‘Makaracı‘ iş başında!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  BM Genel Kurulu’na katılmak için gittiği ABD’de Müslümanların pek de hayrına olmayan bir takım görüşmeler gerçekleştirdi. İslam coğraflarını kana bulayan ABD’nin başkanı Obama, Siyonizmin en büyük destekcilerinden Yahudi Kissinger, 28 Şubat’ın arkasındaki kirli isim ABD’nin eski dışişleri bakanı Albrigt ile samimi pozlar veren Erdoğan’a, eşlik edenler arasında sürpriz bir isim de vardı.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandalının patladığı süreçte Gazeteci Metehan Demir’le yaptığı iddia edilen telefon görüşmelerinde ayetlerle dalga geçen ve adı  ‘Makaracı!ya çıkan Egemen Bağış’da, Erdoğan’ın ABD’deki temaslarında boy gösterdi.

Skandal tapelerin ortaya çıkmasından sonra Avrupa Birliği Bakanlığı görevinden istifa eden,  sonrasında adeta siyaset sahnesinden silinme noktasına gelen Bağış’ın, muhafazakar çizgide siyaset yaptığını savunan Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ihraç edilmesi bekleniyordu.

İhraç bir yana hâlâ uluslararası görüşmelere katılan Bağış’ın bu rahat ve sıkılmaz tavırları milligazete.com.tr’nin dikkatinden kaçmadı.

Bağış  ABD ziyareti süresince Erdoğan’ın neredeyse her adımını şahsi twitter hesabından takipcileriyle paylaştı.

Hele ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yahudi lobisinin en önemli isimlerinden  İslam düşmanı Kissinger’le görüşmesi  esnasında, Anadolu Ajansı’nın objektiflerine yansıyan bir karede Bağış’ın sırıtan tavırları bu kadar da olmaz dedirtti.

Egemen Bağış ne yapmıştı?

17 Aralık’da patlayan Yolsuzluk ve rüşvet skandalı nedeniyle istifa etmek zorunda kalan  Egemen Bağış‘la, Gazeteci Metehan Demir‘e ait olduğu iddia edilen ses kaydı gündeme bomba gibi düşmüştü.

Günlerce konuşulan ve tartışılan  tapelerde Egemen Bağış olduğu iddia edilen kişi, "Kur‘an-ı Kerim‘le dalga geçiyor" ve Bakara Suresi için "Bakara Makara" diyordu.

Milli Gazete bu ‘Makara’ rezaletini  ‘Bu edepsizliği sandık temizleyemez’ manşetiyle gündeme getirmiş ve büyük yankı uyandırmıştı.

HABERİ OKUMAK İÇİN MANŞET RESMİNE TIKLAYINIZ

milligazete.com.tr

Bu edepsizliği sandık temizleyemez

Millet seni hazmetmez

ALLAH muhabbetinizi bozsun

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/988593/makaraci-is-basinda