OdaTV'nin İdris Naim Şahin yeni parti kuruyor iddiası fos çıktı

Eski İçişleri Bakanı ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) İdris Naim Şahin’in yeni parti kuracağı iddiası yalanlandı. Açıklama AK Parti Eski Milletvekili Saffet Kaya’dan geldi. İdris Naim Şahin’in yeni parti kuracağı iddiası OdaTV tarafından ortaya atılmıştı. Haberde, DYP ve AK Parti Eski Milletvekili Saffet Kaya’nın ofisinde görüşmeler yapıldığı belirtilmişti.

İDRİS NAİM ŞAHİN YENİ PARTİ Mİ KURUYOR? 

Söz konusu iddiaya ilişkin olarak Saffet Kaya’dan açıklama geldi. Kaya, İdris Naim Şahin’in rahatsızlığı nedeniyle kızının düğününe katılamadığını ve ofisindeki ziyaretin, düğün tebriği olduğunu söyledi. 

YALAN HABER, İTİBAR SUİKASTİ

Saffet Kaya’nın açıklaması şöyle:

“Rahatsızlığı sebebiyle yakın zamanda yapmış olduğumuz kızımın düğün törenine katılamadığından ötürü beni ofisimde ziyaret etmek suretiyle tebriklerini iletmeye teşrif eden eski içişleri bakanımız değerli dostum İdris Naim Şahin’in nezaket ziyaretini bu şekilde kurgu bir haber yapmak suretiyle amacından farklı bir şekilde kamuoyuna takdim eden Oda TV haberinin kesinlikle büyük bir yalandan ibaret olduğu, nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen bu ziyaretin bu şekilde anlamlandırılmış olmasının hiçbir gerçekliği yoktur. Tamamen asılsızdır, yalan haberdir ve bir itibar suikastıdır. Bu maksatlı ve yalan haberi yayınlayanlar ve yazanlar hakkında gerekli hukuki süreç tarafımdan ivedilikle başlatılacaktır. Daha önce de bu ve buna benzer yalan haberleri yapmak suretiyle kamuoyunu yanlış bilgilendirenler hakkında yeni bir dava sürecini başlatıyorum kamuoyuna saygıyla bildiririm.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9918290/odatvnin-idris-naim-sahin-yeni-parti-kuruyor-iddiasi-fos-cikti