“Üniversite mezunu 3 kişiden biri işsiz”

Batman’da Saadet Partisi’nin kongre heyecanı yaşandı. Saadet Partisi Gercüş İlçe Başkanlığının 4’üncü Olağan Kongresiyle birlikte Saadet Partisi Batman İl Başkanlığının Genişletilmiş İl Divan Toplantısının yapıldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Saadet Partisi GİK Üyesi Fesih Bozan, Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mustafa Yıldız, Şuurlu Öğretmenler Derneği Batman Şube Başkanı Abdurrahman Sevgili’nin de katıldığı olağan kongrede Saadet Partisi Gercüş İlçe Başkanlığı görevine Süleyman Altun seçildi. Batman’ın başarılı Saadet Partisi İlçe Başkanlarına ve Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut’a ödüllerinin taktim edildiği kongrede Fesih Bozan gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“12 MİLYON İŞSİZİMİZ VAR”

Saadet Partisi Gercüş İlçe Başkanlığının 4’üncü Olağan Kongresinde katılımcılara hitap eden Saadet Partisi GİK Üyesi Fesih Bozan, Türkiye’deki işsizlik sorununa dikkat çekerek, “Ülkemiz, yaklaşık 35 milyon genç nüfusa sahip ve yaklaşık 12 milyon işsizimiz var, üniversite mezunu 3 kişiden biri işsiz. İşsizlikten dolayı dağılan aileler, intiharlar, alacak verecek davaları, icra dosyaları. Gençlerimizde ciddi bir gelecek kaygısı var. Yapılan anketlerde gençlerimizin yüzde 70’i yurt dışına gitmek istiyor. İsraf, savurganlığın tavan yaptığı ve yatırımların üretime değil betona yapıldığı bir ülkede elbette istihdam olmaz, işsizlik sorunu çözülmez” ifadelerini kullandı.

“HAKSIZLIK KARŞISINDA ‘ÖNCE ADALET’ DİYEBİLMEK”

Ülkemizde adalet sistemine ve sosyal eşitsizliği hatırlatan Fesih Bozan, hak ve adalet kavramlarının içinin boşaltıldığını belirterek, “İnsana yakışan kendisi veya yakınları zulme uğrarken ‘adalet nerede’ diye haykırmak değil, kimden gelirse gelsin ve kime yapılırsa yapılsın; bir haksızlık karşısında ‘önce adalet’ diyebilmektir.  Barış, sevgi ve hoşgörünün, hak, hukuk ve adaletin hakim olacağı, insan hakları ve özgürlüklerinin, amasız, fakatsız’ kullanılacağı, şiddet, işkence ve baskının olmayacağı, herkesin insanca muamele göreceği bir gelecek dileğiyle. Hak hukuk ve adalet kişiye göre ve bir kişinin iradesine göre şekillenir oldu” şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9809295/universite-mezunu-3-kisiden-biri-issiz