‘Hangisine inanalım!‘ Video Haber

ABDUSSAMET KARATAŞ’IN HABERİ

Henüz 1 yıl öncesine kadar birbirlerinden ayrı düşünülemeyen  Adalet ve Kalkınma Partisi ile  Cemaat olarak bilinen Fethullah Gülen grubunun kavgasında yeni tartışmalar ortaya çıkıyor.

AKP kurmaylarının  şimdilerde ‘terör örgütü’ ilan ettikleri ‘Cemaat’e övgüler dizdiği görüntülerden oluşan bir video, Süleyman Demirel‘in Türk siyasetine dâhil ettiği  ‘Dün dündür bugün bugündür’ anlayışının AKP iktidarı tarafından hâla devam ettirildiğini gözler önüne seriyor.

BATI EKSENLİ BÂTIL PROJELERİ OMUZ OMUZA YÜRÜTTÜLER

‘Avrupa Birliği, Medeniyetler İttifakı, Dinler Arası Diyalog’ gibi batı eksenli batıl projeleri uzun yıllar omuz omuza yürüten AKP-Cemaat çiftinin, daha bir yıl önceye kadar aralarından su sızdırmayan samimiyeti, bu görüntülerde  tüm açıklığıyla  bir kez daha ortaya çıkıyor.

Erdoğan’ın miting meydanlarında ‘Pensilvanya’daki terör örgütü lideri’  olarak itham ettiği Fethullah Gülen’e bundan bir kaç yıl önce cemaatle özdeşleşen uluslarası bir organizasyon olan Türkçe Olimpiyatları’nda dile getirdiği  ‘Türkiye’ye dön çağrısı’  ise  hafızalardaki canlılığını koruyor.

‘KANAAT ÖNDERLİĞİ’NDEN ‘TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERLİĞİNE’

Erdoğan’ın 10 yılı aşkın süredir  ‘gurbetteki mazlum kanaat önderi’  gibi ifadelerle methiyeler dizdiği Fethullah Gülen’i,   ‘Terör örgütü ve Haşhaşi lideri ‘’ ilan etmesine kadar varan ‘çelişkili süreç’ hayretle seyrediliyor.

30 Mart  mahalli idareler ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde alenen kutuplaşma noktasına gelen iki cephenin, görünen çekişmelerin aksine uzun yıllara dayanan ortaklıkları  ve aralarından su sızmayan yakın ilişkileri,  AKP’li yöneticiler tarafından  kamuoyundan gizlenmeye çalışılıyor.

‘PUSULASI ‘AB ve ABD’ OLAN FİKİR ORTAKLIĞI’

13 yıl önce  Milli Görüş’ün siyasi temsilcisi Fazilet Partisi’ni bölüp ‘gelenekçilere karşı yenilikçiler’  söylemiyle, yönünü  Avrupa Birliği ve ABD’ye çevirmiş bir siyaset anlayışını savunarak partileşen AKP’ye, kayıtsız şartsız destek veren ‘Cemaat’ şimdilerde AKP kanadının keskin oklarına hedef oluyor.

İnternet ortamında kısa sürede yüzbinlerce izleyiciye ulaşan video da  uzun yıllar,  fikir ortaklığı yaptıkları Fethullah Gülen’i öve öve bitiremeyen  AKP’nin üst düzey yöneticilerinin,  şimdiki sözleriyle karşılaştırıldığında, büyük çelişkiler gözler önüne seriliyor.

‘DÜN DÜNDÜ BUGÜN BUGÜNDÜR!’

Sosyal medyada sıkça paylaşılan ve tartışılan görüntülerde, yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’nin A takımını oluşturan bakanlardan Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Bekir Bozdağ, Faruk Çelik gibi bakanların Fethullah Gülen’e ‘toz kondurmayan’ açıklamalarından kesitler yer alıyor.

İşte o video:

milligazete.com.tr (ÖZEL HABER)

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/991205/hangisine-inanalim-video-haber