Hava durumu: Yaz geliyor! Hava sıcaklığı 12 derece birden artacak

Hava durumu raporu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son tahmin geldi. Nisan ayında soğuklarla sınav veren yurdumuzda son günlerde de hava sıcaklığı mevsim normallerinin altında seyrediyor. Meteoroloji tahminlerine göre 3 günde hava sıcaklığı 12 derece birden artacak ve cuma günü tüm yurtta adeta yaz havası yaşanacak.

İSTANBUL'DA CUMA GÜNÜ SICAKLIK 23 DERECEYİ AŞACAK

Haftaya sağanak yağış ve soğuk hava ile başlayan İstanbul'da bugün en yüksek 11 derece olarak ölçülecek sıcaklık değerleri, cuma günü 23 dereceyi aşacak.

SAĞANAK YAĞIŞ 3 GÜN DAHA YURTTA ETKİLİ

Sağanak yağışın yurt genelinde 3 gün daha etkili olacağını belirten Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugünkü haba durumu için açıkladığı raporda şu ifadeleri kullandı:

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun doğusu dışında kalan yerlerin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sağanak yağışların bugün Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu kıyılarında, Çankırı ve Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinde; Isparta, Burdur ve Denizli ile Antalya’nın iç, Afyonkarahisar’ın güney çevrelerinde; Doğu Anadolu’nun batısı ile Sivas, Gümüşhane ve Giresun çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve güney kesimlerde yer yer toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9956223/hava-durumu-yaz-geliyor-hava-sicakligi-12-derece-birden-artacak