Vincenzo Montella: Rakibimiz, berabere kaldığı için çok mutluydu!

Süper Lig'in 27'nci haftasında Adana Demirspor, sahasında konuk ettiği Fraport TAV Antalyaspor ile golsüz berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından ise Adana ekibinin teknik direktörü Vincenzo Montella, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“RAKİPLER, ADANA DEMİRSPOR’DAN KORKUYOR”

Vincenzo Montella, “Aslında verdiğimiz mücadele ve performanstan dolayı çok mutluyum. Oyuncularımız sonuna kadar maçı kazanmaya çalıştı. Çok dengeli bir takıma karşı oynadık. Çok da olgun oynadığımız bir maç olduğunu söyleyebilirim. Son 20 dakika da iki forvetle zorladığımızda çok riske girmemiştik. Her maçı kazanmak istiyoruz ama kazanamadığımızda da kaybetmemek çok önemli. Rakibimiz berabere kaldığı için çok mutluydu. Bu da demek oluyor ki; artık rakipler Adana Demirspor’dan korkuyor. Bu tarz maçlarda anlık skor değişebilecek maçlar. Üzülmemiz lazım.” ifadeleriyle karşılaşmaya ve rakiplerine ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

"LİGDE KALMA HEDEFİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK GİBİ GÖZÜKÜYOR"

Adana Demirspor’un Avrupa’ya gitme ihtimali hakkında da konuşan Montella, “Bizim kendi bir hedefimiz vardı. O da ligde kalmaktı. Onu gerçekleştirdik gibi gözüküyor. Bundan sonraki maçlarda da içimizde olması gereken hedefler var. Çalışıp onları gerçekleştireceğiz. Bizim tek bir üzüntümüz var; her şeyimizi verdik sahada ancak istediğimiz sonuca bağlayamadık. Tek üzüntümüz bu olur.” dedi.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/9482572/vincenzo-montella-rakibimiz-berabere-kaldigi-icin-cok-mutluydu