Mansur Yavaş, AKP grubuna meydan okudu: Atmadan attı diyen şerefsizdir

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Mansur Yavaş, 2021 yılı faaliyet raporunu sundu. Belediyeden siyasi nedenlerle işten atılmaların olduğunu iddia edenlere tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyeden çeşitli sebeplerden dolayı işten ayrılanlara ilişkin verileri paylaştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın paylaştığı verilere göre toplam 3 bin 546 kişi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden işten ayrıldı. Vefat sebebiyle ayrılanlar 123, istifa sebebiyle ayrılan bin 412, fesih ile ayrılanlar 174, emeklilik sebebiyle ayrılan bin 146, Disiplin Kurulu Kararı ile ayrılan 308, işin son ermesi ile ayrılanlar 170, askerlik sebebiyle ayrılanlar 59 ve nakil sebebiyle 124 kişi Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden ayrıldı.

‘İŞTEN ATTI DİYEN ŞEREFSİZDİR’

Bu sırada iddialara sert sözlerle cevap veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ve Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) grubuna yönelik “En fazla gürültü koparılan şey. Meydan okuyoruz meydan! Siyaseten adam atıldı diyenlere. İkide bir çıkıp siyasi nedenlerle atıldı diyorsunuz. Atmadan attı diyen şerefsizdir…. İşte sonuç burada. Tweet attınız, altına ‘Siyasi nedenlerle atılanlar yazsın’ dediniz. Kaç kişi yazdı Allah aşkına? Kimsenin ekmeği ile oynamıyoruz. Alnının teriyle kazanan tüm personel parasını alıyor. Hayır bir de diğer belediyelerden atılanları gündeme getirin onlar insan değil mi?” açıklamasında bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9944273/mansur-yavas-akp-grubuna-meydan-okudu-atmadan-atti-diyen-serefsizdir