Bakan Nebati: Ekonomiye operasyon çekenlere biz de operasyon çekeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Halkbank Üreten Kadınlar Yarışması Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Dünyadaki gıda fiyatlarının yükselmesinden kaynaklı olarak yalan yanlış haberlerle, örneğin dünkü ayçiçek yağıyla ilgili kuyruklar ya da yokmuş gibi hareket etmeye sevk eden ‘Yağ stoku bitmiştir, alın’ diye yönlendirenler bu ülkeye sadece ve sadece ihanet ediyor. Türkiye’nin hiç hiçbir şey yapılmasa temmuz ayına kadar yetecek kadar yağ stoku bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“EKONOMİYE OPERASYON ÇEKENLERE BİZ DE OPERASYON ÇEKECEĞİZ”

Bunun altında kalırsınız diyerek ekonomiye operasyon çekenlere tehditler savuran Bakan Nebati, "Türkiye bir savaş ülkesi değil, tarım ülkesi. Böyle bir ülkede sanki yağ kuyruğu varmış gibi sanal, sonradan üretilmiş fotoğraflarla ya da bir indirim kampanyasındaki bir görüntüyü ‘Türkiye’de yağ bitmiştir, kuyruk vardır’ gibi bir takım ihanete varan söylemlerle destekleyenlerle bir iletişimimiz olacak, net olarak söylüyorum. Kimsenin Türkiye üzerinde oyun oynamasına izin vermeyiz. Yokluk, yoksulluk varmış gibi operasyon çekenlere karşı bizim de Bakanlık olarak operasyon çekeceğimizi herkes bilsin.

Elbette bir zorluk yaşıyoruz ama bu bizden kaynaklanan bir zorluk değil, dünyanın her yerinde bu yaşanıyor. ” açıklamasında bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9526124/bakan-nebati-ekonomiye-operasyon-cekenlere-biz-de-operasyon-cekecegiz