İddiaları dile getiren vekil şikâyet edildi!

Öz Sağlık-İş Sendikası, bazı basın yayın organlarında sendikaları ve genel başkanları hakkında yapılan haberler ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunup, haberlere konu olan iddiaları gündeme getiren CHP’li vekil ile ilgili kamu davası açılmasını istedi.

ANKARA BÜROSU

Geçtiğimiz günlerde Öz Sağlık-İş Sendikası ve Genel Başkanı Devlet Sert ile ilgili birtakım haberler bazı basın yayın organlarında yer bulmuştu. Makam aracı, maaş ve sendika organizasyonları ile ilgili öne sürülen iddialar sonrası sendika ve yönetim kurulu zan altında bırakılmıştı.

KAMU DAVASI AÇILMASI İSTENDİ

Bu iddialar üzerine harekete geçen sendika avukatları, haberlere konu olan iddiaları basınla paylaşan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yapılan başvuruda, şikâyete konu olan eylemler nedeniyle uğranılan her türlü maddi ve manevi tazminat taleplerinin saklı kalması kaydıyla Emir’in, “şüpheli” sıfatıyla yakalanması ve cezalandırılması için gerekli tahkikatın ve soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılması istendi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9809316/iddialari-dile-getiren-vekil-sikayet-edildi