Anne beni kurtar

Sevim G’nin yaşadıkları, evladı uyuşturucu bağımlısı olan tüm annelerin çektiği sıkıntıları adeta gözler önüne seriyor. Varlıklı bir yaşam sürerken A.G’nin uyuşturucuya alışmasıyla hayatları tamamen değişen Sevgim G, başından geçenleri paylaştı. Sevim G, oğlunun bir gün eve geldiğinde sabaha kadar ağladığını söyledi.

Tahmin etti ama oğluna uyuşturucuyu konduramadı

Nedenini sorduğunda A.G’den cevap alamadığını dile getiren Sevim G, zamanla oğlunun hareketlerinin değişmeye başladığını ifade etti. Çevresinde disiplinli ve koruyucu özelliğiyle tanınan evladının tam tersi davranışlar sergilemeye başladığını vurgulayan Sevgim G, “Aslında oğlumun uyuşturucu kullandığını tahmin ettim. Ancak ona konduramadım. Psikiyatriye götürdüm. Üç ay boyunca kendimce araştırma yaptım. Uzmanlarla görüştüm” diye konuştu. En sonun A.G’nin “tek başıma başaramadım. Yardım edin, uyuşturucu kullanıyorum” demesi üzerine acı gerçeğin ortaya çıktığını aktaran Sevim G, o gece oğlunu götürdüğü Ankara’da tedaviye başlanıldığını bildirdi.

Başka annelerin yüreği yanmasın

Çaresiz kaldığında oğlunun “Anne beni kurtar” diyerek ağladığını aktaran Sevim G, şunları kaydetti: “Eşim bir kez oğluma uyuşturucu almak zorunda bile kaldı. Vücudunda yaralar oluşmaya başladı. Artık ciğerim dayanmıyor. Devletten çocuklarımızı kurtarmasını istiyoruz. Çocukları bağımlı olan annelerin sesi olmak için konuşmak istedim. Benim yüreğim yandı başka annelerinki yanmasın. Sadece satıcıya değil, içiciye de ceza verilsin. Bu şekilde belki önlem alınabilinir.”

Oğluna sarılamıyor

Sevim G, uyuşturucuya devam ederse oğlunun ölebileceğini öğrendiklerinde üzüntüsünün ikiye katlandığını belirterek, şöyle devam etti: “Bugüne kadar hep ben yanında olduğum için ölmedi. İki sefer tedavi gördü. Hep ‘bıraktım’ diyor ama kendisini kandırıyor. İş yerimizi oğlumun bağımlılığı yüzünden kapattık. Bizi milyarlarca borcun altına soktu. Değerli neyimiz varsa hep sattık. Ekmek parasını bile uyuşturucu almak için götürüyor. Krize girdiğinde dayanamıyorum. Gelinim torunumla bırakıp gitti. Onlara da çok üzüldüm. Daha fazla perişan olmamaları için gitmelerine istedim. Benim çocuğum yaşayan bir ölü. Dört yıldır ona sarılamadığım için elbiselerini koklayıp, ağlıyorum.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/988325/anne-beni-kurtar