20 ayda teslim olan PKK‘lıların sayısı

Dün Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde bir PKK’lı teslim olurken, bugün de bir PKK’lı Uludere ilçesinde teslim oldu. Son zamanlarda PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarından kaçıp Habur Sınır Kapısı üzerinden güvenlik güçlerine teslim olmalar hızlanırken, Türkiye topraklarında bulunan PKK’lılar da teslim olmaya devam ediyor.

Dün PKK içerisinde faaliyet yürütmekte olan bir PKK’lı örgütten kaçıp Güçlükonak-Yağızoymak 5’inci Motorize Piyade Tabur Komutanlığı’na teslim oldu. Bugün de PKK içerisinde faaliyet yürütmekte olan bir PKK’lı örgütten kaçıp Uludere ilçesi Altıntepe Üs Bölgesine teslim oldu. Böylelikle son 20 ayda 448 PKK’lı PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "PKK KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte olan 1 kişi terör örgütünden kaçıp Uludere ilçesi Altıntepe Üs Bölgesine teslim olmuştur. 21.03.2013 - 17.11.2014 tarihleri arasında ilimiz merkez ve ilçelerinde, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmekte iken örgütten kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan şahısların sayısı; Polis sorumluluk bölgesinde 22, Jandarma sorumluluk bölgesinde 41 ve Habur Kara Hudut Kapısı Emniyet Amirliği‘ne 385 olmak üzere toplamda 448 kişi güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Teslim olan şahıslarla ilgili tüm işlemler adli makamlarımızca yürütülmektedir."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/982426/20-ayda-teslim-olan-pkklilarin-sayisi