Yandaş Fuat Uğur, Gülen'in iadesini istemedi: Bizim için anlamı yok

Hükümete yakın yandaş yazar Fuat Uğur, Türkiye gazetesinde bugünkü köşe yazısında, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Pensilvanya’da yaşayan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi hakkında yaptığı “Adli Yardımlaşma Anlaşması’nın şartlarının oluştuğu.” sözlerini değerlendirdi.

Fuat Uğur, “Peki, ABD, Fetullah Gülen için bir mahkeme süreci başlatabilir mi? Sonra da hızlı duruşmalarla Fetullah Gülen hoop Türkiye’de. Ve arkası gelir, “Hadi siz de bizim istediklerimizi yapın” diyebilirler. Olmayacak şey mi?” diye sordu.

Fikrini söyleyeceğini belirten Fuat Uğur, “Bu saatten sonra, ABD’nin Türkiye’ye artık bunamış bir Fetullah Gülen’i iade etmesinin bizim için bir anlamı yok. ABD bize ölmüş eşek fiyatına, Alzheimer olduğu çok açık olan Fetullah’ı göndermesin.” dedi.

Uğur yazısına şöyle devam etti:

“Onların olsun, tepe tepe kullansınlar. Orda layıkıyla gebersin! Bir de buraya yollayacaklar ve sağlık bakımını yapıp milletin cebinden ödeyeceğiz. Ölüp gidecek, sonra, FETÖ’cülerin yurt dışında "Hoca efendimize iyi bakmadılar öldürdüler” tezviratı cabası. Bunların şerefsizlikleri biter mi? Mahkemeye çıksa söyleyecekleri akıl sağlığı yerinde olmadığı için kabul görmeyecek zaten.Kısacası Bunak bir Fetullah için ABD ile pazarlık kozlarımızı elimizden çıkarmayalım derim ben. Tok alıcı olmakta fayda var. Sonuçta bu saatten sonra böyle bir Fetullah, bırakın F-35’i, mantar tabancası bile etmez!”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9792682/yandas-fuat-ugur-gulenin-iadesini-istemedi-bizim-icin-anlami-yok