Milli Takım duman oldu!

İZLANDA-TÜRKİYE: 3-0

HAKEM: Ivan Bebek

STAT: Laugardalsvöllur

SAAT: 21.45

İZLANDA: İzlanda: Halldorsson, R. Sigurdsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Arnason, A. Gunnarsson, E. Bjarnason, Hallfredsson, Bödvarsson, A. Skulason

TÜRKİYE: Onur, Ömer, Mehmet Topal, Ersan, Gökhan gönül, selçuk, Emre, Caner, Olcan, Arda, Burak

MAÇTAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

Dakika 1: Maç Millilerimizin santrasıyla başladı.

Dakika 2: Millilerimiz maça hızlı başladı... Arda‘nın ortasında Gökhan topa gelişine vurdu ama top üstten dışarıya gitti.

Dakika 7: İzlanda çok tehlikeli geldi ancak Savunmamızın arkasına atılan pasta çok kritik bir müdahale ile tehlikeyi uzaklaştırdık.

Dakika 10: Burak orta alanda rakibinin müdahalesi ile yerde kaldı karar faul.

Dakika 11: İzlanda yine çok etkili geldi... Sigthorsson sol çaprazdan ceza alanımıza girdi ve dar açıdan vuruşunu yaptı ancak savunmamız son anda topa ayak koydu.

Dakika 14: İzlanda‘nın topu direğe takıldı... Sol kanattan ceza alanımıza açılan ortaya Bövarsson iyi yükselerek kafa vuruşunu yaptı ancak top üst direğe çarpıp auta gitti.

Dakika 18: GOL...Bödvarsson... İzlanda‘da sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda Onur‘un da hareketlendiği top karambolde sekti ve Bödarsson‘un etkili olmayan kafa vuruşu ağlarla buluştu.

Dakika 22: Milli Takımımız bu dakikalarda istediği oyunu sergileyemiyor.

Dakika 27: Kaleyi tam karşıdan gören bir noktada topla buluşan Selçuk İnan vuruşunu yaptı ancak top az farkla üstten auta gitti.

Dakika 32: İzlanda‘da sol kanattan ceza alanımıza yerden gönderilen topta Sigthorsson‘un yakın mesafeden vuruşunu yaptı ancak kaleci Onur gole izin vermedi.

Dakika 36: Sağ kanatta Gökhan‘ı çekerek yere indiren Ari Skulason sarı kartla cezalandırıldı.

Dakika 38: İzlanda ikinci gole çok yaklaştı... Sol kanattan Skulason‘un ceza alanımıza sert ortasında arka direkte Bjarnason‘un kafa vuruşunu yaptı ancak top yan ağlarda kaldı.

Dakika 43: Bu sefer gole yaklaşan ekip Ay Yıldızlılarımız oldu... Arda hafif sol çaprazdan kaleye uzak mesafeden vuruşunu yaptı ancak kaleci doksana giden topu son anda tokatladı.

Dakika 44: Millilerimiz yine etkili geldi ancak kale sahasına açılana ortaya müsait pozisyonda Olcan vuruşunu yapamadı.

Dakika 44: Milli Takımımızda orta alanda rakibin topunu eliyle kesen Gökhan Gönül sarı kart gördü.

Dakika 45: Maçın hakemi ilk yarının sonuna 1 dakika ilave etti.

...İlk yarı İzlanda‘nın 1-0‘lık üstünlüğü ile sona erdi...

Dakika 46: İkin yarı ev sahibi ekip İzlandalı futbolcuların santrasıyla başladı.

Dakika 48: Caner sol kanattan, ceza alanına giren Gökhan‘a uzun bir top gönderdi... Topla buluşan Gökhan‘ın sol ayağıyla vuruşunda top üstten dışarıya gitti.

Dakika 50: Gylfi Sigurdsson, Caner‘e yaptığı hareket sonrası sarı kart gördü.

Dakika 54: İzlanda bir kez daha gole çok yaklaştı... Sol kanattan gelişen atakta Hallfredsson‘un yerden pasında Bödvarson‘un gelişine vuruşunu yaptı ancak top yandan auta gitti.

Dakika 55: Bödvarson ceza alanı ön kısmında Ömer‘in müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş. Ömer sarı kart gördü.

Dakika 59: Milli Takımımızda Ömer Toprak topu eliyle kestiği gerekçesiyle ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyundan atılıyor.

Dakika 60: Arda Turan ise yaptığı itirazlar sonucu sarı kart görüyor.

Dakika 61: Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada Onur gole bir kez daha izin vermiyor.

Dakika 65: Milli Takımımızda iki oyuncu değişikliği birden... Selçuk İnan ve Olcan Adın oyundan çıkıyor yerlerine Ozan Tufan ve Mustafa Pektemek oyuna dahil oluyor.

Dakika 68: Milli Takımımızda Gökhan Gönül kısa süreli bir sakatlık geçiriyor.

Dakika 70: Milli Takımımız inanılmaz bir gol pozisyonundan yararlanamıyor... Arda ceza alanı içi sağ çaprazındaki Burak‘a pasını verdi... Burak yakın mesafeden kaleci ile karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ancak top üstten auta gitti.

Dakika 76: GOL... Sigurdsson... Gylfi Sigurdsson, ceza alanı dışından sağ çaprazdan sol ayağıyla kaleye şutunu çekti Onur müdahalesini yaptı ancak bu mühdale yetersiz kaldı ve fark 2‘ye çıktı.

Dakika 77: GOL... Sigurdsson... Sağ çaprazdan ceza alanına giren Sigthorsson‘a atılan pasta Sigthorsson ceza alanı içi sağ çaprazından yerden şutunda topu sol köşeden ağlarla buluşturdu.

Dakika 80: İzlanda‘da sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda yakın direğe yapılan ortada savunmamız topu uzaklaştırdı.

Maç sona erdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/990272/milli-takim-duman-oldu