İstanbul'da hatimle teravih namazı hangi camide nerede kılınıyor?

İstanbul’da hatimle teravih namazı kılınacak camiler listesi duyuruldu. Ramazan heyecanı içerisinde olan müminler ise İstanbul hatimle teravih namazı nerede kılınıyor diye merak ediyor... 2022 Ramazan ayı 1 Nisan 2022 akşamı ilk teravih namazı ardından 2 Nisan Cumartesi gecesi ilk sahura kalkarak mübarek Ramazan ayına girmiş olacağız. İstanbul Müftülüğü, Ramazan ayına özel olarak camilerde yapılacak ibadetlerin programlarını bir bir belirledi. İstanbul ilçeleri hatimle teravih namazı kılınacak camiler de belirlenmiş oldu. Enderun usulü teravih namazı kılınacak camiler listesi de içeriğimizde detaylı verilmiştir. İşte İstanbul’da hatimle teravih namazı kılınacak camiler listesi…

İSTANBUL'DA HATİMLE TERAVİH NAMAZI NEREDE KILINIYOR?

11 ayın sultanı Ramazan evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş ayı olarak İslam aleminin en mübarek ayıdır. 2022 Ramazan ayı teması “Ramazan ve Doğruluk” olarak belirlendi. Ramazan ayında hatimle teravih namazı, mukabele, sohbetler, itikaf programları yapılacak. Pandemiden dolayı 2 yıldır Ramazan'da camilerde teravih namazı kılınanamıştı. Bu yıl İstanbul'da hatimle teravih kılanan camiler müftülük tarafından belirlenerek ilan edildi. 

İSTANBUL HATİMLE TERAVİH KILINAN CAMİLER VE İLÇELER 2022

İstanbul’da hatimle teravih namazı kılınacak camilerin sayısı 94 olarak belirlendi. İstanbul’un hemen hemen birçok ilçesinde hatimle teravih namazı kılınacak. Fatih, Arnavutköy, Üsküdar, Küçükçekmece, Bahçelievler, Zeytinburnu, Eyüpsultan, Beyoğlu, Esenler, Esenyurt, Ümraniye, Şile, Şişli, Sarıyer, Adalar, Sultangazi, Sultanbeyli, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Tuzla, Pendik, Maltepe, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Kartal, Silivri gibi ilçelerde hatimle teravih namazı kılınacak. 

İstanbul hatimle teravih namazı kılınan camiler ve ilçeler listesi şöyle:
- Milli Gazete, Ramazan bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9820400/istanbulda-hatimle-teravih-namazi-hangi-camide-nerede-kiliniyor