Reklamı Kapat

İmamoğlu'nun Süleymancıların içinde yetiştiğini iddia etti

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses internet sitesinde yayınlanan yazısında Ekrem İmamoğlu'na dair dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Gazeteci Fehmi Çalmuk 'Projesini Projelendirdiğimin Projesi' başlıklı yazısında CHP-İYİ Parti Millet İttifakı İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun çocukluk yıllarında Süleymancılar olarak bilinen cemaatin içinde yetiştiğini iddia etti.

Esnafhabertv.com’un Genel Yayın Yönetmeni Fehmi Çalmuk, İmamoğlu'na dair iddiasını yazılarını yayınlayan Hürses internet sitesindeki köşesinden açıkladı.

Öte yandan Çalmuk, Ekrem İmamoğlu'nun Süleymancılar içinde olduğunu iddia ettiği döneme ilişkin bir de fotoğraf yayınladı.

17 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

19

Kemal Gür - SÜLEYMANCILIK NASIL BİŞEY İYİ BİŞEYMİ ACABA

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:23
20

Ziya Ilhan - @Kemal Gür 19 nolu yoruma cevabı: Süleymancılık diye bir şey yok, 1940'lı yıllarda Türkiye'de kuran öğretmenin yasak olduğu dönemde Süleyman Hilmi Tunahan K.S. çeşitli yerlerde kömürlüklerde, tren kompartımanlarında insanlara Kur'an öğretmiş ve o nesil çoğalarak zamanla Kur'an Kursları halini almış, bu günkü Süleymancılar denilen grup haline gelmiş, iyisi kötüsü insanlara dinini diyanetini öğreten ahlaklı, dürüst insanlar yetiştiren hem okul hem de din derslerini öğreten emri bil mağruf ve nehyi anil münker (yani iyiliği emredip, kötülüğü yasaklamak) düsturu ile hizmet eden bir cemaat.

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 12:45
16

Hadra - Belli Zaten Mazbatasını Almadan Anıtkabire gitmesinden de net bir süleymancı olarak yetiştirlmiştir.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 19:18
15

Varan2 - Süleyman afendi yurdundunda kaldıysa allahin izniyle zarar gelmez samimi yetinden anladım bir beyfendi ancak burdan çıkar. Allah utandırmasın.

Yanıtla . 35Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 23:52
13

Ahmet Turan - Süleymancılar 2. Fetödür. Erbakan'ıda hiç desteklemedir. Sonradan siyonizmin içine soktuğu kriptolarla Ehli-sünnet dışı pozisyon almıştır. Süleyman Efendi gibi bir mübareğin ismini kullanıyor ve milleti sömürüyorlar.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 18:54
12

Riza - Kim olursa olsun, adalet getirsin. Mahkemeye çıksın ve kaybetsin.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 16:49
11

Tr - RTE okudu annesi ve babası mezar yeri de orda hatta kendine yer ayırt mış süleyman efendi nin yanında

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 16:06
10

Rumeysa Karaca - ınş.. .doğrudur haberiniz iyi yerde yetişmiş birini görürüz hic değilse.. ..cok merak ediyorum bu süleymancılar kura ni kerim öğretmekten başka kime ne zararı olmus....

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 15:44
09

T.c Vatandaşı - İnşallah doğrudur.çünkü bu güne kadar o cemaatten tanıdığım hiç bir şahsın vatana ihanet ettiğine şahit olmadım .ama birileri ile beraber yürüyenler memleketi ne hale koydular şahidiz.İmamoğlu yeteri orda ahlakı terk etmesin .

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 13:44
07

Çaykaralı - Oralarda okumak suçsa, Tayyip Erdoğan-Kasımpaşa, Binali Yıldırım-Beyoğlu-Emincamii, İsmet Yıldırım-Ümraniye, Ahmet Poyraz-Ümraniye, Turhan Kıratlı-EminCamii Beyoğlu ve daha birçokları o kursların ekmeğini yedi. Bu gün ihanetle suçladıkları insanlar gibi, onlarda ekmek yedikleri yerlere ihanet ettiler. Düşmanlıkta yaptılar. Okudukları kursları yıktırdılar. Makina aynı makina, bazen kalitesiniz kumaştan bozuk mal çıkabiliyor. Herkes nasibi kadar alıyor demekki. Ama çıkıp millete ehli sünnet olan bu güzide cemaati kötüleyebiliyor. Kendi tahakkümü altına girip, yanlışlarına biat etmedikleri için. Yazılacak çok şey varda, zamanı değil henüz...

Yanıtla . 24Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 06:51
06

Asuman - süleymancıların da Chp yi neden desteklediği belli oldu yanii

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 00:34
04

Bekir Kasap - Ne var şimdi bunda? Bu Cemaat Devletine ve Bayrağına son derece bağlı bir Teşkilat dir.

Yanıtla . 47Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 09:24
08

Mehmet - @Bekir Kasap 04 nolu yoruma cevabı: O yüzden mi cumayı camide kılmıyorlar

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 10:03
03

Kalbikirık - olabilir .. süleymancılar darbe mi yapmış memleketine ihanet mi etmiş abd uşaklığı mı yapmış.. fetöcülerin bu memlekete yapmadığı yok ihanetin en alası onlarda ve hala millet vekili üst bürokrat hatta erdoğanın çevresindeler kim ne yapıyor sadece olan garibana .. geçin orayı geçinn adamı karalamak için gerçek hatalar ve suçlar bulun uydurma , yalan ve iftiralarla değil...

Yanıtla . 27Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 08:44
02

Garip - Orada zamanında okumuş olabilir.Bu cemaatler küfür ortamında İslam i anlatmak eğitim vermek üzere kurulmuş vede o yolda çalışıyorlar.Hic bir baba çocuğunu ilerde evladımı alında terörist yapın ilerde ailesini perişan edin diye emanet etmez.Ne oluyorsa birtakım münafıkların siyasetteki işbirliği çıkarı kullanma hamleleri dünya hırsları kâfir ülkelerin kafir oyuncuları işin içine karışması ile iyi niyetle evladım dinini diyanetini öğrensin hayırlı bir nesile vesile olalım niyeti ile okumaya verdiği çocuklar perişan ediliyor birileride kahraman...Buradaki hadise emin olun ortaya ergeç çıkarılacak.Sefa surerim işimi bilirim ülkeyi istediğim gibi kullanır medya ile milleti uyutur Ortadoğu'da ülkede bedellere sebep olur her pislige bulaşır kenarada çekilirim diyen her suça bulaşmış pislik içinde yüzen münafık ergeç hesaba çekilecektir.Ahir zamandayiz siyasetten medyadan uzak duran İslami guruplar bu pislikten kendisini koruyabilir aksi halde acı sonuçlar oluşabilir.İslam üzere yönetim olur HAK ile hükmedilir faiz yok edilir haram saltanatı küresel işbirlikçi pislikler milleti müslüman ayağı ile uyutmaz adam gibi mümin siyaset teşekkülü ile idare olunur ise cemaatlere gerek kalmaz...Cemaatler geçmişte gereklilikle bu günlere gelmiştir

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 03:20

İstanbul Markaları

Milli Gazete, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Meclis lokantasında yemek ücretlerinin artırılmasını doğru buluyor musunuz?