar alan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanmaktadır. Ancak bu noktada öğrencilerin davranış puanlarının da 100 puan olması gerekmektedir. Bununla birlikte bu şartları sağlayan öğrenciler, öğrenci ödül ve disiplin kurulu tarafından belge almaya hak kazanırlar.

Teşekkür Belgesi Nasıl Alınır?

Milyonlarca öğrenci 14 Haziran tarihinde karne almanın heyecanını yaşarken, e-Okul üzerinden ders notlarına ulaşan öğrenciler teşekkür belgesi nasıl alınır sorusuyla, karnelerinin yanında teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını şimdiden merak ediyor. Bir öğrencinin teşekkür belgesi almaya hak kazanabilmeleri için, dönem puanlarının ağırlıklı ortalamalarının 70,00 ila 84,99 puan aralığı içinde olması gerekiyor. Bu not ortalamasını sağlayan tüm öğrenciler, doğrudan teşekkür belgesiyle ödüllendirilmektedir.

Takdir Belgesi veya Takdirname Nasıl Alınır?

Cuma günü karne almayı dört gözle bekleyen öğrenciler e-Okul üzerinden karne notlarını öğrenirken bir yandan da eğitim öğretimin gözbebeği olarak değerlendirilen "takdir belgesi veya takdirname nasıl alınır?" sorusu internette en çok araştırılan konulardan birisi. MEB'in açıkladığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde yer alan hükümlere göre öğrencilerin eğitim dönemleri sonunda karneleriyle birlikte takdirname belgesi alabilmeleri için eğitim dönemi sonunda dönem ağırlıklı puan ortalamalarının 85,00 ve üstü bir puan aralığında olmaları durumunda bütün öğrenciler takdir belgesi almaya hak kazanırlar.

Üstün Başarı Belgesi Nasıl Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde takdir ve teşekkür belgelerinin yanı sıra üstün başarı belgesinin de nasıl alınacağına dair birtakım açıklamalar ve hükümler bulunmaktadır. İlgili yönetmelikte yer alan ifadelere göre, ortaöğretim eğitimi süresince en az 3 öğretim yılı dönemleri boyunca takdirname belgesi almaya hak kazanmış olan öğrenciler üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmektedir. Dolayısıyla ortaöğrenim yıllarında her zaman takdir almayı başaran öğrenciler bu ödülü almaya hak kazanmaktadır.

11 Haziran 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?