En büyük sorunumuz elektrik ve yakıt!

Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Abdulkadir Teksöz, bölge esnafının sorunlarını gazetemize anlattı. En büyük sorun olarak elektrik ve yakıt gideri olduğunu kaydeden Teksöz, bu konuda düzenleme yapılması ile ilgili iktidara çağrıda bulundu.

“FATURALAR ESNAFIN BELİNİ İYİCE BÜKTÜ”

Teksöz, son dönemlerde ekonominin içine girdiği darboğaz ve pandemi nedeniyle esnafın son yıllarda büyük sorunlar yaşadığını belirtti. Tüm bunların üzerine faturalara yapılan yüksek zamların bu mağduriyeti daha da artırdığını ifade eden Teksöz, “Esnafın bu mağduriyetinin son bulması için adım atılmalı. Faturalar altında ezilen esnafa yardım eli uzatılmalı, yüksek faturalar için düzenlemeler yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“EXPO’YU DESTEKLİYORUZ”

Hatay’da 1 Nisan tarihinde açılışı gerçekleştirilen “EXPO 2021 Hatay” ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Teksöz, EXPO’yu önemli bulduklarını kaydetti. EXPO fuarının Hatay esnafına katkı sunacağına inandıklarını belirten Teksöz, “Hatay esnafı olarak EXPO’yu destekliyoruz. Hem ilimizin marka değerinin artması hem de ekonomik olarak kalkınması için EXPO’yu bir fırsat olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9837239/en-buyuk-sorunumuz-elektrik-ve-yakit