- 04 Mart 2019

Adalette çöküş! Türkiye 'Adalet Endeksi'nde sınıfta kaldı

Türkiye, ABD merkezli 'Adalet Projesi' isimli kuruluşun 'Adalet Üstünlüğü Endeksi' araştırmasına göre 126 ülke içinde 109. sırada yer aldı.

mask

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 126 ülke arasından yapılan 'Adalet Üstünlüğü Endeksi' araştırması yayınlandı.

ABD merkezli 'Adalet Projesi' isimli sivil toplum kuruluşu tarafından hazırlanan 'Adalet Üstünlüğü Endeksi' çalışmasına göre Türkiye 126 ülke içinde 109. sırada yer aldı.

ABD'li sivil toplum kuruluşu 'Adalet Projesi' isimli kuruluş tarafından yapılan araştırma Hukukun Üstünlüğü, Hükümetin Gücünün Sınırlandırılması, Yolsuzlukla Mücadele, Şeffaflık, Temel Haklar, Kişilerin Can ve Mal Güvenliği, Hukuki ve İdari Düzenlemelerin Uygulanması ve Vatandaşların Adalete Erişebilirliği gibi sekiz ayrı başlıkta yapıldı.

Yapılan araştırma sonuçlarına göre adalet ve hukuk içerikli önemli başlıklarda Türkiye'nin çok gerilerde olduğu görüldü.

'Adalet Projesi' isimli sivil toplum kuruluşunun 'Adalet Üstünlüğü Endeksi' araştırmasında Türkiye, 'Hükümetin Gücünün Sınırlandırılması' başılığında 123'üncü, 'Yolsuzlukla Mücadele'de 57'nci, 'Hukukun Üstünlüğü'de 109'uncu, 'Temel Haklar'da 122'nci, 'Kişilerin Can ve Mal Güvenliği'de 96'ncı, 'Şeffaflık'ta 94'üncü, 'Hukuki ve İdari Düzenlemelerin Uygulanması'nda 106'ncı, 'Vatandaşların Adalete Erişebilirliği' başılıklı araştırmada ise 96'ncı sırada olduğu kaydedildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Ahmet - AKP neye dönüşüyor anlamıyorum.

Antiadalet ve Kalkınma Partisi mi , Adaletsiz Kalkınma Partisi mi,

bilemedim. Zaten AKP liler kendilerine AKP denilince kızıyorlar. AK Parti deyin diyorlar. Yani parti de, AK olma var, Adalet te neymiş ki zaten...

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Mart 11:55
02

Selim Karaca - Ahhh , benim , şûursuz , yarım dindar , yarım aydın , insani değerler , insan hak ve hürrıyetleri noktasında duyarsız ve kültürel birikimden yoksun , dünya ve ahiret sorumluluğundan , gerçek bir mûmìn duyarlılığından uzak , ülkesine ve toplumsal sorumluluklarına " MIDESİYLE " bağlı, klasik ortadoğu ve asya tipi kişilik mantığından kurtulamayan gariban insanım , bunların farkına bir varsa..... Ozaman bu çirkef durumdan kurtuluruz umarım..... Aslın da insanlık ve moral - manevi medeniyet bizim dahil olduğumuz coğrafyada batı medeniyetinden daha üstün ama.... Mesele haklarımıza ve ülke yönetimine karşı sorumlukuklarımızda....

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 04 Mart 15:13
03

Ahmet - @Selim Karaca 02 nolu yoruma cevabı: FETÖ, dini cemaat görünümünde iken 17/25 Aralıktan sonra kendilerinden ayrılanları "MİDESİYLE" bağlıydılar zaten diye tanımlayan Pensilvanyadaki hainbaşının ağzıyla konuşarak, "Türklerin yüzde 60ı aptaldır. Domuz eti yiyerek zeki olabilirler" diyen sayın Aziz Nesin ile benzer bir üslub ile insanlarımıza hakaret etmen çok üzücü sayın ziyaretçi.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 16 Mart 11:50


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi