Kuruluş Hakkında

Millî Gazete, 12 Ocak 1973 yılında İstanbul Cağaloğlu’nda kiralık bir binada yayın hayatına başladı. Kendi matbaası olmadığı için baskısını bir süre diğer gazetelerin tesislerinde sürdürdü.

1978 yılında Topkapı’da kendi tesislerini kurarak yayınına buradan devam etti. 1999 yılında Sefaköy’deki tesislerine taşınan gazete, yayınını halen 40.000 metrekarelik arazi üzerine kurulmuş olan bu tesislerden sürdürmektedir. Günlük 16 sayfa olarak çıkan Milli Gazete’nin yayın ilkeleri;

"Önce Ahlâk ve Maneviyat” sloganıyla özetlenmektedir.

“Hak Geldi, Batıl Zail Oldu” ayetinin çıktığı günden itibaren logosunun üzerine yerleştiren Millî Gazete, Hakk’ı üstün tutan ecdadımızın görüşünü temsil eder. Bu görüş kısaca Milli Görüş diye adlandırılmaktadır. Milli Gazete, iki sayfasını ekonomiye, iki sayfasını dış haberlere, bir sayfasını spora beş sayfasını da güncel haberlere ayırmıştır. Bir sayfasını bölge haberlerine ayıran gazete, ülkemizin çeşitli bölgelerine ait sıcak haberleri bu sayfasında toplamaktadır.

Millî Gazete toplumu ilgilendiren çeşitli konularda hazırladığı dosyalar için müstakil bir sayfa ayırmaktadır. Düşünce ve kültür sanat dünyamıza birer sayfa ayıran Milli Gazete, bu alanda önemli hizmetler yapmakta ve düşünce hayatımıza büyük katkılar sağlamaktadır. Bir sayfasını aile ve hayat konularına ayıran Millî Gazete, bu alanda hiçbir gazetenin yarışamayacağı bir içerikle milletimizin öz benliğinden kopmaması için çok büyük bir gayret göstermektedir.