Nagehan Alçı'ya bir tepki de Rasim Ozan Kütahyalı'dan: Doğru bulmadım

Nagehan Alçı'ya bir tepki de Rasim Ozan Kütahyalı'dan geldi. Eşi HaberTürk yazarı Nagehan Alçı'nın Ukrayna'da askeri üniforma giymesini doğru bulmadığını belirten Kütahyalı, "Nagehan’ın-her ne sebeple olursa olsun-askeri mont giymesini ben de doğru bulmadım. Zaten kendisi de pişman oldu. Savaş muhabirlerinin tenkitlerine saygı duyuyorum." dedi.

Nagehan’ın üst düzey isimlerle o koşullarda röportajlar yapabilen tek gazeteci olmasının takdir edilmesi gerektiğini belirten Kütahyalı, "Zelenskiy’den önceki Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile kendi savaş karargahında, arkalarında bombalar patlarken yüz yüze röportaj yapabilen çok nadir gazetecilerden biri Nagehan oldu tüm dünya medyasında. Meşhur evrensel medya kurumları bizzat Nagehan’ı aradılar bu sebeple." ifadelerini kullandı.

Kütahyalı sosyal medyadan paylaşımlarına şu şekilde devam etti:

"Ukrayna eski Devlet Başkanı Poroşenko dışında Ukrayna Başpiskoposu Eustratios ile röportaj yapabilen tek gazeteci, Zelenskiy’e muhalif Lviv Belediye Başkanı ile, Zelenskiy’in Lviv Valisiyle röportaj yapabilen tek gazeteci Nagehan. Lütfen bu röportajları izleyin ve insaflı olun.
youtube.com/watch?v=mGikuiZkaCM… Bu röportaj Lviv Belediye Başkanı ile olan röportaj
youtube.com/watch?v=Pt9EILXjyoc… Zelenskiy’den önceki Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko ile kendi karargahında yapılmış dünya medyasındaki ilk röportaj. Bu röportaj yapılırken bile arkalarında bombalar patlıyordu.Bayraktar SİHA’larına dair Erdoğan ile ne konuştular? İlk kez burada anlattı."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9667498/nagehan-alciya-bir-tepki-de-rasim-ozan-kutahyalidan-dogru-bulmadim