İstanbul‘da şiddetli yağış etkili oluyor

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)‘nun bazı seferleri, hava muhalefeti sebebiyle iptal edildi.

Meteoroloji‘den yazılı açıklamaya göre, bugün akşam saatlerine doğru İstanbul‘da başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak yarın akşam saatlerine kadar il genelinde kuvvetli, kuzey kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara (su baskını, ani sel, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

İDO VE BUDO SEFERLERİ İPTAL

İDO‘nun internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "17:00 Kadıköy-Yenikapı-Armutlu-Bursa Deniz Otobüs ile 18:30 Bostancı-Yenikapı-Bandırma Deniz Otobüsü iptal edildi" denildi.

BUDO‘dan yapılan yazılı açıklamada, "18:00 Kabataş-Mudanya), 17:00 Armutlu-Bursa, 15:30 İstanbul-Armutlu, 15:30 İstanbul-Bursa, 17:30 Bursa-İstanbul, 15:00 Bursa-İstanbul seferleri hava muhalefeti sebebiyle iptal edilmiştir" açıklaması yapıldı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/989416/istanbulda-siddetli-yagis-etkili-oluyor