Sosyeteye at eti yedirmişler

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde oturan bir Roman vatandaş, Yavuzselim Polis Merkezi‘ne müracat ederek, atının çalındığını ve kesildiğini öğrendiğini belirtip şikayetçi oldu. Vatan Mahallesi‘nde gösterilen depoya operasyon yapan polisler, korkunç manzara ile karşılaştı. Kesilmiş halde 150 kilo et el koyan polis durumu Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü‘ne de bildirdi. A.V. (40) isimli şahıs gözaltına alınırken, kesilen etler incelenmek üzere laboratuara gönderildi.

Zanlı, etleri Nilüfer‘deki restoranlara sattığını iddia etti.

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, olayla ilgili incelemenin sürdüğünü belirtti. Ekiplerin ihbar üzerine olay yerine gittiğini ve ele geçirilen 150 kilogram etin incelemeye alındığını söyleyen Müdür Çelik, “Kesim yapılan yeri müdürledik. Ele geçirilen 150 kilo et yedi emine teslim edildi. Etten numuneler alarak inceleme başlattık. Ne eti olduğu laboratuar incelemesiyle netlik kazanacak” dedi.

Ayrıca işyerinin mühürlendiğini söyleyen Müdür Çelik, “İşyerinde bize kayıtlı olmadan kesim yapıldığı için de işlem yapılacak. Sadece bunun için 2 bin lira ceza kesilecek” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/975234/sosyeteye-at-eti-yedirmisler