Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika Ayçiçek yağı açıklaması

Geçtiğimiz hafta Ayçiçek yağı stoklarında ciddi azalmalar olduğunu ve fiyatına zam geleceğine yönelik haberler vatandaşı tedirgin etmiş marketlerdeki Ayçiçek yağlar neredeyse yağmalanma boyutuna ulaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da son günlerde yaşanan bu krizle ilgili kamuoyuna duyurularda bulundu.

Haber ajanslarının son dakika olarak duyurduğu haberde Erdoğan “Ayçiçeği-zeytinyağı gibi bir sorunumuz yok. Stokçulara karşı gereğini yapacağız” dedi.

AYÇİÇEK YAĞI SORUNUMUZ YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda kadın muhtarlara hitap ettiği konuşmasında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan’ın gündeminde geçtiğimiz hafta çok büyük sıkıntılara neden olan Ayçiçek yağı krizi de yer aldı. Erdoğan bu durumla ilgili muhalefeti suçlarken "Bizim ayçiçek yağı sorunumuz yok. Stokçuları bize ihbar edeceksiniz biz de gereğini yapacağız. Utanmadan sıkılmadan rakamları yükseltiyorlar, yağ yok diye kampanya yürütüyorlar." Diye konuştu

Erdoğan ayçiçek sorunyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Bir yağ meselesi çıkardılar. Bizim ayçiçeği, zeytinyağı gibi böyle bir sorunumuz yok. Bunu muhalefer ülkemizi zorda göstermek adına bu kampanyayı yürütüyor. Ben muhtarlarımızda bunların depolarını bile takip edip bize ihbar edeceksiniz. Bu stokçuların gereğini biz yapacağız. Buralarda birinci derecede sorumlu Validir. Sizler o mahalledeki Valinin, İçişleri Bakanının, Cumhurbaşkanının elisiniz, ayağısınız. Yani bu devleti provoke etmeye çalışanlara gereken dersi vermek bizim boynumuzun borcu. Bu stokçular utanmadan sıkılmadan ayçiçek yağı yok diyerek rakamları yükseltiyorlar.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9530778/cumhurbaskani-erdogandan-son-dakika-aycicek-yagi-aciklamasi