AKP'nin kalesi Erdoğan'a rest çekti: Hani bizi ezdirmeyecektiniz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, AKP'nin en çok oy aldığı kentlerin başında gelen Konya'da esnafı ziyaret ederek, sıkıntılarını dinledi.

“ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ”

Kırtasiyeciliğin yanında çiftçilikle de uğraşan bir esnaf artan gübre fiyatlarından dert yanarak, “Şu an önümüzü göremiyoruz. 2  ton gübreyi 26 nin 800 liraya aldım. Geçen sen 2 ton gübre 12-13 bin liraydı. 3 senedir buradayım daha iktidardan bir kişiyi görmedim burada” ifadeleriyle dert yandı.

“VATANDAŞA FİYAT VERMEYE UTANIYORUZ”

“Hem alıcı hem de satıcı olarak zor durumdayız” diyen bir başka esnaf ise, sitemini şu sözlerle dile getirdi:

“Müşteriye fiyat verirken çok çekiniyoruz. Yüzde yüz zammı bulan ürünler var. Vatandaş 4-5 parça ürün alıyor 400-500 liraya. Gerçekten fiyat vermeye utanıyoruz. Şu çorabı, 1-1,5 liraya satıyorduk şu an 5 lira. İktidardan birileri gelse yüzlerine söyleyeceğim ama gelen giden kimse yok. Birisi gelip bizim buradaki sıkıntımızı dinlemiyor.Buradan kazandığımı geri buraya harcıyorum. Kiramı, doğalgazımı, elektriğimi, vergimi, BAĞ-KUR'umu ödedim. Gitti gitti, tüm kazancım eridi gitti. Devlet nerede! Hani kimseyi ezdirmeyeceklerdi!”

“İKTİDARDAKİLER SEÇİM YAKLAŞTIĞI ZAMAN GELİRLER”

Telefoncu dükkanında çalışan bir kadın personel satışların çok düştüğünü ifade ederken, başka bir esnaf ise,

“Vatandaşa bir fiyat söylediğimizde arkasını dönüp gidiyor. Vatandaşla diyaloğa bile giremiyoruz. Bu dönemde iktidar partisinden gelen olmuyor, bir tek siz geliyorsunuz. İktidardakiler seçim yaklaştığı zaman gelirler” ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9819282/akpnin-kalesi-erdogana-rest-cekti-hani-bizi-ezdirmeyecektiniz