Ziraat Bankası taşınıyor: 1200 personel ne yapacağını şaşırdı

Ankara’daki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü İstanbul taşınmaya hazırlanıyor.

Yaz ortasından itibaren genel müdürlüğün Ataşehir’deki Finans Merkezi’ne taşınması planlanıyor.Ziraat Bankası’nın genel müdürlüğünde çalışan sayısı bin 200 ve İstanbul'a gitmeyi reddeden çok sayıda banka personeli var.

İSTANBUL’A GİTMEK İSTEMEYENLER ZORDA

Personelin bir kısmı İstanbul’a gitmeyi reddediyor. Reddeden çalışanların yurdun çeşitli yerlerine dağıtılacağı veya iş akitlerinin feshedileceği iddiası da paniği arttırdı.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü yönetiminin 1200 personelin Ankara'dan İstanbul'a nakledilmesi konusunda baskı uyguladığını belirten çalışanların taşınmak istememelerinin en büyük nedeni ekonomik.

Yeniçağ Gaztesi'nde yer alan iddiaya göre; İstanbul’u kabul etmeyenler, Ankara’da istihdam edilmeyecekler ve Ankara dışı görevlere gönderilecekler.

İstanbul’da görev yapmak istemeyen personel, İstanbul’u çok pahalı buluyor. Ev kiralarını yetişemeyeceklerini düşünen Ziraat Bankası personeli Ankara’dan ayrılmaya zorlandıklarını iddia ediyor. İş akitlerinin feshinin bile söz konusu olacağı ima edilen personel iki yıl sürecek 3 bin liraya kadar destek bekliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9959074/ziraat-bankasi-tasiniyor-1200-personel-ne-yapacagini-sasirdi